Løperprofil
Silja Marianna Korhonen-Sande
Kolbotn og Skimt
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
13 løp
C-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.34
- Løpskapasitet
- 19.05
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 11.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5223 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5536 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0981 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0382 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1483 |
| bomVekt | 27,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5792 |
| bomStorSigma | 0,6986 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0529 |
| havariVekt | 3,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0023 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6778 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5082 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5474,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.32
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2433 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2943 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0771 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0852 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,111 |
| bomVekt | 11,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,077 |
| bomStorSigma | 0,576 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1399 |
| havariVekt | 1,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3837,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3905,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 294 av 335
Nr. 294 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 36 av 42 i klassen D45–49 · nr. 10 av 12 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 20.54
- Løpskapasitet
- 18.05
- O-evne
- 2.49
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,347 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3518 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0712 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0283 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1498 |
| bomVekt | 97,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7416 |
| bomStorSigma | 0,8436 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0294 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0921 |
| havariVekt | 9,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0041 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1395 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0135 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4255,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4918,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 112 av 238
Nr. 112 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 5 av 7 i klassen D45–49 · nr. 2 av 3 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 15.23
- Løpskapasitet
- 13.19
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 31.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0438 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0223 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0866 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,048 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0195 |
| bomVekt | 54,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,9227 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0348 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0623 |
| havariVekt | 3,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9317 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0051 |
| fartSesongSin | −0,0112 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3146 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3631,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 8.36 | 42 | nr. 3991 |
| Bom over fem minutter | 16 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 8.36 | 105 | nr. 6242 |
| Bom over ti minutter | 103 | 24.05.2026 Pinseløpet dag 2, bom 11.34 | 188 | nr. 4979 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2026 | Askerløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | B-åpen 17- | 1.13.33 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.18.24 | 16 /17 | 16.35 | 24.32 | 5.11 | 20.48 | 2.52 | |
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | d mellom | 1.02.06 | 11 /17 | 7.21 | 21.17 | 2.31 | 20.09 | 1.31 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Orange 3,3 | 1.08.06 | 64 /108 | 0.30 | 19.42 | 0.09 | 20.25 | 2.43 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Orange 3,3 | 59.03 | 58 /108 | 7.09 | 20.54 | 2.32 | 20.25 | 2.43 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Orange 3,3 | 33.13 | 66 /109 | 1.57 | 18.42 | 1.06 | 20.25 | 2.43 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Orange 3,3 | 1.13.56 | 66 /109 | 6.49 | 19.14 | 1.46 | 20.25 | 2.43 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Orange 3,3 | 1.11.05 | 79 /109 | 8.55 | 19.53 | 2.30 | 20.25 | 2.43 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | B-åpen 17- | 1.14.39 | 14 /21 | 9.13 | 20.53 | 2.35 | 20.47 | 3.09 | |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | B-åpen 17- | 1.20.34 | 10 /12 | 16.22 | 23.53 | 4.51 | 20.47 | 3.09 | |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.20.28 | 42 /54 | 22.34 | 24.36 | 6.56 | 20.47 | 3.09 | |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 49.48 | 27 /49 | 4.02 | 17.52 | 1.27 | 20.47 | 3.09 | |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | B-åpen 17- | 1.29.08 | 19 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | B-åpen | 40.17 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | Duell | 40.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2025 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 34.40 | 4 /10 | 5.41 | 17.34 | 2.53 | 15.54 | 2.08 | |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | 53.42 | 22 /29 | 3.52 | 22.51 | 1.39 | 19.21 | 1.23 | |
| 19.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 2. løp høst | Kort c | 39.30 | 7 /15 | 7.37 | 18.26 | 3.53 | 19.21 | 1.23 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d mellom | 50.21 | 17 /22 | 0.26 | 20.31 | 0.11 | 20.09 | 1.12 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 17- | 46.21 | 39 /71 | 13.33 | 18.54 | 5.32 | 15.51 | 2.12 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 58.20 | 86 /127 | 10.56 | 21.42 | 4.04 | 20.35 | 2.59 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | B-åpen 17- | 27.29 | 45 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 | d mellom | 59.56 | 17 /18 | 6.54 | 22.50 | 2.38 | 20.09 | 1.12 | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 34.05 | 6 /20 | 3.55 | 15.02 | 1.44 | 15.51 | 2.12 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | Foll-O-karusellen #2 | B-åpen 17- | 1.08.31 | 2 /5 | 10.16 | 20.15 | 3.02 | 20.35 | 2.59 | |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d mellom | 57.21 | 16 /22 | 6.20 | 24.22 | 2.42 | 20.09 | 1.12 | – |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | Kort c | 39.01 | 5 /12 | 5.12 | 18.31 | 2.28 | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 17- | 46.14 | 3 /13 | 5.46 | 15.15 | 1.54 | 16.07 | 1.56 | |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | C Åpen 17- | 32.58 | 4 /16 | 1.53 | 15.33 | 0.53 | 16.07 | 1.56 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 46.30 | 6 /20 | 13.07 | 16.15 | 4.35 | 16.07 | 1.56 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | ÅK | 14.41 | 9 /30 | 0.44 | 10.36 | 0.32 | 10.35 | 0.12 | – |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | C-åpen 17- | 36.44 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 4# Fredrik II avd. Cicignon | C-åpen | 38.23 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | C-åpen | 29.13 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | Joker | 32.11 | 99 /135 | 3.44 | 15.51 | 2.04 | – | – | – |
| 26.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 2# Spetalen skole | B-åpen | 1.39.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #1 Malakoff VGS | C-åpen | 25.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Veteranmesterskapet mellom | C-åpen | 49.10 | 6 /12 | 3.00 | 17.35 | 1.04 | 17.05 | 1.42 | |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | B-åpen 17- | 20.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.10.09 | 13 /18 | 3.17 | 20.56 | 0.59 | 21.17 | 2.56 | – |
| 25.08.2024 | KM stafett. Østfold og Akershus og Oslo individuelle klasser | B-åpen | 1.20.40 | 12 /17 | 16.57 | 22.31 | 4.44 | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 46.49 | 42 /72 | 4.21 | 17.47 | 1.39 | 16.47 | 1.47 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 17- | 35.58 | 16 /59 | 2.54 | 14.58 | 1.12 | 16.47 | 1.47 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | C-åpen 17- | 31.29 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Foll-O-karusellen #1 | C-åpen 17- | 38.35 | 3 /7 | 5.43 | 18.04 | 2.41 | 18.05 | 2.46 | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 17- | 1.11.56 | 7 /23 | 15.20 | 18.22 | 3.55 | 18.05 | 2.46 | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 34.43 | 9 /18 | 7.27 | 21.47 | 4.41 | – | – | – |