Løperprofil
Graham Johnson
Derwent Valley Orienteers
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
21 løp
Sprintrankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.43
- Løpskapasitet
- 13.05
- O-evne
- 3.38
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 152 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1336 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1229 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0272 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3895 |
| bomVekt | 112,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0233 |
| bomStorSigma | 1,0138 |
| antallBom | 69 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0712 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0716 |
| havariVekt | 8,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0049 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3185 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3480,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4450,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.40
- Løpskapasitet
- 8.30
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 12.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0437 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0261 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1084 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9027 |
| bomVekt | 142,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,16 |
| bomStorSigma | 0,6107 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0648 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 5,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0163 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3038 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3152,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3213,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 3.25 | 93 | – |
| Bom over fem minutter | 13 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 28.04 | 191 | – |
| Bom over ti minutter | 13 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 28.04 | 231 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H70 | 1.00.11 | 33 /77 | 2.09 | 14.18 | 0.31 | 16.34 | 3.36 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H70 | 1.44.24 | 67 /77 | 58.03 | (32.15) | 17.56 | 16.34 | 3.36 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H70 | 35.02 | 36 /77 | 7.12 | 13.49 | 2.50 | 16.34 | 3.36 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H70 | 57.49 | 43 /77 | 10.22 | 13.59 | 2.30 | 16.34 | 3.36 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H70 | 1.16.34 | 64 /77 | 28.05 | 19.43 | 7.14 | 16.34 | 3.36 | |
| 12.04.2026 | ASOM2026 WRE & City Race | MEN ULTRAVET 65+ | 45.10 | 6 /35 | 0.31 | 7.51 | 0.05 | 8.33 | 0.11 | |
| 11.04.2026 | ASOM2026 Sprint 1 | MEN ULTRAVET 65+ | 18.20 | 6 /29 | 0.01 | 7.41 | 0.00 | 8.33 | 0.11 | |
| 11.04.2026 | ASOM2026 Sprint 2 | MEN ULTRAVET 65+ | 32.12 | 24 /27 | 0.47 | (13.11) | 0.19 | 8.33 | 0.11 | |
| 10.04.2026 | ASOM2026 Prologue | MEN ULTRAVET 65+ | 19.12 | 7 /19 | 1.17 | 8.32 | 0.34 | 8.33 | 0.11 | |
| 27.04.2025 | ASOM2025 City Race & WRE | M Ultravet 65+ | 48.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2025 | ASOM2025 Sprint 1 | M Ultravet 65+ | 22.18 | 14 /41 | 3.41 | 8.46 | 1.27 | 8.08 | 0.13 | |
| 26.04.2025 | ASOM2025 Sprint 2 | M Ultravet 65+ | 18.37 | 7 /39 | 0.06 | 7.33 | 0.02 | 8.08 | 0.13 | |
| 25.04.2025 | ASOM2025 Prologue | M Ultravet 65+ | 26.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M70 | 51.13 | 22 /142 | 2.05 | 11.52 | 0.29 | 16.25 | 2.54 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M70 | 30.52 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M70 | 59.23 | 65 /142 | 12.18 | 14.45 | 3.03 | 16.25 | 2.54 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M70 | 21.12 | 29 /90 | 4.04 | 9.35 | 1.50 | 8.22 | 0.12 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M70 | 1.01.08 | 116 /143 | 13.00 | 20.13 | 4.18 | 16.25 | 2.54 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M70 | 21.57 | 19 /80 | 1.29 | 8.59 | 0.36 | 8.22 | 0.12 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H65 | 1.09.25 | 74 /112 | 11.29 | 15.07 | 2.30 | 17.30 | 3.22 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H65 | 51.45 | 80 /112 | 8.32 | 16.07 | 2.39 | 17.30 | 3.22 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H65 | 1.09.29 | 72 /112 | 13.58 | 15.16 | 3.04 | 17.30 | 3.22 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H65 | 1.50.43 | 96 /112 | 23.44 | (30.18) | 6.30 | 17.30 | 3.22 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H65 | 1.36.35 | 95 /102 | 29.21 | 21.02 | 6.23 | 17.30 | 3.22 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2024 | Sprintcup 4/24 (Bergen City Summer Sprint) | H60- | 17.39 | 6 /15 | 2.14 | 8.41 | 1.06 | 8.20 | 0.10 | |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | H 65- | 56.34 | 9 | 6.03 | 15.23 | 1.39 | 16.22 | 2.24 | |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | H 65- | 12.27 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | ASOM City Race & WRE | M Ultravet 65+ | 49.51 | 11 /52 | 1.09 | 8.03 | 0.11 | 8.19 | 0.09 | |
| 20.08.2023 | WRE & City Race | M ULTRAVET | 49.06 | 6 /34 | 3.38 | 8.27 | 0.37 | 8.13 | 0.13 | |
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | H65 | 46.45 | 5 /74 | 2.48 | 11.25 | 0.41 | 15.42 | 2.32 | |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | H65 | 50.22 | 36 /75 | 9.46 | 15.07 | 2.56 | 15.42 | 2.32 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H65 | 2.40.46 | 96 /119 | 61.19 | (38.36) | 14.43 | 20.22 | 3.51 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H65 | 1.01.13 | 100 /119 | 26.27 | 22.52 | 9.53 | 20.22 | 3.51 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H65 | 1.25.39 | 90 /119 | 11.35 | 17.32 | 2.22 | 20.22 | 3.51 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H65 | 1.33.52 | 87 /119 | 21.23 | 18.23 | 4.11 | 20.22 | 3.51 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H65 | 2.03.27 | 104 /119 | 7.12 | (31.32) | 1.50 | 20.22 | 3.51 | – |
| 03.04.2022 | SUN WRE Sprint & City Race | M SUPERVET | 54.52 | 13 /43 | 3.17 | 8.16 | 0.30 | 8.36 | 0.11 | – |
| 02.04.2022 | ASOM _ SAT Sprint 2 | M SUPERVET | 22.17 | 14 /37 | 0.27 | 8.27 | 0.10 | 8.36 | 0.11 | – |
| 02.04.2022 | ASOM SAT Sprint 1 | M SUPERVET | 17.50 | 11 /37 | 0.02 | 7.55 | 0.01 | 8.35 | 0.11 | – |