Løperprofil
Lennart Hermansson
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.46
- Løpskapasitet
- 15.11
- O-evne
- 0.35
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 06.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2953 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3132 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0705 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0327 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7615 |
| bomVekt | 48,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1201 |
| bomStorSigma | 0,6046 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,043 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0598 |
| havariVekt | 4,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0075 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9143 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0135 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4040,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4195,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.23
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3278 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3877 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0657 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0436 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8242 |
| bomVekt | 24,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0365 |
| bomStorSigma | 0,5787 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0783 |
| havariVekt | 1,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5618 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4172,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4221,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.28
- Løpskapasitet
- 13.09
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 14.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0268 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,037 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1234 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1234 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7328 |
| bomVekt | 6,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5321 |
| bomStorSigma | 0,8165 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3105,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3418,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 154 | 24.04.2022 Aleträffen, bom 10.42 | 154 | – |
| Bom over fem minutter | 154 | 24.04.2022 Aleträffen, bom 10.42 | 154 | – |
| Bom over ti minutter | 154 | 24.04.2022 Aleträffen, bom 10.42 | 154 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.09.2026 | DM, lång, Göteborg + Bohuslän-Dal | H80 BDOF | 52.25 | 2 /4 | 0.53 | 15.16 | 0.15 | 15.47 | 0.35 | |
| 05.09.2026 | DM, medel, Göteborg + Bohuslän-Dal | H80 BDOF | 34.31 | 2 /5 | 1.03 | 14.40 | 0.27 | 15.47 | 0.35 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Blå 2,5 | 34.19 | 96 /209 | 2.18 | 16.29 | 1.06 | 16.08 | 0.48 | |
| 17.05.2026 | DM, sprint, Bohuslän Dal | H80 | 25.41 | 6 /8 | 0.32 | 12.20 | 0.15 | 11.42 | 0.08 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | Blå 3,0 | 36.51 | 43 /114 | 0.20 | 15.21 | 0.08 | 15.54 | 0.53 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | H75 | 34.24 | 62 /123 | 1.02 | 15.54 | 0.29 | 15.54 | 0.53 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | H75 | 16.39 | 50 /82 | 0.06 | 11.41 | 0.04 | 11.08 | 0.08 | |
| 24.08.2024 | DM, medel, Bohuslän-Dal | H75 | 46.06 | 6 /9 | 4.18 | 17.25 | 1.37 | 15.46 | 1.13 | |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Lätt 2,5 km | 31.03 | 33 /78 | 0.36 | 16.19 | 0.19 | 14.32 | 0.55 | – |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Lätt 2,5 km | 33.29 | 7 /94 | 1.18 | 11.59 | 0.28 | 14.32 | 0.55 | – |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M75-B | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M75-B | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M75-3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M75-A | 33.27 | 75 /81 | 1.02 | 16.38 | 0.31 | 13.21 | 0.06 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M75-2 | 21.50 | 23 /54 | 0.03 | 13.06 | 0.02 | 13.21 | 0.06 | – |
| 01.05.2022 | Skärmenträffen | H75 | 27.58 | 4 /16 | 0.41 | 11.45 | 0.17 | 13.08 | 1.28 | |
| 24.04.2022 | Aleträffen | H75 | 47.56 | 13 /23 | 10.40 | 15.12 | 3.23 | 13.35 | 1.50 | |
| 17.04.2022 | Bohuslunken, Five-O, #4, lång | H75 | 41.42 | 3 /11 | 3.43 | 12.09 | 1.05 | 13.35 | 1.50 | |
| 02.04.2022 | Strömstadsmedeln | H75 | 38.44 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2021 | Fräknefejden | H75 | 52.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | DM, lång, Bohuslän-Dal | H75 | 44.32 | 3 /8 | 3.00 | 13.27 | 0.54 | 13.29 | 0.57 | – |
| 04.09.2021 | DM, medel, Bohuslän-Dal | H75 | 34.42 | 3 /7 | 1.39 | 13.39 | 0.39 | 13.29 | 0.57 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | OpenA4 | 51.09 | 27 /47 | – | – | – | – | – | – |