Løperprofil
Erika Källvik-Leufvén
Åmåls OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.17
- Løpskapasitet
- 7.31
- O-evne
- 0.46
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 17.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4071 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4266 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0633 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0317 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8303 |
| bomVekt | 103,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3023 |
| bomStorSigma | 0,6363 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0292 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 6,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0051 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,9751 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2000,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2207 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.12
- Løpskapasitet
- 7.00
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.58
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1468 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2044 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3452 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9943 |
| bomVekt | 0,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2594,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2671,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.23
- Løpskapasitet
- 9.26
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 9.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.07.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3016 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6579 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5917 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9995 |
| bomVekt | 0,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,549 |
| bomStorSigma | 0,8838 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2228,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2688,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 93 | 15.08.2026 Öka farta, bom 4.01 | 93 | – |
| Bom over fem minutter | 212 | 23.06.2018 Norsk O-festival lang Elite, bom 7.00 | 212 | – |
| Bom over ti minutter | 301 | hele karrieren siden 2012 | 301 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | SM, ultralång (Swedish League, #8, final) | D21 Elit | 2.26.45 | 12 /30 | 2.10 | 7.10 | 0.06 | 8.17 | 0.46 | |
| 13.09.2026 | SM, lång (Swedish League, #7), final | D21A | 1.48.41 | 18 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | SM, lång (Swedish League, #7), kval | D21-2 | 1.06.36 | 10 /27 | 0.37 | 7.52 | 0.04 | 8.26 | 0.51 | |
| 22.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), final | D21 A-Final | 41.58 | 12 /41 | 0.05 | 7.21 | 0.01 | 8.31 | 0.58 | |
| 21.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), kval | D21-3 | 31.19 | 3 /29 | 0.04 | 7.33 | 0.01 | 8.31 | 0.58 | |
| 15.08.2026 | Öka farta | D21 | 33.01 | 12 /31 | 6.01 | 8.38 | 1.34 | 8.31 | 0.58 | |
| 08.08.2026 | Götalandsmästerskapen, publiktävling, lång | D21 | 1.10.29 | 1 /11 | 3.54 | 7.39 | 0.25 | 8.31 | 0.58 | |
| 19.10.2019 | Blodslitet Elite | D 19-20E | 2.10.27 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W 19-20 E | 51.39 | 8 /25 | 6.07 | 9.17 | 1.06 | 9.42 | 1.08 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Norgescup Jr. | W 19-20E | 56.56 | 7 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 19-20E | 1.02.26 | 4 /18 | 4.49 | 8.44 | 0.40 | 9.50 | 1.08 | |
| 06.04.2019 | Norwegian Spring - Vårspretten | D 19-20E | 32.25 | 6 /19 | 1.46 | 8.50 | 0.29 | 9.50 | 1.08 | |
| 20.10.2018 | Blodslitet Elite | D 17-18E | 1.57.38 | 11 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-festival lang Elite | D 17-18E | 1.08.03 | 16 /66 | 8.46 | 10.05 | 1.18 | 10.40 | 1.21 | |
| 22.06.2018 | Norsk O-festival sprint Elite | D 17-18E | 16.36 | 13 /68 | 0.06 | 6.50 | 0.02 | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 eliteklasser | D 17-18E | 1.59.00 | 2 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | D15-16 | 1.08.02 | 1 /71 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2016 | Unionsmatch individuelt | D 15-16 | 35.10 | 26 /52 | 7.05 | 11.14 | 2.16 | 10.42 | 1.05 | |
| 17.04.2016 | Smaaleneneløpet | D17-18E | 56.13 | 2 /30 | 1.35 | 9.24 | 0.16 | 10.45 | 0.36 | – |
| 31.05.2014 | Unionsmatchen - individuelt | D 13-14 | 1.24.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2012 | Morokulien 2-dagers | D12 | 19.00 | 3 /14 | 2.06 | 11.27 | 1.16 | – | – | – |
| 21.04.2012 | Norwegian Spring - Vårstafetten | Løype: 12 | 20.14 | 9 | 0.01 | 11.47 | 0.01 | – | – | – |