Løperprofil
Erik Johannessen
Hordaveg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.50
- Løpskapasitet
- 12.43
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.52
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 32 (sist 14.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1172 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0704 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0833 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2467 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8982 |
| bomVekt | 8,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4759 |
| bomStorSigma | 0,786 |
| antallBom | 73 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0749 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0471 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3384,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3680,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.48
- Løpskapasitet
- 8.36
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 05.11.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0602 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0113 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,061 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2864 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9821 |
| bomVekt | 3,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1852 |
| bomStorSigma | 0,684 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0852 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3191,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3263,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 35 | 22.01.2020 Nattcup 4 Bergen, bom 4.49 | 49 | – |
| Bom over fem minutter | 155 | 13.12.2017 Nattcup 3 Bergen, bom 12.53 | 155 | – |
| Bom over ti minutter | 155 | 13.12.2017 Nattcup 3 Bergen, bom 12.53 | 161 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2020 | nattcup 1 Bergen | HB | 43.23 | 6 /22 | 0.30 | 12.32 | 0.09 | 12.29 | 0.55 | |
| 11.03.2020 | nattcupfinale Bergen | HB | 29.04 | 3 /10 | 0.05 | 10.12 | 0.02 | 11.43 | 1.02 | |
| 19.02.2020 | nattcup 5 Bergen | HB | 34.59 | 2 /13 | 1.54 | 10.18 | 0.34 | 12.05 | 1.08 | |
| 22.01.2020 | Nattcup 4 Bergen | HB | 37.59 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2019 | Nattcup 3 Bergen - Førjulsnatten | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2019 | Nattcup 2 Bergen | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2019 | Urb-O løp 1 Individuell start | H40 | 22.30 | 8 /12 | 0.04 | 8.02 | 0.01 | 8.17 | 0.08 | |
| 19.03.2019 | Urb-O løp 7 Jaktstart | H40 | 26.16 | 4 /6 | 0.09 | 8.54 | 0.03 | 8.28 | 0.09 | |
| 13.03.2019 | Nattcupfinale Bergen | HB | 45.42 | 11 /15 | 1.52 | 12.41 | 0.31 | 13.01 | 1.18 | |
| 12.12.2018 | Nattcup 3 Bergen | HB | 1.02.48 | 11 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 14.11.2018 | Nattcup 2 Bergen | HB | 50.19 | 11 /16 | 4.31 | 12.26 | 1.07 | 12.59 | 1.23 | |
| 01.11.2018 | vintercup nr.1 Fana IL | H1960-2002 | 21.44 | 9 /12 | 1.26 | 12.20 | 0.49 | 12.59 | 1.23 | |
| 17.10.2018 | Nattcup 1 Bergen | HB | 44.01 | 9 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2018 | Nattcupfinale Bergen | HB | 47.14 | 6 /17 | 4.56 | 12.46 | 1.20 | 13.11 | 1.25 | |
| 20.02.2018 | Urb-O løp 7 Jaktstart | H40 | 23.43 | – | 1.02 | 8.19 | 0.22 | 8.14 | 0.11 | – |
| 17.01.2018 | Nattcup 4 Bergen | HB | 59.37 | 7 /16 | 6.28 | 13.45 | 1.30 | 13.22 | 1.29 | |
| 13.12.2017 | Nattcup 3 Bergen | HB | 1.31.00 | 15 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 05.12.2017 | Urb-O løp 3 Fellesstart | H40 | 32.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.11.2017 | Nattcup 2 Bergen | HB | 39.42 | 7 /23 | 4.05 | 11.53 | 1.13 | 13.11 | 1.29 | |
| 07.11.2017 | Urb-O løp 1 individuell start | H40 | 30.36 | 12 /21 | 2.42 | 8.51 | 0.47 | – | – | – |
| 15.02.2017 | Nattcup 5 Bergen | HB | 40.50 | 18 /26 | 4.00 | 14.32 | 1.25 | 13.58 | 1.37 | |
| 18.01.2017 | Nattcup 4 Bergen | HB | 49.20 | 17 /23 | 8.03 | 15.48 | 2.35 | 13.47 | 1.42 | |
| 14.12.2016 | Nattcup 3 Bergen | HB | 1.06.23 | 13 /26 | 9.49 | 13.05 | 1.56 | 13.22 | 1.35 | |
| 16.11.2016 | Nattcup 2 Bergen | HB | 58.21 | 5 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2016 | Nattcup 1 Bergen | HB | 1.13.59 | 21 /32 | 14.14 | 15.35 | 3.00 | 13.40 | 1.35 | |
| 16.09.2016 | VM-SVV | H45-54 | 54.26 | 6 | 2.57 | 12.39 | 0.41 | 13.15 | 1.25 | |
| 10.02.2016 | Nattcup 5 Bergen | HB | 44.34 | 8 /18 | 3.35 | 13.00 | 1.03 | 13.19 | 1.25 | |
| 13.01.2016 | Nattcup 4 Bergen | HB | 59.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2015 | Nattcup 2 Bergen | HB | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2015 | Løp 8 - Ulvåsen | H 45-49 år/Mellom (rød) | 1.09.01 | 6 | 7.55 | 14.09 | 1.37 | 13.20 | 1.29 | |
| 05.05.2015 | Løp 4 - Tiller | H 45-49 år/Lang (blå) | 41.35 | 6 | 1.54 | 12.21 | 0.34 | 12.57 | 1.25 | |
| 11.02.2015 | Nattcup 5 Bergen | HB | 59.08 | 7 /19 | 9.10 | 13.09 | 2.02 | 12.44 | 1.29 | |
| 14.01.2015 | Nattcup 4 Bergen | HB | 56.56 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2013 | Nattcup 3 Bergen (Førjulsnatten) | HB | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2013 | Nattcup 2 Bergen | HB | 44.32 | 3 /19 | 2.35 | 10.43 | 0.37 | 12.50 | 1.32 | |
| 16.10.2013 | Nattcup 1 Bergen | HB | 49.13 | 13 /28 | 5.39 | 13.04 | 1.30 | 13.24 | 1.43 | |
| 03.09.2013 | Løp 19/Skogly | H 45-49 år/Mellom (rød) | 1.28.09 | 8 | 22.42 | 18.21 | 4.43 | 13.34 | 1.48 | |
| 13.03.2013 | Nattcupfinale Bergen | HB | 41.09 | 5 /15 | 2.31 | 11.26 | 0.42 | 12.45 | 1.15 | |
| 13.02.2013 | Nattcup 5 Bergen | HB | 29.35 | 7 /22 | 2.06 | 12.14 | 0.52 | 13.00 | 1.18 | |
| 16.01.2013 | Nattcup 4 Bergen | HB | 50.10 | 8 /19 | 3.28 | 13.16 | 0.55 | 13.11 | 1.22 | |
| 14.11.2012 | Nattcup 2 Bergen | HB | 41.01 | 15 /28 | 0.37 | 14.08 | 0.13 | 13.05 | 1.32 | |
| 18.10.2012 | Nattcup 1 Bergen | HB | 47.50 | 14 /25 | 7.30 | 13.25 | 2.06 | 13.06 | 1.45 | |
| 22.09.2012 | O-VM stafett | Løype: Mellom C | 34.48 | 2 | 4.01 | 12.58 | 1.30 | 13.00 | 1.41 | |
| 21.09.2012 | O-VM 2012 - Individuelt | H45-54 | 1.07.07 | 6 | 8.20 | 12.35 | 1.34 | 13.00 | 1.41 | |
| 14.03.2012 | Nattcupfinale Bergen | HB | 40.38 | 9 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2012 | Nattcup 4 Bergen | HB | 1.02.53 | 12 /24 | 12.18 | 15.10 | 2.58 | 13.23 | 1.38 | |
| 14.12.2011 | Nattcup 3 | HB | 1.00.08 | 18 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2011 | KM natt | HB | 54.33 | 5 /20 | 6.24 | 12.10 | 1.26 | 12.46 | 1.13 | |
| 23.03.2011 | Nattcup Finale | HB | 57.47 | 13 /22 | 7.28 | 16.21 | 2.07 | 13.28 | 1.00 | |
| 16.02.2011 | Nattcup 5 | HB | 43.27 | 8 /21 | 2.34 | 12.27 | 0.44 | 12.35 | 0.42 | – |
| 19.01.2011 | Nattcup 4 | HB | 40.15 | 8 /19 | 2.53 | 12.47 | 0.55 | – | – | – |