Løperprofil
Henning C Strandhagen
Lillehammer
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
23 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.14
- Løpskapasitet
- 7.18
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 12.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4368 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4648 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0753 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0414 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9325 |
| bomVekt | 41,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2726 |
| bomStorSigma | 0,7777 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0392 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0746 |
| havariVekt | 2,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0084 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3902 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0033 |
| fartSesongSin | −0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1943,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2192,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.22
- Løpskapasitet
- 6.11
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2709 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3168 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0534 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8741 |
| bomVekt | 17,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2161 |
| bomStorSigma | 0,7036 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0784 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2292 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2358,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 12.07.2026 Gammelskolla todagers, dag 2, bom 4.21 | 250 | nr. 3128 |
| Bom over fem minutter | 541 | hele karrieren siden 2011 | 541 | nr. 562 |
| Bom over ti minutter | 541 | hele karrieren siden 2011 | 541 | nr. 2090 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H40 | 1.32.37 | 9 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2026 | Gammelskolla todagers, dag 2 | HA-M | 42.23 | 4 /42 | 4.38 | 8.18 | 0.54 | 8.13 | 0.52 | |
| 24.05.2026 | Elgdilten | H 40- | 27.38 | 2 /7 | 2.00 | 7.14 | 0.32 | 7.53 | 0.44 | |
| 14.05.2026 | Torsdagsløp 6 - Åpent klubbmesterskap | H17- | 19.16 | 2 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 40- | 16.45 | 2 /29 | 0.00 | 5.58 | 0.00 | 6.23 | 0.11 | – |
| 12.07.2025 | Gammelskolla todagers, dag 1 | HA-K | 33.19 | 3 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 35- | 1.09.24 | 4 /7 | 7.40 | 8.45 | 0.58 | 8.37 | 0.49 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 35- | 37.25 | 4 /11 | 1.55 | 7.49 | 0.24 | 8.37 | 0.49 | |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H35 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H35 | 1.44.18 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2021 | Blodslitet | H35 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2020 | Tour Of Lillomarka høst 2020 - Finale | HA | 31.14 | 5 /43 | 1.00 | 8.05 | 0.16 | 8.38 | 0.27 | |
| 07.09.2020 | Tour Of Lillomarka høst 2020 - Løp 3 | HA | 34.47 | 5 /44 | 1.36 | 8.08 | 0.22 | 8.38 | 0.27 | |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H17- Sløyfe A | 4.45 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H17- Sløyfe B | 5.51 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H17- Sløyfe C | 5.56 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H17- Sløyfe D | 5.59 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H17- Sløyfe E | 5.34 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet Elite | H 21-E | 4.23.06 | 16 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2019 | OSI/GeoForm Rankingløp 16 | Lang | 59.38 | 16 /48 | 3.22 | 9.38 | 0.33 | 9.16 | 0.31 | |
| 08.05.2019 | OSI/GeoForm Rankingløp 1 | Mellom | 26.56 | 1 /67 | 0.18 | 8.05 | 0.05 | 8.49 | 0.26 | |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H17- | 18.29 | 28 /65 | 0.03 | 6.22 | 0.01 | 6.32 | 0.09 | – |
| 27.05.2017 | IvarO-løpet | H 21- | 59.06 | 13 /17 | 3.10 | 10.13 | 0.33 | 9.17 | 0.28 | |
| 25.05.2017 | Klubbmesterskap Lillehammer OK | H 21- | 25.09 | 3 /5 | 1.10 | 8.43 | 0.24 | 9.17 | 0.28 | |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | H 21-A | 49.15 | 1 /15 | 0.35 | 8.15 | 0.06 | 8.57 | 0.27 | |
| 19.04.2017 | KM natt AOOK | H 21- | 1.44.21 | 25 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | Herrer åpen | 1.10.20 | 32 /132 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2015 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.34.52 | 84 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2015 | Ringerike 2 dagers dag2 | H 17-AK | 35.08 | 1 /3 | 1.28 | 10.17 | 0.26 | 9.36 | 0.30 | |
| 15.11.2014 | Førstemann hjem 2014 | Lang | 1.33.04 | 2 | 1.24 | 8.21 | 0.08 | 9.13 | 0.29 | |
| 02.11.2014 | Frostsprinten | H 21- | 43.01 | 5 /10 | 1.33 | 5.59 | 0.13 | 6.05 | 0.08 | |
| 18.10.2014 | Blodslitet eliteklasser | H21 | 4.02.58 | 34 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2014 | NM-uka 2014 mellomdistanse kvalifisering | H21 Heat 2 | 30.07 | 26 /29 | 0.14 | 8.47 | 0.04 | 9.19 | 0.32 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | H 21-E | 55.50 | 100 | 2.59 | 9.23 | 0.30 | 9.23 | 0.32 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 21- | 1.23.30 | 16 | 3.29 | 9.09 | 0.23 | 9.23 | 0.32 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 21- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2014 | Lørdagskjappen | H 21-E | 49.22 | 72 /94 | 1.53 | 8.35 | 0.20 | 9.19 | 0.30 | |
| 09.11.2013 | Førstemann | 10 Km | 1.28.46 | 2 | 2.34 | 8.52 | 0.15 | 9.26 | 0.32 | |
| 19.10.2013 | Blodslitet, eliteklasser, junior og senior | H21 | 3.39.10 | 30 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2013 | Klubbmesterskap | H17-39 | 55.20 | 3 | 1.09 | 9.23 | 0.12 | 9.35 | 0.37 | |
| 10.11.2012 | Førstemann hjem | Lang løype - Herrer | 2.06.54 | 3 | 4.00 | 9.25 | 0.18 | 9.32 | 0.41 | |
| 13.10.2012 | Blodslitet | Herrer åpen | 58.59 | 27 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2012 | KM Ultralang og Liersprinten | H 17- | 1.19.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2012 | KM - Natt | H 21- | 1.21.34 | 12 /20 | 7.25 | 9.20 | 0.51 | 9.37 | 0.53 | |
| 14.09.2012 | NM uka, kvalifisering mellomdistanse | H21_Heat_2 | 27.56 | 28 /34 | 0.31 | 9.02 | 0.10 | 9.37 | 0.53 | |
| 25.08.2012 | Midtnorsk Mesterskap Langdistanse | H 17-AK | 45.33 | 1 /2 | 0.48 | 8.54 | 0.09 | 9.26 | 0.51 | – |
| 12.11.2011 | Førstemann hjem | Lang herrer | 1.01.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2011 | Frostsprinten | H 21- | 41.21 | 2 /5 | 1.05 | 6.30 | 0.10 | 6.23 | 0.07 | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | Herrer åpen | 53.03 | 12 /166 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2011 | NSK Klubbmesterskap 2011 | H17- | 35.37 | 14 /34 | 3.00 | 10.07 | 0.51 | – | – | – |
| 14.04.2011 | Drammen City Cup - Løp 1 | H17- | 18.26 | 1 /48 | 0.14 | 6.03 | 0.05 | – | – | – |
| 20.11.2010 | Førstemannhjem 2010 | Lang Herrer | 1.18.10 | 1 | – | – | – | – | – | – |