Løperprofil

Olav Østhagen

Vallset/Stange

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0015.0018.0021.0024.00201520172019202120232025KM Langdistanse (STAR-cup løp 3) 23.08.2014: 12.30Mjølnerløpet 26.08.2018: 12.34Elgdilten 05.06.2022: 14.55Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 05.07.2024: 15.48Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 06.07.2024: 14.35Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 07.07.2024: 16.14Løvspretten 25.05.2026: 23.53O-festivalen mellom 20.06.2026: 17.38

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
18.56
Løpskapasitet
17.20
O-evne
1.36
Jevnhet ±
11,3 %
Usikkerhet ±
0.50
Sikkerhet
4
Bommer per løp
4,0
Typisk bom
80 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på korte (+2,4 % per dobling)
Sesongprofil
best i september (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
9 (sist 20.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,4239
fartMuRaa (evne før krymping)0,4276
fartSigma (dagsform-spredning)0,1129
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0435
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,47
evidensVekt (sikkerheten)3,94
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,4441
bomVekt36,57
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3868
bomStorSigma0,7654
antallBom31
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0382
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0745
havariVekt2,42
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,034
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,2228
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0015
fartSesongSin0,0083
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4613
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5040,3
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (294 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 1 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 17.03 72 nr. 7771
Bom over fem minutter 1 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 17.03 72 nr. 8089
Bom over ti minutter 1 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 17.03 286 nr. 8187

Løp

29 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang H75 2.33.42 18 /21 – – – – – –
20.06.2026 O-festivalen mellom AK-åpen 1.03.54 34 /56 7.33 17.38 2.05 18.40 1.44
25.05.2026 Løvspretten AK-Åpen 1.51.13 108 /119 15.32 23.53 3.22 20.26 1.54
18.10.2025 Blodslitet H70 2.18.10 23 /24 – – – – – –
19.10.2024 Blodslitet H70 1.53.35 18 /19 – – – – – –
07.07.2024 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 AK-åpen 1.08.59 25 /33 5.12 16.14 1.13 15.48 1.08
06.07.2024 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 AK-åpen 40.55 15 /24 2.27 14.35 0.52 15.48 1.08
05.07.2024 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 AK-åpen 57.07 7 /15 2.04 15.48 0.34 15.48 1.08
21.10.2023 Blodslitet H70 1.45.10 15 /24 – – – – – –
09.09.2023 Finn Skedsmos minneløp 2023 H 70- 1.53.41 3 /3 – – – – – –
22.10.2022 Blodslitet H70 1.49.40 17 /22 – – – – – –
05.06.2022 Elgdilten H 70- 46.01 4 /9 3.42 14.55 1.12 14.52 1.11 –
16.10.2021 Blodslitet H70 1.44.52 14 /23 – – – – – –
12.09.2020 Felles treningsløp/klubbmesterskap Hedemarken. A3 54.25 12 /20 – – – – – –
19.10.2019 Blodslitet H65 2.29.23 29 /32 – – – – – –
20.10.2018 Blodslitet H65 2.22.28 21 /37 – – – – – –
26.08.2018 Mjølnerløpet H 65- 30.46 7 /19 3.06 12.34 1.16 13.15 1.35 –
21.10.2017 Blodslitet 2017 H65 1.58.30 18 /35 – – – – – –
22.10.2016 Blodslitet 2016 H65 1.32.59 15 /36 – – – – – –
17.10.2015 Blodslitet H60 2.30.07 33 – – – – – –
18.10.2014 Blodslitet H60 2.04.06 19 /35 – – – – – –
28.08.2014 Klubbmesterskap Vallset/Stange - Vang - Hamar H 55 44.23 1 /6 – – – – – –
23.08.2014 KM Langdistanse (STAR-cup løp 3) Direkte A 54.38 3 2.56 12.30 0.40 14.19 2.18 –
08.06.2014 Løvspretten H 60- 1.09.33 13 /14 19.37 16.58 4.47 – – –
19.10.2013 Blodslitet H60 1.44.12 24 /46 – – – – – –
21.09.2013 O Helg på Finnskogen publikumsløp Publikum lang – Inaktiv – – – – – –
29.08.2013 Klubbmesterskap H 55 49.59 5 – – – – – –
13.10.2012 Blodslitet H60 1.56.36 13 /37 – – – – – –
15.10.2011 Blodslitet H60 1.54.25 16 /43 – – – – – –

Løp per år

2011: 1 løp120112012: 1 løp120122013: 3 løp320132014: 4 løp420142015: 1 løp120152016: 1 løp120162017: 1 løp120172018: 2 løp220182019: 1 løp120192020: 1 løp120202021: 1 løp120212022: 2 løp220222023: 2 løp220232024: 4 løp420242025: 1 løp120252026: 3 løp32026