Løperprofil
Lina Undrum Mariussen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
31 løp
Sprintrankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.59
- Løpskapasitet
- 13.13
- O-evne
- 0.46
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 32 (sist 07.12.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1571 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,142 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0648 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0813 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9049 |
| bomVekt | 65,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1777 |
| bomStorSigma | 0,6791 |
| antallBom | 72 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1068 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0728 |
| havariVekt | 3,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2109 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0045 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3517,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3722 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.13
- Løpskapasitet
- 9.00
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1009 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0669 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1001 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0125 |
| bomVekt | 21,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2648 |
| bomStorSigma | 0,6993 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0566 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1011 |
| havariVekt | 1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4603 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3337,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3418,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.52
- Løpskapasitet
- 12.53
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0062 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0585 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0859 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1156 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8873 |
| bomVekt | 6,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6509 |
| bomStorSigma | 0,8478 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0565 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,092 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3029,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3498,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 28.09.2024 Furugampen, bom 3.51 | 151 | – |
| Bom over fem minutter | 629 | 20.05.2012 Knut Valstads Minneløp, Trimtexcup, bom 9.24 | 629 | – |
| Bom over ti minutter | 692 | hele karrieren siden 2011 | 692 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2024 | OSI/Geoform rankingløp 25 | Mellom | 51.04 | 22 /33 | 0.36 | 13.29 | 0.10 | 13.28 | 0.48 | |
| 09.11.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 21 | Kort | 31.14 | 3 /29 | 0.00 | 11.59 | 0.00 | 13.21 | 0.51 | |
| 28.09.2024 | Furugampen | B-åpen 17- | 34.28 | 5 /16 | 3.50 | 15.12 | 1.41 | 15.43 | 2.04 | – |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | D 40- | 59.20 | 9 /10 | 3.24 | 14.25 | 0.50 | 13.34 | 0.55 | |
| 07.08.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 9 | Mellom | 1.00.54 | 20 /43 | 0.32 | 11.53 | 0.06 | 13.15 | 0.55 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AK-åpen | 16.23 | 32 /386 | 0.37 | 9.02 | 0.20 | 9.35 | 0.13 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AK-åpen | 40.38 | 55 /386 | 4.50 | 13.40 | 1.38 | 13.34 | 1.04 | |
| 08.05.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 1 | Kort | 37.37 | 6 /26 | 6.56 | 15.22 | 2.50 | 13.37 | 1.01 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | D 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D40- | 27.59 | 15 /22 | 0.29 | 10.26 | 0.11 | 9.52 | 0.15 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | D 40- | 52.57 | 7 /10 | 3.09 | 13.22 | 0.48 | 13.30 | 0.55 | |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | AK-åpen | 43.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | D40 | 54.06 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Damer | 16.13 | 9 /15 | 0.58 | 8.48 | 0.31 | 9.26 | 0.17 | |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kort | 30.52 | 10 /19 | 3.40 | 14.16 | 1.42 | 13.31 | 0.53 | |
| 18.05.2023 | Kvistkvaset | Løype: g | 34.56 | 8 | 0.56 | 13.19 | 0.21 | 13.28 | 0.50 | |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | D 40- | 1.02.00 | 6 /7 | 2.26 | 12.28 | 0.29 | 13.28 | 0.50 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | AK-åpen | 36.26 | 34 /67 | 2.09 | 14.14 | 0.50 | 13.40 | 0.56 | |
| 22.04.2023 | KM sprint med Trimtex-cup | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 32.07 | 18 /22 | 5.15 | 11.29 | 1.53 | 9.53 | 0.18 | |
| 03.12.2022 | OSI/GeoForm rankingløp 24 | Kort | 44.15 | 3 /24 | 1.40 | 12.01 | 0.27 | 13.07 | 0.56 | |
| 04.09.2022 | Veteranmesterskap mellomdistanse m/publikumsløp | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Veteranmesterskap sprint | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | D 40- | 1.02.25 | 14 /17 | 6.49 | 13.59 | 1.32 | 13.47 | 1.03 | |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | D 40- | 29.11 | 15 /18 | 4.06 | 12.22 | 1.44 | 10.19 | 0.13 | |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Damer klubbmesterskap sprint | 12.03 | 10 | 0.01 | 9.23 | 0.01 | 10.19 | 0.13 | |
| 06.06.2022 | Løvspretten | B-åpen 17- | 46.09 | 16 /70 | 9.26 | 13.48 | 2.49 | – | – | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 58.50 | 15 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Furugampen | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | D 40- | 51.03 | 3 /5 | 3.18 | 13.58 | 0.54 | 14.05 | 0.55 | |
| 23.08.2020 | KM Sprint (Mjølnerløpet) | D 40- | 30.45 | 4 /4 | 1.56 | 10.47 | 0.41 | 10.25 | 0.10 | |
| 28.09.2019 | Furugampen | Dir-B | 28.18 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | OSI/GeoForm Rankingløp 12 | Kort | 42.22 | 5 /17 | 0.40 | 13.01 | 0.12 | 14.03 | 0.59 | |
| 01.09.2019 | Mjølnerløpet | D 17-B | 27.38 | 2 /4 | 1.04 | 13.33 | 0.31 | 14.03 | 0.59 | |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | Direkte B | 45.15 | 14 /57 | 3.30 | 14.08 | 1.06 | 14.19 | 1.08 | |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | D 35- | 21.09 | 5 /6 | 0.07 | 10.52 | 0.04 | 10.42 | 0.12 | |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | D 35- | 1.03.18 | 8 /11 | 4.19 | 14.37 | 1.00 | 14.38 | 1.19 | |
| 27.05.2018 | Ringeriksløpet | D 17-AK | 43.39 | 2 /2 | 3.25 | 14.07 | 1.06 | 14.18 | 1.20 | |
| 30.09.2017 | Furugampen 2017 | D 35- | 1.07.29 | 11 /13 | 10.03 | 16.06 | 2.24 | 14.12 | 1.23 | |
| 02.09.2017 | Mjølnerløpet | D 35- | 40.42 | 2 /3 | 2.10 | 12.27 | 0.40 | 14.12 | 1.23 | |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | D 17- | 32.46 | 69 /84 | 3.48 | 10.52 | 1.16 | 9.42 | 0.17 | |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | D 17- | 31.36 | 61 /73 | 1.52 | 9.54 | 0.35 | 9.42 | 0.17 | |
| 03.10.2015 | Furugampen 2015 | D 35- | 48.34 | 12 /15 | 2.02 | 13.48 | 0.35 | 14.21 | 1.12 | |
| 13.05.2015 | OSI/GeoForm Rankingløp 6 | Kort | 34.18 | 7 /29 | 2.46 | 15.59 | 1.17 | 14.12 | 1.18 | |
| 09.06.2014 | Elgdilten | D 21- | 1.09.14 | 13 /14 | 12.41 | 15.53 | 2.55 | 13.32 | 1.21 | |
| 13.04.2014 | Smaaleneneløpet | D21A | 1.01.10 | 4 | 5.38 | 12.36 | 1.10 | 12.59 | 1.09 | |
| 12.04.2014 | Lørdagskjappen | D 21-A | 50.07 | 6 /11 | 3.15 | 11.55 | 0.46 | 12.59 | 1.09 | |
| 07.05.2013 | Oslo City Cup 2013 Finale | D 17- | 25.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr 4 | D 17- | 23.46 | 27 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2013 | Smaaleneneløpet | D17-AK | 1.14.10 | 11 /17 | 5.02 | 13.30 | 0.55 | 13.34 | 1.07 | |
| 27.04.2013 | Lørdagskjappen | D 17-AK | 43.42 | 10 /25 | 1.44 | 12.40 | 0.30 | 13.34 | 1.07 | |
| 16.04.2013 | Oslo City Cup 2 | D 17- | 24.31 | 37 /43 | 0.33 | 9.34 | 0.13 | 9.50 | 0.14 | |
| 09.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr. 1 | D17 | 31.51 | 41 /54 | 3.08 | 10.43 | 1.03 | 9.50 | 0.14 | |
| 13.10.2012 | Blodslitet | Damer åpen | 1.19.17 | 73 /109 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2012 | Furugampen 2012 / Aries Cup finale | D 17- | 59.12 | 4 /7 | 4.31 | 13.36 | 1.02 | 13.42 | 1.18 | |
| 22.08.2012 | GeoForm/OSI Rankingløp 15 | Mellom | 58.49 | 11 /41 | 3.04 | 13.28 | 0.42 | 13.51 | 1.34 | |
| 20.05.2012 | Knut Valstads Minneløp, Trimtexcup | D17AK | 1.20.13 | 11 /14 | 14.24 | 15.35 | 2.48 | 13.55 | 1.55 | – |
| 15.05.2012 | Oslo City Cup, løp 5 | D17 | 27.50 | 13 /16 | 2.42 | 10.34 | 1.02 | 9.47 | 0.13 | – |
| 08.05.2012 | Oslo City Cup, løp 4 | D 17- | 22.49 | 30 /43 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2012 | Lørdagskjappen | D 17-AK | 42.37 | 9 /32 | 2.24 | 12.19 | 0.42 | – | – | – |
| 17.04.2012 | Oslo City Cup - løp 2 | D 17- | 29.59 | 36 /41 | 1.08 | 10.26 | 0.24 | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | Damer åpen | 1.09.21 | 31 /111 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2011 | Nordmarkskarusellen løp 6 - 11 | D17-34(KORT-A) | 1.05.04 | 3 | – | – | – | – | – | – |