Løperprofil
Heidi Bjørndal
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.47
- Løpskapasitet
- 12.58
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 14.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,137 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1783 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0797 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0331 |
| bomVekt | 16,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6904 |
| bomStorSigma | 0,9488 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0598 |
| havariVekt | 3,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3451,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3936,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.45
- Løpskapasitet
- 8.33
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0544 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0681 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0556 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1885 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9943 |
| bomVekt | 6,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1739 |
| bomStorSigma | 0,6661 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3172,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3243,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.40
- Løpskapasitet
- 14.16
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 20.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1061 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1163 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0617 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0708 |
| bomVekt | 16,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5861 |
| bomStorSigma | 0,9219 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0496 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0752 |
| havariVekt | 2,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0044 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1497 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | −0,0078 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3355,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3921,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.00
- Løpskapasitet
- 11.20
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 28.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1178 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2551 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,108 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8044 |
| bomVekt | 10,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6011 |
| bomStorSigma | 0,8916 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0637 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9198 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2676,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3069,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 11.08.2026 Løp 12 - Nilsbyen, bom 3.51 | 73 | nr. 4774 |
| Bom over fem minutter | 46 | 14.09.2025 Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang), bom 11.33 | 113 | nr. 4360 |
| Bom over ti minutter | 46 | 14.09.2025 Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang), bom 11.33 | 115 | nr. 6341 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.08.2026 | Løp 12 - Nilsbyen | D 16-34 år/Mellom (rød) | 1.02.57 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 58.40 | 7 /61 | 8.29 | 15.41 | 2.16 | 16.25 | 2.15 | |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | Arrangør | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | B-åpen | 50.55 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2025 | Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang) | AK-åpen | 1.09.39 | 5 /12 | 13.56 | 15.59 | 3.12 | 15.04 | 1.49 | – |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | AK-åpen | 1.05.12 | 10 /15 | 6.22 | 15.55 | 1.33 | 15.04 | 1.49 | – |
| 03.09.2025 | Treningsløp, O6-er løp 4 - Bjønnabakken | 3B Gjest | 54.03 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Løp 13 - KM individuelt | D 30-39 år/Mellom (rød) | 47.02 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | B-åpen 17- | 1.07.20 | 27 /29 | 16.43 | 27.15 | 6.46 | 20.21 | 3.27 | – |
| 09.06.2025 | Trondheim Open, dag 2 | B-åpen 17- | 47.40 | 2 /6 | 0.29 | 14.49 | 0.09 | – | – | – |
| 27.05.2025 | Løp 6, Storsvingen | D 16-34 år/Kort (hvit) | 1.13.12 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Løp 2, Torshaug | D 16-34 år/Mellom (rød) | 1.18.02 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | C-åpen | 32.40 | 1 /3 | 0.22 | 12.29 | 0.08 | 13.26 | 1.26 | |
| 20.04.2024 | Vårsleppet mellomdistanse | C-åpen 17- | 38.10 | 1 /1 | 1.21 | 12.59 | 0.28 | 14.37 | 1.49 | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 21- | 31.25 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 44.33 | 4 /5 | 11.00 | 18.37 | 4.36 | – | – | – |
| 13.06.2023 | Løp 8 - Solemsåsen | Nybegynnere | 28.19 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 2 | D 21- | 58.59 | 10 /13 | 7.32 | (17.21) | 2.13 | 9.17 | 0.19 | |
| 22.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 2 | AL-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2022 | Trondheim Sprintcup løp 4 | AL-åpen | 22.18 | 2 /3 | 0.42 | 9.07 | 0.17 | 8.41 | 0.11 | |
| 28.04.2022 | Trondheim sprintcup - løp 3 | AL-åpen | 30.52 | 2 /4 | 1.09 | 8.40 | 0.19 | 8.28 | 0.12 | – |
| 21.04.2022 | Trondheim Sprintcup 2 | AL-åpen | 22.06 | 3 /5 | 2.19 | 8.43 | 0.55 | 8.28 | 0.12 | – |
| 07.09.2021 | Løp 13, Solemsåsen | D 16-34 år/Kort (hvit) | 38.37 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | Løp 11, Ferista | Nybegynnere lang (gul) | 28.53 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Løp 10, Bratsberg øst | D 16-34 år/Kort (hvit) | 59.19 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2021 | Løp 9, Tjønnstuggu | D 16-34 år/Mellom (grønn) | 1.14.13 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2018 | Vinterkarusell Sandnes IL | Damer - lang løype | 1.11.50 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2017 | Høstkarusell løp 2 - Kvernevik | Damer - lang løype | 50.26 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2017 | Klubbranking 8 Bakkebø/Lagård | D17 | 23.42 | 2 /3 | 1.44 | 7.37 | 0.33 | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | D 17- | 41.20 | 4 /35 | 0.54 | 11.49 | 0.15 | 12.17 | 0.45 | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | D 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | D 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2012 | pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 35.14 | 1 /18 | 3.30 | 10.09 | 1.00 | 11.18 | 1.05 | – |
| 25.09.2011 | O-idol og Craftcup | D 19-20 | 38.20 | 24 /30 | 2.07 | 13.32 | 0.45 | – | – | – |