Løperprofil
Tormod Borg
Grue
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
32 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 2849 av 3540
Nr. 2849 av 3540 blant menn i Norge · nr. 202 av 218 i klassen H40–44 · nr. 50 av 52 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 15.14
- Løpskapasitet
- 13.43
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 32 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1933 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2048 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0835 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0246 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3293 |
| bomVekt | 128,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4306 |
| bomStorSigma | 0,7315 |
| antallBom | 111 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0871 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1357 |
| havariVekt | 12,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4704 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0052 |
| fartSesongSin | −0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3652,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4053,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.42
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0512 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0479 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0589 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0655 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9456 |
| bomVekt | 20,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1792 |
| bomStorSigma | 0,6359 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0793 |
| havariVekt | 0,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2855,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2921,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.34
- Løpskapasitet
- 12.01
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0624 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0646 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0849 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0638 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9944 |
| bomVekt | 16,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3147 |
| bomStorSigma | 0,8136 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0697 |
| havariVekt | 1,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2828,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3193,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.08
- Løpskapasitet
- 9.04
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,341 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3993 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0857 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0661 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7547 |
| bomVekt | 10 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3501 |
| bomStorSigma | 0,7255 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0437 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0656 |
| havariVekt | 2,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,859 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2141,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2391,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 27.09.2026 Veteran tour Oslofjord Koll, bom 4.57 | 128 | nr. 8045 |
| Bom over fem minutter | 97 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 5.02 | 201 | nr. 2795 |
| Bom over ti minutter | 317 | 24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång, bom 11.53 | 317 | nr. 2919 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Veteran tour Oslofjord Koll | H 17- | 1.04.27 | 16 /19 | 11.35 | 15.32 | 2.47 | 15.12 | 1.30 | |
| 19.09.2026 | Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap | B 15- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Treningsløp | AL X | 2.05.21 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2026 | Kondisjonstrøkken 30.08.2026 | Lang | 25.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | B15- | 36.39 | 6 /17 | 1.25 | 12.04 | 0.28 | 13.40 | 1.31 | – |
| 09.08.2026 | Finndulten | C 17- herrer | 25.08 | 1 /7 | 0.53 | 8.30 | 0.18 | 9.42 | 0.56 | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H35 Motion | 1.31.08 | 39 /56 | 9.19 | 14.49 | 1.31 | 15.20 | 1.34 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H35 Motion | 59.24 | 34 /56 | 7.47 | 14.44 | 1.56 | 15.20 | 1.34 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H35 Motion | 40.04 | 44 /56 | 2.53 | 14.48 | 1.04 | 15.20 | 1.34 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H35 Motion | 1.50.36 | 50 /56 | 14.19 | 17.24 | 2.15 | 15.20 | 1.34 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H35 Motion | 1.19.48 | 42 /56 | 4.39 | 14.46 | 0.52 | 15.20 | 1.34 | |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | 20.46 | 1 /9 | 2.18 | 9.12 | 1.01 | – | – | – |
| 30.06.2026 | Treningsløp | AL | 4.11 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | Treningsløp | AL | 36.10 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Treningsløp | C | 31.35 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Treningsløp | AL | 39.59 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Mjølnerløpet | B-åpen 17- | 39.31 | 2 /11 | 5.17 | 14.59 | 2.02 | – | – | – |
| 05.05.2026 | Treningsløp | AL | 1.05.54 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2025 | Le Tour de Glåmdal # 5 | A15- | 27.00 | 5 /11 | 0.52 | 8.02 | 0.15 | 7.50 | 0.11 | |
| 11.06.2025 | Treningsløp | C | 23.57 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Treningsløp | AL | 52.36 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Treningsløp | AL | 48.01 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2024 | Kondisjonstrøkken | H AL | 1.06.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2023 | Langtur`n | Lett | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | h mellom | 42.06 | 13 /19 | 3.03 | 16.42 | 1.13 | 15.58 | 1.36 | |
| 24.09.2023 | Kondisjonstrøkken | A-Kort | 1.06.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | Le Tour dè Glåmdal løp 6 | 17-C | 30.25 | 1 /9 | 1.53 | 13.05 | 0.49 | 15.58 | 1.36 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H35 Motion | 1.59.53 | 15 /16 | 16.36 | 20.53 | 2.53 | 16.24 | 1.44 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H35 Motion | 1.03.52 | 12 /16 | 5.00 | 16.08 | 1.16 | 16.24 | 1.44 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H35 Motion | 1.13.18 | 9 /16 | 11.26 | 16.49 | 2.37 | 16.24 | 1.44 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H35 Motion | 2.12.04 | 14 /16 | 16.59 | 22.34 | 2.54 | 16.24 | 1.44 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H35 Motion | 1.48.04 | 10 /16 | 7.47 | 15.28 | 1.07 | 16.24 | 1.44 | |
| 17.06.2023 | Finndulten | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2022 | Langtur`n 2022 | LM | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2022 | Kondisjonstrøkken | H XAL | 2.54.44 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2022 | DM, medel, Värmland | H35 | 1.05.02 | 2 /2 | 11.59 | 16.44 | 3.05 | 12.42 | 1.27 | |
| 30.08.2022 | Le Tour de Glåmdal 6 | 17AB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2022 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17AB | 15.44 | 9 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | H 35- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2022 | O-Karusell 5 / Motionsorientering | Lang | 39.36 | 3 /11 | 0.27 | 11.15 | 0.08 | 11.53 | 1.12 | |
| 22.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #4 | 17-AB | 53.16 | 4 /9 | 1.36 | 12.11 | 0.22 | 11.53 | 1.12 | |
| 08.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #3 | 17-AB | 19.08 | 2 /6 | 1.42 | 7.47 | 0.41 | 7.23 | 0.12 | |
| 11.05.2022 | le Tour de Glåmdal #1 | 17AB | 37.08 | 5 /19 | 3.27 | 10.50 | 1.00 | 11.33 | 1.29 | |
| 08.05.2022 | Odalsløpet | H 35- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2021 | Langtur`n | H9 | 1.49.34 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17-AB | 37.49 | 1 /15 | 3.16 | 10.42 | 0.55 | 11.45 | 1.31 | |
| 26.08.2021 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17AB | 25.43 | 2 /14 | 1.10 | 6.57 | 0.19 | 6.57 | 0.09 | |
| 22.08.2021 | KM sprint - Odalsløpet | H 35- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2021 | le Tour de Glåmdal #3 | 17AB | 56.18 | 16 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 2 | 17-AB | 46.02 | 3 /33 | 2.34 | 9.30 | 0.32 | 11.53 | 1.41 | |
| 08.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 1 | 17AB | 46.58 | 9 /31 | 1.51 | 10.01 | 0.24 | 11.53 | 1.41 | |
| 18.10.2020 | Trondheim Urban | ÅL | 1.08.32 | 4 /5 | 7.15 | 12.48 | 1.21 | 13.30 | 2.12 | |
| 07.10.2020 | NATTJAKTA #2 - KONGSVINGER | Herrer KN | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2020 | Kondisjonstrøkken 2020 | H AK | 1.19.07 | 1 /7 | 11.02 | 12.05 | 1.41 | 13.22 | 2.08 | |
| 13.09.2020 | Le Tour de Glåmdal finale | 17-AB | 48.36 | 11 /16 | 6.03 | 13.10 | 1.38 | 13.22 | 2.08 | |
| 30.08.2020 | KM stafett | Løype: A2-BC | 1.10.17 | – | 14.54 | 15.50 | 3.21 | 13.50 | 2.22 | |
| 22.08.2020 | KM Mellomdistanse - Finndulten | H 21- | 1.12.36 | 9 /10 | 8.56 | 13.02 | 1.36 | 13.50 | 2.22 | |
| 18.08.2020 | Trening | AL | 1.24.45 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2019 | Langtur´n 2019 | Lang H | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Kondisjonstrøkken | H AL | 1.56.07 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 3 | 17-AB | 51.11 | 4 /18 | 5.59 | 11.08 | 1.18 | 11.16 | 1.22 | |
| 28.10.2018 | Langtur´n | HLang | 2.03.28 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2018 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17-AB | 42.34 | 8 /18 | 4.54 | 8.49 | 1.01 | 7.59 | 0.13 | |
| 29.10.2017 | Langtur´n | HLang | 2.06.54 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2017 | NATTJAKTA 2017 #3 | ÅK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2017 | Nattjakta 1 | ÅKort | 24.50 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2017 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17-AB | 26.05 | 7 /19 | 0.11 | 7.44 | 0.03 | 7.36 | 0.10 | – |
| 16.06.2015 | Le Tour de Glåmdal 4 | H17-AB | 42.48 | 13 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2014 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17AB | 1.05.53 | 14 /21 | 18.11 | 21.02 | 5.48 | 15.51 | 2.12 | |
| 28.10.2012 | Langtur´n | Lang | 3.15.26 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2012 | Glåmdal Nattcup løp 4 | A | 1.14.59 | 3 /6 | 4.05 | 13.29 | 0.44 | 13.33 | 1.41 | |
| 01.09.2012 | NTG-cup FINALE | AL | 1.18.24 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2012 | KM -Natt | H 17-AK | 45.19 | 1 /3 | 4.40 | 12.36 | 1.18 | 13.19 | 1.50 | |
| 23.08.2012 | NTG Cup Austmarka | A-lang | 1.23.21 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2012 | Morokulien 2-dagers | H17C | 24.55 | 2 /8 | 2.13 | 11.55 | 1.04 | 13.41 | 1.57 | |
| 16.06.2012 | Myrsprinten KM-MELLOM | H 17-C | 20.18 | 5 /10 | 1.08 | 8.16 | 0.28 | – | – | – |
| 14.06.2012 | NTG-Cup 4 | A-lang | 1.20.27 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2012 | Magne Lystads minneløp | H 17-AK | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2012 | NTG-cup 3 / O-karusell 3 | A-lang | 1.27.59 | 7 /9 | 22.03 | 17.47 | 4.27 | 14.56 | 2.31 | |
| 10.05.2012 | NTG-cup 2 | A-lang | 1.17.03 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2011 | Langtur´n | Lang XABC | 3.06.17 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.21.42 | 111 /166 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2011 | Magne Lystads Minneløp | H17C | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2011 | O-karusell 7, Eidskog | Lang | 1.24.01 | 8 /9 | 7.56 | 16.29 | 1.33 | 11.51 | 1.21 | – |
| 23.06.2011 | O-karusell 5, Eidskog | Kort | 37.30 | 4 /26 | 3.40 | 9.37 | 0.56 | – | – | – |