Løperprofil
Sigrun Skytteren
Grue
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
7 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.21
- Løpskapasitet
- 13.28
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 165 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1751 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1735 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0712 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7463 |
| bomVekt | 7,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1039 |
| bomStorSigma | 0,8847 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 1,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3585 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4084,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 184 av 335
Nr. 184 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 10 av 35 i klassen D50–54 · nr. 6 av 16 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 16.33
- Løpskapasitet
- 14.30
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1258 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1192 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0771 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0404 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,98 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8293 |
| bomVekt | 32,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5577 |
| bomStorSigma | 1,0462 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0387 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 3,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8988 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3412,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3893,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.25
- Løpskapasitet
- 12.01
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 12.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0597 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0866 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0917 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0498 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8009 |
| bomVekt | 28,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4616 |
| bomStorSigma | 0,8609 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0402 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0485 |
| havariVekt | 4,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0016 |
| fartSesongSin | −0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2838,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3169,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.04
- Løpskapasitet
- 14.33
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1439 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0932 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2129 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1 |
| bomVekt | 1,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3481,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3842,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 4.54 | 31 | nr. 4430 |
| Bom over fem minutter | 42 | 30.06.2026 Treningsløp, bom 6.44 | 51 | nr. 4521 |
| Bom over ti minutter | 50 | 06.06.2026 Odalsløpet, bom 14.07 | 84 | nr. 6180 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C15- | 28.06 | 7 /17 | 2.14 | 13.35 | 1.05 | 13.11 | 1.20 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Orange 2,5 | 42.19 | 17 /99 | 5.35 | 15.41 | 2.04 | 16.09 | 1.59 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 3,3 | 25.47 | 58 /252 | 0.30 | 14.31 | 0.17 | 16.09 | 1.59 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Orange 2,5 | 35.01 | 17 /92 | 2.12 | 15.07 | 0.57 | 16.09 | 1.59 | |
| 30.06.2026 | Treningsløp | C | 34.22 | 3 /9 | 7.40 | 13.50 | 3.05 | 12.36 | 1.31 | |
| 06.06.2026 | Odalsløpet | D-C åpen | 55.27 | 1 /4 | 14.22 | 18.13 | 4.43 | 15.26 | 1.57 | – |
| 03.06.2026 | Treningsløp | C | 20.35 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Treningsløp | C | 29.19 | 3 /9 | 0.04 | 10.38 | 0.01 | 12.15 | 0.56 | – |
| 05.05.2026 | Treningsløp | C | 20.04 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Treningsløp | C | 20.04 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Orange 3,3 | 49.17 | 64 /135 | 8.08 | 18.02 | 2.59 | 17.23 | 3.00 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Orange 2,5 | 33.27 | 4 /52 | 2.06 | 13.50 | 0.52 | 17.23 | 3.00 | |
| 21.09.2024 | Le Tour de Glåmdal Finale | C15- | 20.48 | 3 /8 | 0.02 | 10.45 | 0.01 | 13.04 | 1.00 | – |
| 10.09.2024 | Trening 10.9.24 | Åpen C | 32.40 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Le Tour de Glåmdal #5 | C15- | 36.45 | 3 /8 | 1.59 | 14.04 | 0.46 | – | – | – |
| 11.08.2024 | Finndulten | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Medelsvår 2,5 | 37.21 | 17 /85 | 1.53 | 14.11 | 0.43 | 19.11 | 4.16 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Medelsvår 2,5 | 1.10.01 | 52 /65 | 26.43 | 26.37 | 10.09 | 19.11 | 4.16 | – |
| 22.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #4 | N | 33.48 | 7 /11 | 0.14 | 16.07 | 0.07 | – | – | – |
| 08.05.2022 | Odalsløpet | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2018 | Emil-løpet 2018 | D 40-C | 37.12 | 1 /3 | 3.06 | 17.16 | 1.26 | 16.33 | 1.10 | |
| 18.08.2015 | Le Tour de Glåmdal | 17C | 59.38 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2014 | Morokulien 2-dagers | D40K | 40.54 | 4 /5 | 2.19 | 16.53 | 0.57 | 16.52 | 1.45 | |
| 15.06.2014 | Magne Lystads minneløp | D 17-C | 1.01.59 | 1 /4 | 9.07 | 17.54 | 2.38 | 17.00 | 2.08 | |
| 28.05.2012 | Løvspretten | D 17-AK | 54.17 | 29 /40 | 5.17 | 16.21 | 1.35 | 16.55 | 2.15 | – |
| 06.05.2012 | Odalsløpet | D 35- | 1.08.58 | 3 /5 | 16.14 | 20.31 | 4.50 | 16.55 | 2.15 | – |