Løperprofil
Kalle Liukkonen
Hiidenkiertäjät
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.54
- Løpskapasitet
- 7.22
- O-evne
- 0.32
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4285 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4386 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0742 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0263 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6068 |
| bomVekt | 158,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2725 |
| bomStorSigma | 0,5913 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0255 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 7,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0091 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,9881 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0051 |
| fartSesongSin | −0,0065 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1959,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2102,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.08
- Løpskapasitet
- 5.56
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3121 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3744 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0547 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1027 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0771 |
| bomVekt | 15,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,129 |
| bomStorSigma | 0,6533 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1935 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2198,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2271,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 42 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 3.11 | 256 | – |
| Bom over fem minutter | 364 | hele karrieren siden 2020 | 364 | – |
| Bom over ti minutter | 364 | hele karrieren siden 2020 | 364 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H35 | 1.00.49 | 8 /37 | 0.25 | 7.58 | 0.03 | 7.53 | 0.31 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H35 | 28.53 | 4 /37 | 0.16 | 6.37 | 0.04 | 7.53 | 0.31 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H35 | 30.23 | 14 /37 | 5.04 | 9.12 | 1.32 | 7.53 | 0.31 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H35 | 1.12.32 | 8 /37 | 4.23 | 7.40 | 0.28 | 7.53 | 0.31 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H35 | 1.06.34 | 12 /37 | 6.17 | 8.21 | 0.47 | 7.53 | 0.31 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | M21-4 | 36.10 | 30 /100 | 1.01 | 7.07 | 0.12 | 7.26 | 0.20 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | MElite 2 | 59.24 | 4 /45 | 1.50 | 7.21 | 0.14 | 7.25 | 0.20 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | MElite 2 | 30.57 | 5 /70 | 0.04 | 6.51 | 0.01 | 7.25 | 0.20 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | MElite 2 | 1.20.08 | 6 /52 | 0.18 | 7.01 | 0.02 | 7.25 | 0.20 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | MElite 2 | 37.15 | 4 /72 | 0.07 | 6.49 | 0.01 | 7.25 | 0.20 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M35A | 1.40.32 | 30 /43 | 4.35 | 8.15 | 0.23 | 7.39 | 0.31 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M35A | 35.34 | 8 /48 | 0.18 | 6.36 | 0.03 | 7.39 | 0.31 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M35-2 | 1.06.45 | 13 /43 | 2.16 | 7.25 | 0.15 | 7.39 | 0.31 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M35A | 15.02 | 7 /38 | 0.09 | 5.31 | 0.03 | – | – | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M35-1 | 14.47 | 16 /67 | 0.37 | 5.49 | 0.15 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21 Kort-2 | 49.17 | 11 /149 | 1.31 | 7.33 | 0.14 | 7.38 | 0.30 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21 Kort-2 | 27.40 | 4 /149 | 0.12 | 6.56 | 0.03 | 7.38 | 0.30 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21 Kort-2 | 36.51 | 15 /149 | 1.51 | 7.20 | 0.22 | 7.38 | 0.30 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21 Kort-2 | 53.58 | 7 /149 | 1.28 | 6.38 | 0.11 | 7.38 | 0.30 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21 Kort-2 | 52.38 | 15 /149 | 3.05 | 7.27 | 0.26 | 7.38 | 0.30 | – |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Men21-4 | 29.52 | 43 /133 | 0.15 | 7.25 | 0.04 | – | – | – |
| 05.09.2020 | Lofoten O | Herrer - lang løype | 49.37 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |