Løperprofil
Alvin Bergene Finstad
Sandefjord OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.25
- Løpskapasitet
- 10.27
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0789 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3318 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1181 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9944 |
| bomVekt | 3,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3106 |
| bomStorSigma | 0,6852 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0969 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0721 |
| havariVekt | 1,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2781,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3038,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.08
- Løpskapasitet
- 7.57
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.01.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0209 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0742 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0704 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0477 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7609 |
| bomVekt | 41,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3891 |
| bomStorSigma | 0,6873 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1088 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0934 |
| havariVekt | 2,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2945,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3013,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.03
- Løpskapasitet
- 10.04
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2406 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1333 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1154 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2089 |
| bomVekt | 9,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4301 |
| bomStorSigma | 0,7273 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0554 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2367,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2833,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.14
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2935 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2883 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0905 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0499 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8336 |
| bomVekt | 31,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7554 |
| bomStorSigma | 0,6949 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0389 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0604 |
| havariVekt | 2,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0588 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2246,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2652,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 3.52 | 115 | – |
| Bom over fem minutter | 300 | hele karrieren siden 2024 | 300 | – |
| Bom over ti minutter | 300 | hele karrieren siden 2024 | 300 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Gul 3,5 | 29.36 | 8 /186 | 5.22 | 11.10 | 2.01 | 11.08 | 1.37 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Gul 3,5 | 42.20 | 8 /94 | 5.42 | 11.01 | 1.29 | 11.08 | 1.37 | |
| 17.01.2026 | Vestfold Inne-O, Sandefjord Videregående skole | H 13-16 | 39.04 | 5 /8 | 7.16 | 10.54 | 2.02 | 8.34 | 0.13 | |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 15 | 25.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 14-16 Kort | 36.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2025 | Vårløpet | H 13-16 C | 43.28 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | Hjalmarløpet 2025 m/KM Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 15.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.01.2025 | Vestfold InneO, Løp 3 | H13-16 | 29.48 | 4 /9 | 3.03 | 8.27 | 0.52 | 8.09 | 0.09 | |
| 07.12.2024 | Røsskleivaløpet | H16 | 59.40 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2024 | Vestfold InneO, Løp 1 | H13-16 | 24.22 | 5 /7 | 2.16 | 11.36 | 1.05 | 9.00 | 0.11 | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H14 | 34.08 | 105 /139 | 3.57 | 13.49 | 1.36 | – | – | – |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H14 | 26.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H14 | 20.29 | 67 /120 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2024 | Eklund Open | Bois C | 18.52 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | KM langdistanse Vestfold/Telemark og Buskerud | C-åpen 10-16 | 44.39 | 1 /4 | 7.38 | 15.27 | 2.38 | 13.44 | 1.55 | |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | H 14 | 19.29 | 33 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | H 14-16 C | 1.03.50 | 2 /5 | 3.49 | 18.10 | 1.05 | – | – | – |
| 31.07.2024 | Sprint-trening før HL | H13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2024 | Stavernsprinten | Herrer C | 14.11 | 1 /16 | 0.44 | 9.07 | 0.28 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 13.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 26.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Vestfold Vårcup løp 9 | C-åpen | 16.24 | 1 /11 | 0.43 | 10.32 | 0.28 | 12.18 | 1.07 | – |
| 15.06.2024 | Camp Stokke innendørs | H 13-14 | 30.35 | 38 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | H13-14 | 25.02 | 39 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2024 | Hjalmarløpet 2024 | C-åpen 10-16 | 36.04 | 2 /3 | 2.05 | 15.45 | 0.55 | – | – | – |
| 13.04.2024 | Bugården Innendørs | H13-16 | 29.06 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |