Løperprofil
Birgit Rommerud Orstad
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.38
- Løpskapasitet
- 18.41
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,502 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5655 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0802 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1014 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9882 |
| bomVekt | 14,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,342 |
| bomStorSigma | 0,6191 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0666 |
| havariVekt | 1,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0028 |
| fartSesongSin | 0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4972,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5225 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 10.23
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2484 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3438 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1199 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9286 |
| bomVekt | 7,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0666 |
| bomStorSigma | 0,6128 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3852,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3909,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.37
- Løpskapasitet
- 17.39
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3219 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3587 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1137 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0876 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2321 |
| bomVekt | 17,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6292 |
| bomStorSigma | 1,0211 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0425 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 1,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,022 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,007 |
| fartSesongSin | 0,0067 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4166,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4866,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 16.06.2025 Klubbløp Vagleskogen, bom 2.17 | 95 | – |
| Bom over fem minutter | 22 | 30.03.2025 KOK 2 dagers / NC mellom, bom 29.47 | 162 | – |
| Bom over ti minutter | 22 | 30.03.2025 KOK 2 dagers / NC mellom, bom 29.47 | 162 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.06.2025 | Klubbløp Vagleskogen | Damer - kort | 1.01.20 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2025 | KOK 2 dagers / NC mellom | C-åpen-17- | 1.45.16 | 11 /15 | 32.08 | 29.32 | 9.01 | 21.22 | 3.31 | |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | B-åpen-17- | 37.12 | 21 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL | Damer - kort løype | 31.41 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | D-trim | 34.52 | 2 /5 | 1.00 | 19.48 | 0.34 | 20.06 | 0.58 | |
| 26.08.2024 | Klubbløp Ganddal skole | Damer - melloml B/C løype | 32.43 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 21.01 | 20 /230 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 27.34 | 32 /56 | 1.15 | 15.36 | 0.42 | 18.23 | 2.03 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 1.03.47 | 40 /230 | 7.53 | 20.13 | 2.30 | 18.23 | 2.03 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 50.38 | 47 /230 | 8.00 | 21.07 | 3.20 | 18.23 | 2.03 | – |
| 17.06.2024 | Klubbløp Vagleskogen | Damer - melloml B/C løype | 44.11 | 10 /12 | 5.13 | 23.08 | 2.44 | 20.39 | 1.17 | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2024 | Klubbløp Øksnevadskogen | Damer - melloml B/C løype | 49.42 | 8 /10 | 4.15 | 23.37 | 2.01 | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomscup/nærløp Lundehaugen | C-åpen | 17.59 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2024 | Åpent innendørs klubbmesterskap | Damer - Medium | 32.43 | 8 /13 | 2.01 | 12.26 | 0.46 | – | – | – |