Løperprofil
Mariann Sælid
Varteig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
7 løp
C-rankingen
9 løp
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.24
- Løpskapasitet
- 18.58
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±2,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3897 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,413 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1209 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2661 |
| bomVekt | 45,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4926 |
| bomStorSigma | 0,852 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0362 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 6,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1083 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0037 |
| fartSesongSin | 0,0246 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4462,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5035,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.28
- Løpskapasitet
- 16.27
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 31.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2526 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2694 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1109 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0612 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8974 |
| bomVekt | 40,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,604 |
| bomStorSigma | 0,9733 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0351 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0613 |
| havariVekt | 3,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0096 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8775 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0051 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3886 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4360,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.33
- Løpskapasitet
- 12.30
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0099 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0135 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,121 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9088 |
| bomVekt | 7,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2146 |
| bomStorSigma | 0,7407 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0318 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0313 |
| havariVekt | 1,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2988 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3242,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 7.34 | 38 | nr. 7310 |
| Bom over fem minutter | 2 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 7.34 | 96 | nr. 7907 |
| Bom over ti minutter | 33 | 23.08.2026 KM Langdistanse - Ertemarka, bom 13.23 | 96 | nr. 6735 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 2.00.42 | 82 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2026 | Tunevannet Rundt | D/H17- (3km) | 56.53 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | B-åpen 17- | 26.24 | 6 /9 | 3.09 | 17.51 | 2.08 | 21.13 | 2.30 | |
| 23.08.2026 | KM Langdistanse - Ertemarka | B-åpen 17- | 1.10.21 | 9 /11 | 17.32 | 25.09 | 6.16 | 21.13 | 2.30 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3,0 | 44.04 | 65 /107 | 2.14 | 17.23 | 0.53 | 21.32 | 2.02 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3,0 | 1.06.27 | 77 /114 | 4.03 | 18.55 | 1.09 | 21.32 | 2.02 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 1.23.49 | 76 /115 | 9.27 | 21.49 | 2.28 | 21.32 | 2.02 | |
| 31.05.2026 | KM Sprint Del 1 -Individuelt | B-åpen | 24.20 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.29.59 | 45 /54 | 19.33 | 27.32 | 6.00 | 24.46 | 2.11 | – |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 1.10.01 | 42 /49 | 1.33 | 25.10 | 0.34 | 24.46 | 2.11 | – |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 1.13.26 | 41 /46 | 1.43 | 28.32 | 0.40 | – | – | – |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | C-åpen 17- | 41.23 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2025 | Tunevannet Rundt | D/H17- (3km) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM Mellom | C-åpen 17- | 55.08 | 2 /2 | 11.46 | (29.26) | 6.17 | 18.49 | 2.07 | |
| 23.08.2025 | KM Langdistanse | C-åpen 17- | 1.40.19 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Gul 2,5 km | 48.35 | 38 /80 | 11.36 | 18.13 | 4.21 | 17.42 | 1.41 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Gul 2,5 km | 38.32 | 28 /86 | 2.06 | 16.32 | 0.54 | 17.42 | 1.41 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Gul 2,5 km | 59.10 | 34 /91 | 4.39 | 19.16 | 1.31 | 17.42 | 1.41 | |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | C-åpen 17- | 31.47 | 5 /17 | 0.10 | 16.00 | 0.05 | 17.57 | 1.33 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 38.28 | 7 /20 | 1.44 | 16.58 | 0.46 | 17.57 | 1.33 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 17- | 47.17 | 15 /25 | 2.25 | 17.32 | 0.54 | 17.57 | 1.33 | |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | N2 Åpen 17- | 48.11 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | N2-åpen 17- | 41.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | N2-åpen 17- | 25.25 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Tunevannet Rundt | N-åpen (2km) | 17.53 | 6 /11 | 0.36 | 15.20 | 0.31 | 15.06 | 1.01 | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 1.06.01 | 15 /24 | 4.47 | 19.50 | 1.26 | 21.57 | 3.20 | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 17- | 1.53.37 | 15 /23 | 28.34 | 29.01 | 7.18 | 21.57 | 3.20 | – |
| 15.10.2023 | Tunevannet Rundt | N-åpen (2km) | 15.12 | 4 /34 | 0.11 | 12.31 | 0.09 | – | – | – |