Løperprofil
Niklas Bakke
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.28
- Løpskapasitet
- 11.07
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0169 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0184 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0833 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0459 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1904 |
| bomVekt | 19,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4861 |
| bomStorSigma | 0,6444 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0375 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 2,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0065 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0937 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2960,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3317,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 103 av 304
Nr. 103 av 304 blant menn i Norge · nr. 49 av 109 i klassen H13–14 · nr. 19 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 13.22
- Løpskapasitet
- 10.53
- O-evne
- 2.30
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+6,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1664 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1061 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1216 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0352 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1448 |
| bomVekt | 54,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6833 |
| bomStorSigma | 0,7707 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0363 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0636 |
| havariVekt | 7,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0897 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2535 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0037 |
| fartSesongSin | −0,0195 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2559 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3145,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.52
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4167 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,431 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1138 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0534 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8573 |
| bomVekt | 55,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4344 |
| bomStorSigma | 0,8345 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0342 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0565 |
| havariVekt | 4,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0132 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9313 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0088 |
| fartSesongSin | 0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1990,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2327,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.40
- Løpskapasitet
- 7.15
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5542 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,644 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,106 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1634 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9534 |
| bomVekt | 3,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4163 |
| bomStorSigma | 0,7795 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0332 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,594 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1733,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2069,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 24.10.2026 Huldertrampen, bom 4.26 | 85 | – |
| Bom over fem minutter | 76 | 21.06.2026 O-festivalen lang, bom 5.00 | 152 | – |
| Bom over ti minutter | 85 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 11.28 | 334 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | Huldertrampen | Pyse herrer | 1.41.40 | 13 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.48.55 | 175 /255 | 10.12 | 16.08 | 1.31 | 13.24 | 2.30 | |
| 16.10.2026 | Lugnetsprinten | H14 | 17.18 | 17 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2026 | O-MJØSA NATTCUP #2 | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2026 | KM Natt | H 13-14 | 27.19 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | Mjøs-o-cup 5 - finale | H13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Mjøs-o-cup 4 | H13-14 | 16.56 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2026 | Innlandet BO løp 12 | H3.5 | 41.56 | 11 /33 | 5.39 | 12.49 | 1.44 | 12.44 | 1.11 | |
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | AK-åpen Herrer | 44.56 | 3 /18 | 3.21 | 12.22 | 1.00 | 13.01 | 1.06 | – |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | AK-åpen Herrer | 35.01 | 5 /18 | 2.45 | 13.47 | 1.05 | 13.01 | 1.06 | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 13 | 51.36 | 12 /21 | 9.06 | 15.13 | 2.41 | 13.39 | 2.36 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 13 | 49.00 | 18 /21 | 12.36 | 16.32 | 4.15 | 13.39 | 2.36 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 13 | 18.47 | 9 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | KM sprint - Gjøviksprinten | H 13-14 | 14.27 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | Mjøs-o-cup 2 | H13-14 | 23.34 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Mjølnerløpet | H 13-14 | 38.57 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2026 | Mjøs-o-cup 1 | H13-14 | 20.28 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | H 13-14 | 35.59 | 13 /36 | 1.13 | 12.05 | 0.25 | 12.34 | 1.48 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 13-14 | 25.35 | 26 /53 | 5.17 | 13.39 | 2.53 | 12.34 | 1.48 | |
| 11.04.2026 | Myrsprinten | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2026 | Kortfredagen, Five-O, #2, sprint | H14 | 12.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2026 | Häxjakten, Five-O, #1, natt | H14 | 29.39 | 17 /19 | 3.21 | 11.22 | 1.17 | 12.34 | 1.48 | |
| 11.03.2026 | Toten vintersprintcup 1 | A | 20.12 | 3 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2025 | Nisse-O-løpet | Smånisse | 28.22 | 1 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2025 | O-Mjøsa nattcup #5 | B | 21.52 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | H12 | 49.33 | 91 /205 | 8.06 | 11.17 | 1.51 | 10.56 | 1.43 | |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | H12 | 16.14 | 9 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2025 | O-MJØSA NATTCUP #2 | C | 22.42 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Furugampen | H 11-12 | 12.01 | 1 /3 | 1.02 | 7.54 | 0.41 | 10.45 | 1.35 | |
| 13.09.2025 | Mjøs-o-cup 5 - finale | H11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | Treningsløp 5 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 22.39 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | Øst Mjøsa CUP #5 | B | 1.07.25 | 7 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Mjøs-o-cup 4 | H11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Myrsprinten | H11-12 | 16.18 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2025 | Myrtrampen | H11-12 | 26.30 | 1 /3 | 4.56 | 10.40 | 1.59 | 11.17 | 1.46 | |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | B-åpen 10-16 | 22.36 | 2 /6 | 0.12 | 10.28 | 0.06 | 13.08 | 2.01 | – |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | B-åpen 10-16 | 24.53 | 4 /5 | 4.19 | 13.56 | 2.25 | 13.08 | 2.01 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 11-12 | 18.26 | 6 /42 | 0.01 | 9.23 | 0.01 | 11.42 | 1.45 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 11-12 | 21.17 | 15 /42 | 3.46 | 12.09 | 2.09 | 11.42 | 1.45 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 11-12 | 7.42 | 6 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Løvspretten | H 11-12 | 13.51 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | H 11-12 | 18.39 | 1 /6 | 1.53 | 9.57 | 1.00 | 11.42 | 1.45 | |
| 04.06.2025 | Mjøs-o-cup 3 | H11-12 | 11.05 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | Klubbkøpp #3 | BH | 41.03 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | KM Sprint - Tangen skole | H 11-12 | 13.27 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | KM Mellom/Mjølnerløpet | H 11-12 | 36.25 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Mjøs-o-cup 2 | H11-12 | 10.42 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Gjøviksprinten | H11-12 | 8.40 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 11-12 | 10.32 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | H 11-12 | 24.28 | 8 /21 | 2.33 | 10.38 | 1.06 | 12.56 | 2.28 | |
| 02.04.2025 | Kickoff sesongen 2025 | B | 34.37 | 3 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2025 | Toten vintersprintcup 3 | B | 11.46 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2025 | NM sprintstafett - Publikumsløp | H 11-12 | 24.57 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2024 | Nisse-o-løpet | Mellomnisse | 1.56.07 | 5 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2024 | O-MJØSA-NATTCUP #4 | C/N | 18.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | Huldertrampen | Mini gutter | 54.03 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2024 | Løten nattcup #1 | CH | 34.00 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2024 | KM Natt | C-åpen 10-16 | 24.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Mjøs-o-cup 5 | H11-12 | 28.46 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Øst Mjøsa CUP #6 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 11-12 | 30.00 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Mjøs-o-cup 4 | H11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 11-12 | 18.56 | 19 /45 | 0.07 | 12.32 | 0.05 | 14.35 | 2.53 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 11-12 | 17.43 | 23 /178 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 11-12 | 53.15 | 41 /178 | 17.39 | (24.18) | 8.03 | 14.35 | 2.53 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 26.36 | 25 /53 | 3.19 | 12.29 | 1.33 | 14.35 | 2.53 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 20.53 | 15 /49 | 1.16 | 11.02 | 0.40 | 14.35 | 2.53 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | H 11-12 | 16.39 | 21 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | Odalsløpet / KM sprint | H 11-12 | 13.20 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | Mjølnerløpet/KM Mellom Innlandet | H 11-12 | 32.44 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #3 | C | 57.27 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Mjøs-o-cup 3 | H11-12 | 14.02 | 2 /12 | 0.17 | 11.20 | 0.14 | 15.05 | 3.27 | – |
| 20.05.2024 | Løvspretten | H 11-12 | 43.29 | 6 /8 | 18.04 | 20.06 | 8.21 | 15.05 | 3.27 | – |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | H11-12 | 16.59 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Finn Frem Dagen 2024 | B | 28.20 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | C | 34.51 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Mjøs-o-cup 1 | H11-12 | 12.35 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2024 | Myrsprinten | H 11-12 | 14.09 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 10.12.2023 | NisseO-løp | Mininisse | 22.51 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2023 | Huldertrampen | Mini gutter | 56.19 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2023 | Ringreven individuelt | N-åpen | 20.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | H 9-10 | 14.50 | 12 /42 | 0.03 | 9.17 | 0.02 | 11.00 | 1.11 | – |
| 11.06.2023 | KM sprint/Ringsakersprinten | H 9-10 | 10.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Løvspretten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Elgdilten | N-åpen | 15.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2023 | Myrsprinten | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2022 | Huldertrampen | Mini gutter | 1.57.30 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | Nammocup 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.12.2019 | Julegløggløpet | N/C | 0.00 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2019 | Mjølnerløpet | N-åpen | 42.50 | – | 4.32 | 21.06 | 2.14 | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | Beginner | 43.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | N-Åpen | 16.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2019 | Klubbkøpp løp 2 | Rå | 11.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | KM sprint - Ringsakersprinten | N-åpen | 19.08 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2019 | Myrsprinten | N-åpen | 20.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Ringreven | R5 | Vang OL 2 | 2 | 17.49 | 9 | – |
| 23.08.2026 | KM stafett | 3-16 | Vang OL 3 | 2 | 28.43 | 3 | 3 |