Løperprofil
Hedda Roald
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 819 av 2062
Nr. 819 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 74 av 118 i klassen D35–39 · nr. 13 av 23 i 1987-kullet
- Forventet kmtid
- 13.05
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 23.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,037 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0375 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0854 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0251 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1765 |
| bomVekt | 115,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3747 |
| bomStorSigma | 0,8164 |
| antallBom | 47 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0763 |
| havariVekt | 10,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0027 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4964 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0072 |
| fartSesongSin | 0,0165 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3124,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3482,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.30
- Løpskapasitet
- 8.14
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i november (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 31.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0151 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0162 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0683 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0391 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0615 |
| bomVekt | 17,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4147 |
| bomStorSigma | 0,7185 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0671 |
| havariVekt | 2,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0075 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3052,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3152,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 23.10.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale, bom 5.32 | 44 | nr. 3009 |
| Bom over fem minutter | 25 | 23.10.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale, bom 5.32 | 135 | nr. 5485 |
| Bom over ti minutter | 281 | hele karrieren siden 2023 | 281 | nr. 3136 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Skogsknockout (Østmarkatrippelen #2) | D | 13.07 | 7 /9 | 0.05 | 7.43 | 0.03 | 9.15 | 0.17 | |
| 31.10.2026 | Skogsknockout (Østmarkatrippelen #2) | D KV 1 | 11.42 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale | LokalD | 1.33.22 | 10 /16 | 8.49 | 12.47 | 1.24 | 13.05 | 1.21 | |
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | D21 | 1.04.52 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2026 | Harry Lagerts Nattstafett 2026 - Individuelle klasser | SoloD | 46.37 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2026 | Lillomarka Nord Sør | D10km | 2.02.15 | 14 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2 | LokalD | 50.50 | 7 /16 | 4.11 | 11.39 | 0.57 | 13.29 | 1.24 | |
| 21.09.2026 | Tour of Lillomarka 2026 # 13 | DA | 45.41 | 8 /20 | 5.34 | 12.47 | 1.33 | 13.29 | 1.24 | |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | D21 | 1.01.57 | 5 /6 | 6.13 | 12.52 | 1.17 | 13.44 | 1.27 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Damer - klubbmesterskap sprint | 16.10 | 10 /14 | 1.47 | 9.42 | 1.04 | 8.58 | 0.19 | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Damer finale | 32.49 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #8 | DA | 58.43 | 12 /16 | 3.59 | 13.25 | 0.55 | 13.52 | 1.22 | |
| 22.04.2026 | OSI/GeoForm Rankingløp 1 | Mellom | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 7 | DB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 5 | DB | 40.33 | 1 /25 | 2.43 | 12.50 | 0.52 | 13.51 | 1.23 | |
| 12.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 3 | DB | 39.40 | 5 /16 | 0.09 | 16.10 | 0.04 | 13.51 | 1.23 | |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | DB | 50.01 | 16 /20 | 4.46 | (19.47) | 1.53 | 13.51 | 1.23 | |
| 28.04.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 1 | DA | 1.01.39 | 12 /12 | 8.03 | 14.40 | 1.55 | 13.53 | 1.44 | |
| 23.04.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 1 | Mellom | 48.34 | 25 /51 | 1.10 | 12.09 | 0.18 | 13.53 | 1.44 | |
| 17.11.2024 | Langløpet - Høst i Østmarka24 | Damer - mellomlang løype | 2.33.10 | 26 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 21 | Lang | 1.16.20 | 35 /50 | 4.06 | 11.50 | 0.38 | 13.52 | 1.52 | |
| 25.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 - Finale | LokalD | 1.33.40 | 15 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | D21 | 1.00.17 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | D10km | 2.57.17 | 25 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 2 | LokalD | 56.01 | 22 /30 | 6.27 | 13.03 | 1.30 | 14.28 | 2.13 | |
| 25.09.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 1 | LokalD | 1.29.21 | 26 /28 | 22.49 | 19.03 | 4.52 | 14.58 | 2.28 | |
| 16.09.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 14 | DA | 48.01 | 5 /6 | 2.44 | 13.19 | 0.45 | 14.58 | 2.28 | |
| 18.06.2024 | KM Sprint Finale | Løype: CAB | 37.02 | 7 | 7.51 | 12.30 | 2.39 | – | – | – |
| 10.06.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 9 | DA | 54.57 | 8 /14 | 8.34 | 13.56 | 2.10 | 13.15 | 1.22 | – |
| 03.06.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 8 | DA | 57.01 | 7 /15 | 2.33 | 12.27 | 0.33 | 13.15 | 1.22 | – |
| 23.09.2023 | OSI/GeoForm Rankingløp 15 | Mellom | 43.33 | 29 /47 | 3.54 | 13.26 | 1.12 | – | – | – |