Løperprofil
Helge Giil
Rond
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.22
- Løpskapasitet
- 17.08
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 12.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4161 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4361 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0733 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0539 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0784 |
| bomVekt | 21,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3605 |
| bomStorSigma | 0,8335 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1176 |
| havariVekt | 3,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4560,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4888,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.24
- Løpskapasitet
- 17.38
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 17 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,321 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3602 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0835 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0675 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8067 |
| bomVekt | 14,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5338 |
| bomStorSigma | 0,9507 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1678 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 2,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,811 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4150,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4565,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 161 av 204
Nr. 161 av 204 blant menn i Norge · nr. 5 av 11 i klassen H70–74 · nr. 1 av 3 i 1954-kullet
- Forventet kmtid
- 16.21
- Løpskapasitet
- 14.52
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 12.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1549 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,153 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0758 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0355 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9176 |
| bomVekt | 64,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3841 |
| bomStorSigma | 0,8566 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,03 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0598 |
| havariVekt | 5,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7399 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3512,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3862,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 52 | 30.05.2026 KM mellom - Totenåsløpet, bom 18.05 | 52 | nr. 1538 |
| Bom over fem minutter | 52 | 30.05.2026 KM mellom - Totenåsløpet, bom 18.05 | 96 | nr. 4059 |
| Bom over ti minutter | 52 | 30.05.2026 KM mellom - Totenåsløpet, bom 18.05 | 211 | nr. 6119 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Gul 2,5 | 45.53 | 33 /78 | 4.07 | 16.18 | 1.28 | 16.01 | 1.26 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Gul 2,5 | 39.51 | 13 /75 | 1.27 | 14.36 | 0.32 | 16.01 | 1.26 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Gul 2,5 | 32.48 | 22 /72 | 1.59 | 15.20 | 0.56 | 16.01 | 1.26 | |
| 04.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | B-åpen 17- | 56.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | B-åpen 17- | 31.40 | 5 /8 | 0.54 | 18.14 | 0.31 | 19.23 | 1.51 | – |
| 02.06.2026 | Innlandet BO løp 8 | H2.5 | 53.00 | 31 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | KM mellom - Totenåsløpet | C-åpen 17- | 49.27 | 5 /9 | 18.43 | 23.09 | 8.46 | 16.45 | 1.53 | |
| 26.05.2026 | Treningsløpcup 7 | 2.5 km BC | 1.07.59 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | Øst Mjøsa CUP #3 | C | 24.37 | 12 /39 | 0.36 | 14.48 | 0.22 | 16.45 | 1.53 | |
| 19.05.2026 | Innlandet BO løp 6 | H2.5 | 53.50 | 34 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Treningsløpcup 5 | 2.5 km BC | 47.17 | 3 /5 | 6.16 | 21.57 | 2.59 | 18.31 | 1.07 | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 29.43 | 10 /27 | 1.17 | 17.08 | 0.46 | 16.39 | 1.17 | |
| 23.04.2026 | Toten vårcup 3 | B | 41.59 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Innlandet BO løp 2 | H2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #1 | C | 33.56 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Innlandet BO løp 1 | H2.5 | 34.39 | 18 /36 | 2.34 | 18.01 | 1.21 | – | – | – |
| 11.04.2026 | Myrsprinten | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Toten vårcup 1 | B | 34.19 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2025 | NM mellom finaler + Hadelandsløpet | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Treningsløp 4 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 34.37 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | C-åpen 17- | 31.10 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | C-åpen 17- | 37.30 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | B-åpen 17- | 1.02.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | B-åpen 17- | 1.16.51 | 13 /20 | 10.27 | 23.34 | 3.12 | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2024 | Skogkarenes Høstløp | H kort | 48.21 | 14 /17 | 8.22 | 19.17 | 3.20 | – | – | – |
| 13.07.2024 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | C | 41.36 | 3 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | C-åpen 17- | 20.58 | 2 /6 | 0.51 | 14.56 | 0.36 | 16.32 | 1.22 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 50.45 | 23 /230 | 3.39 | 16.05 | 1.09 | 16.40 | 1.25 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 17- | 44.02 | 32 /59 | 8.47 | 18.20 | 3.39 | 16.40 | 1.25 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse - Jonsokløpet - med PWT cup | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | Mjølnerløpet/KM Mellom Innlandet | C-åpen 17- | 57.28 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Vestmjøsacup 3 | C | 30.37 | 3 /7 | 2.53 | 17.11 | 1.37 | 16.40 | 1.25 | |
| 22.05.2024 | Vestmjøsacup 2 | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2024 | Løvspretten | C-åpen 17- | 41.35 | 4 /13 | 1.35 | 17.20 | 0.40 | 17.09 | 1.31 | – |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 44.42 | 8 /20 | 6.35 | 17.29 | 2.35 | 17.09 | 1.31 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | Easy Short | 30.09 | 1 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Elgdilten | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2023 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | B-åpen 17- | 1.11.19 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |