Løperprofil

Mette Stalheim

Fana

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Sprintrankingen

7 løp
11.0012.0013.0014.0015.0016.002026Urb-O #7 Sløyfer 03.02.2026: 11.35Urb-O #9 Jaktstart 17.03.2026: 13.52Sprintcup #1 07.04.2026: 11.28SprintCup #2 21.04.2026: 10.45Sprintcup #4 16.06.2026: 16.02Sprintcup #5 18.08.2026: 13.17Sprintcup #6 01.09.2026: 11.25

C-rankingen

4 løp
14.0015.0016.0017.0018.002026Pokalkamp-7 Bergen 02.09.2025: 18.28Pokalkamp #1 14.04.2026: 16.24Dag 2 31.05.2026: 16.08Pokalkamp #4 02.06.2026: 15.05

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
19.40
Løpskapasitet
18.34
O-evne
1.06
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
0.52
Sikkerhet
4
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
67 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på lange (−0,8 % per dobling)
Sesongprofil
best i april (±1,1 %)
Løp i grunnlaget
4 (sist 07.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,4963
fartMuRaa (evne før krymping)0,5126
fartSigma (dagsform-spredning)0,0791
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,043
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)2,43
evidensVekt (sikkerheten)3,58
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2306
bomVekt29,57
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2067
bomStorSigma0,7098
antallBom11
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0447
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1279
havariVekt4,57
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,012
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,5564
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0033
fartSesongSin−0,0104
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4943,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5235,4
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

nr. 955 av 1119

Nr. 955 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 47 av 67 i klassen D65–69 · nr. 8 av 15 i 1959-kullet

Forventet kmtid
11.24
Løpskapasitet
11.08
O-evne
0.16
Jevnhet ±
5,8 %
Usikkerhet ±
0.18
Sikkerhet
6
Bommer per løp
0,8
Typisk bom
88 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,8 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,318
fartMuRaa (evne før krymping)0,3184
fartSigma (dagsform-spredning)0,058
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0255
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)4,21
evidensVekt (sikkerheten)6,25
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9553
bomVekt52,91
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4744
bomStorSigma0,731
antallBom8
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0534
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0505
havariVekt6,32
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0117
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,4465
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0007
fartSesongSin0,0013
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4130,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4226,4
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
21.54
Løpskapasitet
18.55
O-evne
2.59
Jevnhet ±
8,8 %
Usikkerhet ±
1.56
Sikkerhet
1
Bommer per løp
4,1
Typisk bom
132 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3906
fartMuRaa (evne før krymping)0,4469
fartSigma (dagsform-spredning)0,0878
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0846
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,64
evidensVekt (sikkerheten)0,91
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1618
bomVekt6,8
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,8862
bomStorSigma0,7198
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0765
havariVekt0,76
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4450,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5153,1
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
16.46
Løpskapasitet
14.51
O-evne
1.55
Jevnhet ±
8,2 %
Usikkerhet ±
0.50
Sikkerhet
4
Bommer per løp
3,6
Typisk bom
87 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1524
fartMuRaa (evne før krymping)0,1374
fartSigma (dagsform-spredning)0,0821
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,049
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)2,39
evidensVekt (sikkerheten)4,23
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0816
bomVekt25,67
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,465
bomStorSigma0,8658
antallBom11
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0439
havariTrening (disk/brutt, trening)0,053
havariVekt3,1
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0007
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,5783
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0004
fartSesongSin0,0024
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3505,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3956,2
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (233 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 2 14.10.2026 Nattcup 1, bom 6.37 37 nr. 7337
Bom over fem minutter 2 14.10.2026 Nattcup 1, bom 6.37 103 nr. 7933
Bom over ti minutter 233 hele karrieren siden 2025 233 nr. 3472

Løp

28 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
14.10.2026 Nattcup 1 DC 40.33 6 /11 – – – – – –
08.09.2026 Pokalkamp #6 D65- 50.06 Disk – – – – – –
07.09.2026 Brakebeinerløpet høst 2026 D60 56.07 5 /7 3.27 20.44 1.16 19.32 1.06
01.09.2026 Sprintcup #6 D60- 20.35 5 /12 1.26 11.25 0.48 11.24 0.16
18.08.2026 Sprintcup #5 D60- 31.34 8 /16 4.35 13.17 1.56 11.33 0.21
16.06.2026 Sprintcup #4 D60- 31.39 15 /17 8.05 16.02 4.06 11.35 0.20
09.06.2026 Åpent Klubbmesterskap D 60- 40.52 3 /6 – – – – – –
02.06.2026 Pokalkamp #4 C-åpen 17- 33.49 2 2.38 15.05 1.10 16.19 1.46
31.05.2026 Dag 2 C-åpen 17- 47.23 9 2.25 16.08 0.49 16.22 1.56
30.05.2026 Hav-O 2026 B-åpen 17- – – – – – – – –
30.05.2026 Hav-O 2026 C-åpen 17- – – – – – – – –
30.05.2026 Dag 1 B-åpen 17- 39.00 14 7.14 24.33 4.33 – – –
19.05.2026 Pokalkamp #3 D65- 45.26 8 /13 4.26 19.50 1.56 18.37 1.25
28.04.2026 Pokalkamp #2 D65- 44.42 7 /15 7.00 19.17 3.01 18.27 1.41 –
21.04.2026 SprintCup #2 D 60- 19.23 5 /13 0.18 10.45 0.10 11.07 0.16
14.04.2026 Pokalkamp #1 C-åpen 17- 41.08 6 /12 5.54 16.24 2.21 16.20 2.21
07.04.2026 Sprintcup #1 D 60- 20.09 5 /12 2.01 11.28 1.12 11.07 0.16
17.03.2026 Urb-O #9 Jaktstart D60 44.11 3 /4 8.44 13.52 2.44 11.28 0.20
11.02.2026 Nattcup-5 25/26 DC 42.10 10 /10 – – – – – –
03.02.2026 Urb-O #7 Sløyfer Løype: B 11.17 9 0.02 11.35 0.02 11.06 0.08 –
29.01.2026 Fana IL Vintercup #2 2025/2026 D-Åpen B 27.16 1 /2 – – – – – –
12.11.2025 nattcup-2 25/26 DC 23.16 13 /20 4.42 22.23 4.31 – – –
23.09.2025 Sprintcup-6 Bergen D 60- 34.16 10 /11 – – – – – –
09.09.2025 Sprintcup-5 Bergen D 60- 19.56 5 /14 0.35 10.39 0.19 – – –
02.09.2025 Pokalkamp-7 Bergen C-åpen 17- 38.36 5 /9 8.42 18.28 4.10 16.50 2.25 –
03.06.2025 Pokalkamp-5 Bergen C-åpen 17- 31.45 3 /8 4.54 16.56 2.37 – – –
07.07.2024 Fjord-O 2024 C-åpen 17- – – – – – – – –
07.07.2024 Fjord-O 2024 C-åpen 17- – – – – – – – –

Løp per år

2024: 2 løp220242025: 5 løp520252026: 21 løp212026