Løperprofil

Einar Ellingsen Rustad

Hadeland

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

4 løp
10.0011.0012.0013.002026Treningsløp (cupløp 4) 20.05.2025: 10.14Treningsløp (cupløp 5) 27.05.2025: 10.01Treningsløpcup 13 01.09.2026: 13.22Treningsløpcup 16 22.09.2026: 13.00

C-rankingen

5 løp
10.3012.0013.3015.0016.302026NM mellom finaler + Hadelandsløpet 06.09.2025: 16.51Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel 22.06.2026: 10.45Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel 23.06.2026: 10.54Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång 24.06.2026: 11.20KM lang - Myrtrampen 22.08.2026: 12.27

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.32
Løpskapasitet
10.07
O-evne
1.25
Jevnhet ±
9,0 %
Usikkerhet ±
0.30
Sikkerhet
3
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
90 s
Disk/brutt
13 %
Distanseprofil
best på lange (−0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1122
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0849
fartSigma (dagsform-spredning)0,0902
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0428
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,89
evidensVekt (sikkerheten)3,2
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0579
bomVekt25,34
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5007
bomStorSigma0,8497
antallBom11
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,1328
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1765
havariVekt5,88
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0021
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8915
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0018
fartSesongSin−0,0004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2692,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3068,2
beregnet05.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.39
Løpskapasitet
8.29
O-evne
0.10
Jevnhet ±
5,9 %
Usikkerhet ±
0.28
Sikkerhet
1
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
57 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0455
fartMuRaa (evne før krymping)0,1291
fartSigma (dagsform-spredning)0,0585
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0524
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,61
evidensVekt (sikkerheten)0,9
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0523
bomVekt9,52
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,0346
bomStorSigma0,6249
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0784
havariVekt0,73
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8755
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3145,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3208,7
beregnet05.11.2026

C-rankingen

nr. 50 av 204

Nr. 50 av 204 blant menn i Norge · nr. 9 av 30 i klassen H13–14 · nr. 9 av 21 i 2013-kullet

Forventet kmtid
11.36
Løpskapasitet
10.38
O-evne
0.58
Jevnhet ±
8,7 %
Usikkerhet ±
0.29
Sikkerhet
5
Bommer per løp
2,4
Typisk bom
73 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på korte (+0,2 % per dobling)
Sesongprofil
best i april (±1,0 %)
Løp i grunnlaget
6 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1813
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1669
fartSigma (dagsform-spredning)0,0867
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,041
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)3,43
evidensVekt (sikkerheten)5,26
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,7162
bomVekt38,79
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2944
bomStorSigma0,7464
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0354
havariTrening (disk/brutt, trening)0,059
havariVekt4,15
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0025
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8897
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0043
fartSesongSin−0,0093
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2511,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2740,3
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.17
Løpskapasitet
7.38
O-evne
1.39
Jevnhet ±
10,3 %
Usikkerhet ±
1.12
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
82 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,5031
fartMuRaa (evne før krymping)−0,5125
fartSigma (dagsform-spredning)0,1027
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1218
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,18
evidensVekt (sikkerheten)1,21
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9471
bomVekt6,81
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4011
bomStorSigma0,9889
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0324
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0312
havariVekt0,99
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0006
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6697
fartSesongCos (sesongprofilen)−0
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1823,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2219,3
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (172 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 4 22.09.2026 Treningsløpcup 16, bom 7.46 65 –
Bom over fem minutter 4 22.09.2026 Treningsløpcup 16, bom 7.46 87 –
Bom over ti minutter 172 hele karrieren siden 2023 172 –

Løp

25 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
09.10.2026 Åpent klubbmesterskap natt H12-16 0.00 Disk – – – – – –
22.09.2026 Treningsløpcup 16 2.5 km BC 40.29 5 /10 10.53 13.00 3.30 11.37 1.25
12.09.2026 Mjøs-o-cup 5 - finale H13-14 41.33 3 /5 – – – – – –
01.09.2026 Treningsløpcup 13 2.5 km BC 38.42 4 /7 4.39 13.22 1.36 11.37 1.25
22.08.2026 KM lang - Myrtrampen C-åpen 10-16 33.18 1 /4 1.48 12.27 0.40 11.41 0.58
24.06.2026 Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång Gul 2,5 29.32 3 /24 1.19 11.20 0.30 11.59 1.05
23.06.2026 Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel Gul 2,5 27.42 1 /22 0.59 10.54 0.23 11.59 1.05
22.06.2026 Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel Gul 2,5 18.47 1 /23 0.02 10.45 0.01 11.59 1.05
09.06.2026 Treningsløpcup 9 2.5 km BC 0.00 Brutt – – – – – –
26.05.2026 Treningsløpcup 7 2.5 km BC 0.00 Disk – – – – – –
09.05.2026 Treningsløpcup 4 - Aktivitetsdag 3 km A 21.29 2 /10 1.08 9.20 0.30 – – –
06.09.2025 NM mellom finaler + Hadelandsløpet H11-12 42.23 5 /6 9.53 16.51 3.56 14.09 2.17 –
15.06.2025 Jonsokløpet H 11-12 18.52 1 /6 0.48 12.28 0.32 – – –
10.06.2025 Treningsløp (cupløp 7) BC 28.42 1 /4 – – – – – –
27.05.2025 Treningsløp (cupløp 5) BC 34.28 1 /5 2.43 10.01 0.47 11.22 0.57 –
20.05.2025 Treningsløp (cupløp 4) BC 23.57 1 /8 1.08 10.14 0.29 11.22 0.57 –
07.08.2024 Treningsløpcup 9 - 2024 BC 26.38 3 /3 – – – – – –
23.06.2024 Norsk O-Festival lang N2-åpen 9-16 21.14 12 /17 7.37 13.22 4.48 9.58 1.28 –
22.06.2024 Norsk O-Festival mellom N2-åpen 9-16 17.42 2 /24 0.22 7.22 0.09 9.58 1.28 –
09.09.2023 Finn Skedsmos minneløp 2023 N-åpen 1.07.50 – – – – – – –
10.08.2023 Treningsløpcup 2023 - 9 BC 46.17 2 /8 5.09 16.19 1.49 – – –
25.06.2023 O-festivalen lang øvrige klasser N1-åpen – – – – – – – –
18.06.2023 Jonsokløpet N1åpen – – – – – – – –
14.05.2023 Gromløpet med Trimtex-cup N-åpen 18.08 – – – – – – –
18.06.2022 Nittedalsløpet med Trimtex-cup H 9-10 32.45 – – – – – – –

Stafetter

1 etapper vist. Stafettene teller aldri i rankingen, men etappene er verdt en egen tabell: tid og etappeplass gjelder løperens egen etappe, plass er lagets sluttplassering.

Dato Løp Klasse Lag Etappe Tid Etappeplass Lagets plass
23.08.2026 KM stafett 3-16 Hadeland OL 1 3 1.03.31 8 6

Løp per år

2022: 1 løp120222023: 5 løp520232024: 3 løp320242025: 5 løp520252026: 11 løp112026