Løperprofil
Einar Ellingsen Rustad
Hadeland
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 10.06
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,113 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0851 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0902 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0428 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0579 |
| bomVekt | 25,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5007 |
| bomStorSigma | 0,8496 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1327 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1765 |
| havariVekt | 5,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8915 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2690,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3065,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.39
- Løpskapasitet
- 8.28
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0448 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1291 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0525 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,61 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0522 |
| bomVekt | 9,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0348 |
| bomStorSigma | 0,625 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0784 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8755 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3142,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3206,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 52 av 208
Nr. 52 av 208 blant menn i Norge · nr. 10 av 30 i klassen H13–14 · nr. 9 av 21 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 11.36
- Løpskapasitet
- 10.38
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1819 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1674 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0866 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,041 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7163 |
| bomVekt | 38,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2944 |
| bomStorSigma | 0,7464 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0354 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0589 |
| havariVekt | 4,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0025 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8897 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0043 |
| fartSesongSin | −0,0093 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2510,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2739 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.17
- Løpskapasitet
- 7.38
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5028 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,513 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1027 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1219 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9471 |
| bomVekt | 6,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4005 |
| bomStorSigma | 0,9886 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0324 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0313 |
| havariVekt | 0,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6697 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1824,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2219,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 22.09.2026 Treningsløpcup 16, bom 7.46 | 65 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 22.09.2026 Treningsløpcup 16, bom 7.46 | 87 | – |
| Bom over ti minutter | 172 | hele karrieren siden 2023 | 172 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.2026 | Åpent klubbmesterskap natt | H12-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2026 | Treningsløpcup 16 | 2.5 km BC | 40.29 | 5 /10 | 10.53 | 13.00 | 3.30 | 11.37 | 1.25 | |
| 12.09.2026 | Mjøs-o-cup 5 - finale | H13-14 | 41.33 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Treningsløpcup 13 | 2.5 km BC | 38.42 | 4 /7 | 4.39 | 13.22 | 1.36 | 11.37 | 1.25 | |
| 22.08.2026 | KM lang - Myrtrampen | C-åpen 10-16 | 33.18 | 1 /4 | 1.48 | 12.27 | 0.40 | 11.42 | 0.58 | |
| 24.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | Gul 2,5 | 29.32 | 3 /24 | 1.19 | 11.21 | 0.30 | 11.59 | 1.05 | |
| 23.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | Gul 2,5 | 27.42 | 1 /22 | 0.59 | 10.55 | 0.23 | 11.59 | 1.05 | |
| 22.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel | Gul 2,5 | 18.47 | 1 /23 | 0.02 | 10.45 | 0.01 | 11.59 | 1.05 | |
| 09.06.2026 | Treningsløpcup 9 | 2.5 km BC | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2026 | Treningsløpcup 7 | 2.5 km BC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Treningsløpcup 4 - Aktivitetsdag | 3 km A | 21.29 | 2 /10 | 1.08 | 9.20 | 0.30 | – | – | – |
| 06.09.2025 | NM mellom finaler + Hadelandsløpet | H11-12 | 42.23 | 5 /6 | 9.53 | 16.52 | 3.56 | 14.09 | 2.17 | – |
| 15.06.2025 | Jonsokløpet | H 11-12 | 18.52 | 1 /6 | 0.48 | 12.29 | 0.32 | – | – | – |
| 10.06.2025 | Treningsløp (cupløp 7) | BC | 28.42 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Treningsløp (cupløp 5) | BC | 34.28 | 1 /5 | 2.43 | 10.01 | 0.47 | 11.22 | 0.57 | – |
| 20.05.2025 | Treningsløp (cupløp 4) | BC | 23.57 | 1 /8 | 1.08 | 10.15 | 0.29 | 11.22 | 0.57 | – |
| 07.08.2024 | Treningsløpcup 9 - 2024 | BC | 26.38 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | N2-åpen 9-16 | 21.14 | 12 /17 | 7.37 | 13.22 | 4.48 | 9.59 | 1.28 | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | N2-åpen 9-16 | 17.42 | 2 /24 | 0.22 | 7.22 | 0.09 | 9.59 | 1.28 | – |
| 09.09.2023 | Finn Skedsmos minneløp 2023 | N-åpen | 1.07.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2023 | Treningsløpcup 2023 - 9 | BC | 46.17 | 2 /8 | 5.09 | 16.20 | 1.49 | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2023 | Jonsokløpet | N1åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | N-åpen | 18.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | H 9-10 | 32.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | KM stafett | 3-16 | Hadeland OL 1 | 3 | 1.03.31 | 8 | 6 |