Løperprofil

Maiken Meihack

Sandnes

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

6 løp
14.0016.0018.0020.0022.0024.0020252026Vinterkarusell Vagleskogen 16.03.2024: 20.32Klubbløp Torsdagstrening 11.09.2025: 24.09Vinterkarusell 3 Njåskogen 10.01.2026: 15.57Nattløp Sandnes IL *Melshei* 21.01.2026: 14.52Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen 14.03.2026: 16.23Nattløp Øksnevadskogen 04.11.2026: 16.37

C-rankingen

7 løp
15.0016.0017.0018.0019.0020.0020252026Sørlandsgaloppen 2024 30.06.2024: 16.29Ungdomscup 1 Njåskogen 13.05.2025: 19.44KM Stafett individuelt 24.08.2025: 18.54Ungdomscup 6 - Madlatuå 09.09.2025: 17.23Ungdomscup Finale Gramstad 30.09.2025: 19.26KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken 20.03.2026: 15.23KOK 2 dagers. Mellomdistanse 22.03.2026: 14.52

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.40
Løpskapasitet
14.32
O-evne
1.08
Jevnhet ±
7,6 %
Usikkerhet ±
0.36
Sikkerhet
5
Bommer per løp
2,4
Typisk bom
85 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,4 % per dobling)
Sesongprofil
best i januar (±0,6 %)
Løp i grunnlaget
7 (sist 04.11.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,251
fartMuRaa (evne før krymping)0,2736
fartSigma (dagsform-spredning)0,0755
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0374
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)2,61
evidensVekt (sikkerheten)4,75
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8823
bomVekt55,51
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4377
bomStorSigma0,8852
antallBom13
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0501
havariVekt4,1
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0063
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8162
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,006
fartSesongSin−0,0022
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3867
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4170,3
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
20.30
Løpskapasitet
18.28
O-evne
2.02
Jevnhet ±
8,1 %
Usikkerhet ±
1.05
Sikkerhet
3
Bommer per løp
4,5
Typisk bom
87 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,6 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3667
fartMuRaa (evne før krymping)0,3935
fartSigma (dagsform-spredning)0,0813
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0513
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)2,12
evidensVekt (sikkerheten)3,46
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2678
bomVekt33,03
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4684
bomStorSigma0,6456
antallBom10
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0524
havariTrening (disk/brutt, trening)0,063
havariVekt3,39
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0092
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8622
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0007
fartSesongSin−0,0007
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4343,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4823,1
beregnet06.11.2026

C-rankingen

nr. 103 av 241

Nr. 103 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 3 av 9 i klassen D35–39 · nr. 1 av 2 i 1988-kullet

Forventet kmtid
14.53
Løpskapasitet
13.42
O-evne
1.10
Jevnhet ±
9,8 %
Usikkerhet ±
0.45
Sikkerhet
5
Bommer per løp
2,8
Typisk bom
77 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på korte (+0,3 % per dobling)
Sesongprofil
best i mars (±1,2 %)
Løp i grunnlaget
8 (sist 22.03.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0705
fartMuRaa (evne før krymping)0,0688
fartSigma (dagsform-spredning)0,0978
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0493
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,98
evidensVekt (sikkerheten)5,02
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8482
bomVekt49,1
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3478
bomStorSigma0,7058
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0468
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1083
havariVekt5,42
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0044
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6522
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0048
fartSesongSin−0,0111
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3234,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3511,6
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (439 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 4 04.11.2026 Nattløp Øksnevadskogen, bom 3.01 70 nr. 6601
Bom over fem minutter 236 11.09.2025 Klubbløp Torsdagstrening, bom 16.33 236 nr. 1379
Bom over ti minutter 236 11.09.2025 Klubbløp Torsdagstrening, bom 16.33 236 nr. 3450

Løp

42 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
04.11.2026 Nattløp Øksnevadskogen Damer - kort løype 35.46 7 /13 3.30 16.37 1.38 15.40 1.08
24.10.2026 HARDHAUSEN Åpen 4 1.38.43 19 /22 – – – – – –
26.09.2026 Rankingfinale B-åpen 17- – DNS – – – – – –
25.09.2026 KM Natt C-Åpen 43.43 2 /2 – – – – – –
08.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen B-åpen 26.30 9 /17 – – – – – –
01.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen B-åpen 25.16 10 /17 – – – – – –
25.08.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 5 Haugstadskogen C-åpen 22.21 Disk – – – – – –
30.05.2026 KM Mellom (RR) B-åpen 17- 38.48 4 /8 3.43 21.30 2.04 20.36 2.02 –
26.05.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik B-åpen 40.55 9 /11 5.54 22.26 3.14 20.36 2.02 –
19.05.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen B-åpen 31.51 5 /10 – – – – – –
16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR) B-åpen 17- 1.01.57 9 /14 – – – – – –
12.05.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen B-åpen 30.34 9 /13 4.42 20.09 3.11 20.36 2.02 –
25.04.2026 KM Sprint - Rogaland C-åpen 17- 8.46 1 /4 – – – – – –
22.03.2026 KOK 2 dagers. Mellomdistanse C-åpen 17- 26.11 16 /42 0.31 14.52 0.18 15.40 1.04
21.03.2026 KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn C-åpen 17- 14.58 23 /59 – – – – – –
20.03.2026 KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken C-åpen 17- 21.33 11 /29 3.36 15.23 2.34 15.40 1.04
14.03.2026 Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen Damer - kort løype 31.21 4 /26 2.17 16.23 1.12 16.01 1.25
21.01.2026 Nattløp Sandnes IL *Melshei* DK 37.55 1 /7 1.51 14.52 0.43 15.57 1.40
10.01.2026 Vinterkarusell 3 Njåskogen Damer - kort løype 39.15 5 /20 4.52 15.57 1.59 15.57 1.40
17.12.2025 Nattgløggen DK 45.23 8 /16 – – – – – –
30.09.2025 Ungdomscup Finale Gramstad C-åpen 18.58 2 /3 1.22 19.26 1.24 17.35 1.12
16.09.2025 Ungdomscup 7 B-åpen – DNS – – – – – –
11.09.2025 Klubbløp Torsdagstrening Åpen B 1.15.21 11 /13 22.33 24.09 7.14 18.21 2.26
09.09.2025 Ungdomscup 6 - Madlatuå C-åpen 34.54 3 /3 3.14 17.23 1.37 17.35 1.12
26.08.2025 Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård C-åpen 15.30 3 /4 – – – – – –
24.08.2025 KM Stafett individuelt C-åpen 17- 25.44 3 /4 2.47 18.54 2.03 17.17 1.27
17.06.2025 Moro-løp Vannbassengan Damer - kort 46.05 2 /4 – – – – – –
03.06.2025 Ungdomscup 4 - Tananger B-åpen 49.59 10 /12 6.37 23.31 3.07 – – –
27.05.2025 Ungdomscup 3 C-åpen 27.13 2 /4 – – – – – –
13.05.2025 Ungdomscup 1 Njåskogen C-åpen 26.45 3 /6 4.14 19.44 3.07 17.17 1.35
29.04.2025 Sprintløp Forus Kort 0.00 Disk – – – – – –
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 23.20 26 /230 – – – – – –
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 29.08 41 /56 1.53 16.29 1.04 15.58 1.16 –
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 0.00 Inaktiv – – – – – –
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 0.00 Inaktiv – – – – – –
04.06.2024 Nærløp m/Ungdomscup Arboret C-åpen 31.26 2 /5 – – – – – –
14.05.2024 Nærløp m/ungdomscup C-åpen 25.44 3 /12 1.39 15.52 1.01 – – –
07.05.2024 Ungdomscup/nærløp Lundehaugen C-åpen 17.49 2 /5 – – – – – –
16.03.2024 Vinterkarusell Vagleskogen Damer - kort løype 23.45 4 /11 1.26 20.32 1.14 16.19 0.43 –
11.11.2023 SI Klubbmesterskap, Melshei Åpen C 38.18 3 /5 0.47 14.51 0.18 – – –
30.09.2023 RR Rankingfinale Alsvik N2-åpen 17- 27.37 1 /2 – – – – – –
05.09.2023 Ungdomscup 5 Austrått C-åpen 16.59 4 /4 – – – – – –

Løp per år

2023: 3 løp320232024: 8 løp820242025: 11 løp1120252026: 18 løp182026