Løperprofil
Maria Stensland
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1877 av 2062
Nr. 1877 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 175 av 179 i klassen D45–49 · nr. 30 av 30 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 20.40
- Løpskapasitet
- 17.53
- O-evne
- 2.46
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 06.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4551 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4773 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1174 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0325 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5367 |
| bomVekt | 67,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7566 |
| bomStorSigma | 0,902 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0651 |
| havariVekt | 8,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6453 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4761,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5499,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 28.34
- Løpskapasitet
- 21.40
- O-evne
- 6.54
- Jevnhet ±
- 19,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 194 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−6,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5112 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6831 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1973 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0843 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3889 |
| bomVekt | 16,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2702 |
| bomStorSigma | 1,0343 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 1,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,092 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7152 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5100 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6724,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.17
- Løpskapasitet
- 11.47
- O-evne
- 2.31
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0802 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0894 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0936 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0515 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1383 |
| bomVekt | 26,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7498 |
| bomStorSigma | 0,7915 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0393 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,061 |
| havariVekt | 2,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0161 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8155 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2780,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3373,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.31
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3778 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4945 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1003 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1602 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9741 |
| bomVekt | 5,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7057 |
| bomStorSigma | 0,7454 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0328 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2066,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2513,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.35 | 23 | nr. 5321 |
| Bom over fem minutter | 13 | 06.10.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7, bom 6.11 | 39 | nr. 6510 |
| Bom over ti minutter | 24 | 13.09.2026 Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup, bom 12.52 | 86 | nr. 7066 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | C-åpen 17- | 57.08 | 3 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7 | Kort c | 59.55 | 12 /14 | 17.27 | 27.52 | 8.07 | 20.43 | 2.48 | |
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | B-åpen 17- | 2.10.12 | 4 /5 | 41.46 | 53.44 | 17.14 | – | – | – |
| 08.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 4 | d mellom | 57.03 | 14 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | d mellom | 40.29 | 3 /14 | 2.31 | 15.18 | 0.57 | 19.54 | 2.27 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | B-åpen 17- | 1.11.52 | 8 /8 | 11.25 | 20.47 | 3.18 | – | – | – |
| 25.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 2 | d mellom | 1.19.55 | 14 /21 | 10.59 | 27.33 | 3.47 | 21.09 | 2.53 | |
| 18.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1 | d mellom | 57.55 | 12 /18 | 6.18 | 21.15 | 2.19 | 21.09 | 2.53 | |
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | d mellom | 1.10.56 | 13 /17 | 11.51 | 24.19 | 4.04 | 21.09 | 2.53 | |
| 19.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d mellom | 1.06.42 | 13 /18 | 23.50 | 26.56 | 9.47 | 20.06 | 3.10 | |
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d mellom | 43.37 | 16 /22 | 2.41 | 20.02 | 1.17 | 20.06 | 3.10 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | C-åpen 17- | 21.59 | 1 /9 | 2.41 | 12.25 | 1.35 | 14.24 | 2.16 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 39.11 | 5 /15 | 5.10 | 14.53 | 2.01 | 15.05 | 2.22 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 41.58 | 9 /16 | 14.41 | 20.00 | 7.06 | 15.05 | 2.22 | |
| 16.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 6. løp høst | d mellom | 1.05.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | Kort c | 26.53 | 4 /7 | 3.16 | 13.48 | 1.41 | 15.52 | 2.37 | |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | 1.01.18 | 26 /29 | 14.53 | 24.39 | 6.20 | 19.36 | 2.50 | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | C Åpen 17- | 26.32 | 2 /16 | 2.10 | 12.31 | 1.01 | 14.08 | 1.39 | – |
| 24.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | n/c åpen 13+ | 40.21 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | C-åpen 17- | 37.03 | 3 /11 | 5.37 | 17.29 | 2.39 | – | – | – |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | n/c åpen 13+ | 1.03.04 | 8 /11 | 9.51 | 29.35 | 4.37 | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | N2-åpen 17- | 20.18 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | N2-åpen 17- | 36.41 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart Mycket lätt 4,0 | 1.02.37 | 3 /12 | 10.53 | 10.07 | 1.46 | 12.04 | 2.28 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Etappstart Mycket lätt 4,0 | 1.06.46 | 4 /14 | 9.55 | 11.21 | 1.41 | 12.04 | 2.28 | – |