Løperprofil

Kari Strandenæs

Nittedal

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

6 løp
16.0018.0020.0022.0024.0020252026Ni-Nitti i Nittedal 3 17.06.2024: 24.32Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 05.05.2025: 20.11Ni-Nitti-i-Nittedal 3 16.06.2025: 21.42Tour of Lillomarka 2026 #4 11.05.2026: 20.41Ni-Nitti-i-Nittedal 5 14.09.2026: 21.15Tumyrnatta 26.10.2026: 18.24

C-rankingen

5 løp
14.0016.0018.0020.0022.0020252026KM mellomdistanse Gromløpet 09.06.2024: 22.16Klubbmesterskapet 16.09.2024: 16.47O-troll-festivalen 21.09.2024: 18.18Klubbmesterskapet Nittedal 15.09.2025: 16.27NIttedalsløpet 30.05.2026: 18.57

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.30
Løpskapasitet
15.23
O-evne
2.07
Jevnhet ±
9,2 %
Usikkerhet ±
0.40
Sikkerhet
4
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
117 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
best i november (±1,2 %)
Løp i grunnlaget
7 (sist 26.10.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3069
fartMuRaa (evne før krymping)0,3698
fartSigma (dagsform-spredning)0,0924
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0377
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)2,54
evidensVekt (sikkerheten)4,28
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2005
bomVekt36,71
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,7593
bomStorSigma0,8763
antallBom21
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0504
havariVekt4,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,009
fartSesongSin0,0073
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4095
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4659,8
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
23.15
Løpskapasitet
15.59
O-evne
7.16
Jevnhet ±
10,2 %
Usikkerhet ±
1.17
Sikkerhet
3
Bommer per løp
4,4
Typisk bom
185 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,8 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 15.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2208
fartMuRaa (evne før krymping)0,3448
fartSigma (dagsform-spredning)0,1023
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0536
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,88
evidensVekt (sikkerheten)2,63
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2478
bomVekt18,47
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)5,2217
bomStorSigma1,2175
antallBom9
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,048
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0766
havariVekt2,3
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,011
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,1046
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0012
fartSesongSin−0,0019
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3760,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5469,2
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.29
Løpskapasitet
13.15
O-evne
2.14
Jevnhet ±
8,2 %
Usikkerhet ±
0.46
Sikkerhet
4
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
112 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på korte (+0,2 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0381
fartMuRaa (evne før krymping)0,0807
fartSigma (dagsform-spredning)0,0821
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0481
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,31
evidensVekt (sikkerheten)4,06
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0184
bomVekt32,39
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,7229
bomStorSigma0,8178
antallBom14
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0439
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0585
havariVekt2,11
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,003
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6915
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0008
fartSesongSin0,0009
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3127,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3654,2
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (209 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 0 26.10.2026 Tumyrnatta, bom 4.29 39 –
Bom over fem minutter 13 14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5, bom 11.45 82 –
Bom over ti minutter 13 14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5, bom 11.45 127 –

Løp

30 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
26.10.2026 Tumyrnatta BlåC 40.54 11 /16 7.58 18.24 3.35 17.33 2.07
14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5 RødB 1.16.06 10 /14 16.03 21.15 4.29 18.10 2.02
15.06.2026 Klubbmesterskapet Nittedal D 13-14 1.37.44 3 /4 37.16 (36.29) 13.55 25.19 8.13 –
14.06.2026 Midtsommerløpet D13-14 39.32 43 /48 6.12 20.16 3.11 25.19 8.13 –
13.06.2026 Camp Stokke - innendørsorientering C 31.44 Disk – – – – – –
13.06.2026 Midtsommersprinten D13-14 30.36 44 /47 – – – – – –
30.05.2026 NIttedalsløpet C-Åpen 17- 34.46 4 /7 8.54 18.57 4.51 16.05 2.16
18.05.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 2 RødB 25.19 DNS – – – – – –
16.05.2026 KM mellomdistanse Akershus og Oslo D 13-14 1.30.49 26 /29 34.31 28.23 10.51 – – –
11.05.2026 Tour of Lillomarka 2026 #4 DB 1.10.04 18 /22 4.49 20.41 1.26 18.37 2.03
09.05.2026 Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup D 13-14 22.54 10 /10 – – – – – –
27.10.2025 Tumyrnatta BlåC – DNS – – – – – –
15.09.2025 Klubbmesterskapet Nittedal D 11-12 39.25 6 /8 4.43 16.27 1.58 16.14 1.48
16.06.2025 Ni-Nitti-i-Nittedal 3 BlåC 50.58 19 /22 12.44 21.42 5.25 17.45 2.39
26.05.2025 Ni-Nitti-i-Nittedal 2 BlåC – DNS – – – – – –
24.05.2025 Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup D 11-12 57.06 15 /16 – – – – – –
11.05.2025 Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup D 11-12 27.36 Disk – – – – – –
05.05.2025 Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 DC 35.14 6 /15 9.42 20.11 5.33 16.52 2.10
07.04.2025 Ni-Nitti-i-Nittedal 1 RødB 40.35 19 /19 – – – – – –
21.09.2024 O-troll-festivalen D 11-12 30.53 10 /16 4.17 18.18 2.32 17.38 1.57
16.09.2024 Klubbmesterskapet D 11-12 38.37 2 /5 1.05 16.47 0.28 17.38 1.57
17.06.2024 Ni-Nitti i Nittedal 3 BlåC 1.00.45 15 /20 13.01 24.32 5.15 19.07 2.14 –
09.06.2024 KM mellomdistanse Gromløpet D 11-12 49.35 15 /20 7.43 22.16 3.28 18.31 2.41 –
27.05.2024 Tour of Lillomarka 2024 - løp 7 DC 33.34 6 /9 6.01 19.16 3.27 – – –
01.05.2024 Kvistkvaset inviduell fellesstart DH10-12 23.57 – – – – – – –
04.09.2023 Klubbmesterskap Nittedal Orientering D 11-12 49.55 5 /6 16.06 26.19 8.29 – – –
12.06.2023 Ni-Nitti-i-Nittedal 1 GrønnN – – – – – – – –
12.09.2022 Klubbmesterskap Nittedal Orientering 2022 N-åpen – – – – – – – –
18.06.2022 Nittedalsløpet med Trimtex-cup D 9-10 25.39 – – – – – – –
08.05.2022 Ni-Nitti i Nittedal 1 GrønnN – – – – – – – –

Løp per år

2022: 3 løp320222023: 2 løp220232024: 6 løp620242025: 6 løp620252026: 10 løp102026