Løperprofil
Julie Marie Sivertsen
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.43
- Løpskapasitet
- 12.37
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.30
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1092 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2012 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1679 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9947 |
| bomVekt | 4,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3708 |
| bomStorSigma | 0,7804 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3356,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3649,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.12
- Løpskapasitet
- 9.56
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 10.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2036 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2391 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0528 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0602 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,361 |
| bomVekt | 28,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2249 |
| bomStorSigma | 0,5866 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0732 |
| havariVekt | 1,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3682,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3779,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.58
- Løpskapasitet
- 15.56
- O-evne
- 6.03
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 165 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 05.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2171 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2268 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1043 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0353 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3897 |
| bomVekt | 76,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1082 |
| bomStorSigma | 1,0616 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0453 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0562 |
| havariVekt | 6,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1515 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0117 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3747,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5169,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.33
- Løpskapasitet
- 20.24
- O-evne
- 3.09
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4676 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5557 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0623 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3342 |
| bomVekt | 13,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7402 |
| bomStorSigma | 0,8827 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0696 |
| havariVekt | 1,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2749 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0063 |
| fartSesongSin | −0,0092 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4815,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5557,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.44
- Løpskapasitet
- 17.31
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3284 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3793 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1021 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0631 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1094 |
| bomVekt | 15,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5628 |
| bomStorSigma | 0,9567 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0266 |
| havariVekt | 1,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4188,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4716,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 02.10.2026 KM natt, bom 3.55 | 66 | nr. 8061 |
| Bom over fem minutter | 17 | 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 12.47 | 78 | nr. 6175 |
| Bom over ti minutter | 17 | 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 12.47 | 111 | nr. 7412 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.10.2026 | KM natt | C-åpen | 37.18 | 1 /1 | 9.13 | 30.09 | 7.27 | 23.32 | 3.10 | |
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | N1 | 32.49 | 24 | 3.50 | 19.15 | 2.15 | 22.05 | 2.30 | |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | B3 | 1.09.11 | 25 | 19.39 | 23.47 | 6.45 | 21.31 | 5.44 | |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | B3 | 1.09.11 | 25 | 21.36 | 24.19 | 7.36 | 20.46 | 5.25 | |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | B3 | 53.35 | 38 | 11.35 | 17.17 | 3.44 | 20.47 | 5.25 | |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | N1 | 59.49 | – | 11.12 | 26.50 | 5.01 | 22.24 | 2.33 | |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | B3 | 1.04.10 | 28 | 7.50 | 21.36 | 2.38 | 21.48 | 5.20 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Orange 3,0 | 47.21 | 24 /32 | 8.01 | 20.16 | 3.26 | 22.00 | 5.57 | |
| 10.09.2025 | O-sjuer 11 Røstad | A4 | 32.33 | 12 | 3.51 | 11.45 | 1.23 | 10.29 | 0.18 | – |
| 03.09.2025 | O-sjuer 10 Momarka | A4 | 39.18 | 18 | 4.32 | 11.10 | 1.17 | 10.29 | 0.18 | – |
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | B3 | 53.52 | 22 | 12.10 | 19.05 | 4.19 | 22.13 | 6.17 | |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | B-åpen 17- | 42.22 | 16 /29 | 0.23 | 17.08 | 0.09 | 22.13 | 6.17 | |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | A4/A6 | 39.01 | 41 | 1.31 | 10.49 | 0.25 | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | B3 | 1.27.34 | 31 | 33.20 | 24.03 | 9.09 | 23.04 | 7.13 | |
| 09.04.2025 | O-sjuer 1 Staupsmarka | B3 | 21.49 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Medelsvår 3 km | 37.02 | 21 /39 | 1.32 | (15.39) | 0.39 | 23.01 | 6.17 | |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | B3 | 49.15 | 20 | 2.42 | (16.14) | 0.53 | 24.25 | 7.01 | |
| 09.06.2024 | Vårløpet | B-åpen 17- | 1.19.46 | 13 /15 | 38.13 | (40.00) | 19.10 | 26.26 | 7.54 | |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | B3 | 1.20.54 | 19 | 5.08 | 25.54 | 1.39 | 26.26 | 7.54 | |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | C-åpen 17- | 40.23 | 3 /3 | 1.50 | 25.49 | 1.10 | 21.51 | 2.06 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | B3 | 1.31.57 | 34 | 33.26 | 28.25 | 10.20 | 23.24 | 6.26 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 1.10.33 | 40 /48 | 18.21 | 24.22 | 6.20 | – | – | – |
| 13.09.2023 | O-sjuer 10, Momarka | B3 | 32.59 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | N1 | 44.16 | 26 | 3.57 | 28.14 | 2.31 | 24.16 | 1.29 | – |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | C2 | 1.06.52 | 15 | 15.28 | 23.39 | 5.28 | 18.19 | 2.46 | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 20.52 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C2 | 33.23 | 11 | 2.35 | 16.09 | 1.15 | – | – | – |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 22.03 | 32 | 1.08 | 12.57 | 0.40 | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 24.47 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 19.44 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | N1 | 27.45 | 13 | 1.25 | 25.35 | 1.18 | – | – | – |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 16.59 | 9 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | C2 | 13.23 | 7 | – | – | – | – | – | – |