Løperprofil
Marianne Overaa
Gneist
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
7 løp
C-rankingen
5 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 0.19
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 14 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 18.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3237 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3486 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,112 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0312 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5425 |
| bomVekt | 61,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3142 |
| bomStorSigma | 0,5596 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1424 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0534 |
| havariVekt | 5,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0152 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5155 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4172,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4291,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.57
- Løpskapasitet
- 18.24
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,363 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4587 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,085 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3596 |
| bomVekt | 9,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1735 |
| bomStorSigma | 0,5656 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1466 |
| havariVekt | 1,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4329,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4694,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.17
- Løpskapasitet
- 15.24
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1881 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2125 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0895 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0556 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2815 |
| bomVekt | 25,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4117 |
| bomStorSigma | 0,7015 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0591 |
| havariVekt | 2,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4209 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3635,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4080,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.45
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 29.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0719 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0664 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1025 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0946 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9265 |
| bomVekt | 8,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6686 |
| bomStorSigma | 0,935 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0282 |
| havariVekt | 1,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2806,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3286,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 02.06.2026 Pokalkamp #4, bom 5.28 | 43 | nr. 3009 |
| Bom over fem minutter | 25 | 02.06.2026 Pokalkamp #4, bom 5.28 | 111 | nr. 5485 |
| Bom over ti minutter | 137 | 29.04.2025 Pokalkamp-2 Bergen, bom 11.06 | 137 | nr. 4472 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Tirsdagstrening | Voksen | 3.40 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | Åpen 17- | 39.15 | 4 /4 | 1.52 | (16.31) | 0.47 | 11.31 | 0.21 | |
| 16.06.2026 | Sprintcup #4 | D40- | 33.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | C-åpen 17- | 44.09 | 8 | 8.41 | 19.41 | 3.52 | 16.56 | 1.50 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | B-åpen 17- | 49.25 | 7 /12 | 5.00 | 23.24 | 2.22 | – | – | – |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | D 40- | 34.53 | 8 /14 | 2.52 | 11.40 | 0.57 | 11.11 | 0.24 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | II-åpen 17- | 26.55 | 2 /2 | 6.43 | 15.37 | 4.01 | 11.11 | 0.24 | |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | D 40- | 13.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | D 40- | 26.41 | 6 /9 | 3.13 | 11.06 | 1.20 | 10.30 | 0.22 | |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 17- | 43.30 | 2 /18 | 4.08 | 16.38 | 1.48 | 16.56 | 1.26 | |
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | C-åpen 17- | 34.36 | 6 /8 | 3.09 | 18.26 | 1.41 | 18.04 | 1.24 | |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | D 40- | 24.30 | 7 /11 | 3.27 | 11.18 | 1.36 | 11.04 | 0.23 | |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | N1-åpen 17- | 21.39 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | N1-åpen 17- | 35.25 | 1 /3 | 13.14 | 19.12 | 7.11 | 14.50 | 2.15 | – |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | N1-åpen 17 | 18.48 | 1 /3 | 2.25 | 15.36 | 2.00 | 14.50 | 2.15 | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | D40- | 33.08 | 9 /12 | 4.02 | 14.58 | 1.49 | 12.59 | 0.23 | – |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | D 19- | 49.05 | 8 /9 | 7.19 | (20.25) | 3.03 | 12.59 | 0.23 | – |
| 14.05.2024 | Sprintcup 3/24 | D40- | 26.36 | 8 /11 | 1.47 | 14.08 | 0.57 | – | – | – |
| 30.04.2024 | O-karusellen #1 | Nybegynnerløype | 19.43 | – | 0.33 | 11.11 | 0.19 | – | – | – |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | C-åpen 17- | 46.48 | 10 /11 | 2.54 | 23.52 | 1.29 | 20.00 | 1.23 | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 17- | 51.02 | 14 /18 | 6.24 | 21.19 | 2.40 | 20.00 | 1.23 | – |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 17- | 54.59 | 14 /18 | 2.04 | 19.42 | 0.44 | – | – | – |