Løperprofil
Hedda Karterud
Løten
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.39
- Løpskapasitet
- 17.18
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4234 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5512 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1007 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0372 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3425 |
| bomVekt | 32,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8064 |
| bomStorSigma | 0,8124 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1229 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1389 |
| havariVekt | 6,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | −0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4604,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5231,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.36
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1953 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2589 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,187 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9371 |
| bomVekt | 1,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6375 |
| bomStorSigma | 0,8475 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2477,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2965,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.19
- Løpskapasitet
- 14.07
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1016 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2046 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0855 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1104 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2459 |
| bomVekt | 17,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0823 |
| bomStorSigma | 0,5538 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0455 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0609 |
| havariVekt | 1,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7181 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3333,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3616,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.13
- Løpskapasitet
- 9.50
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2491 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1102 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1615 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9195 |
| bomVekt | 2,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8205 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0315 |
| havariVekt | 0,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2350,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2682,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 24.09.2026 Klubbkøpp #9, bom 2.26 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 12 | 10.09.2026 Klubbkøpp #8, bom 9.31 | 104 | – |
| Bom over ti minutter | 68 | 29.05.2025 Klubbkøpp #3, bom 10.34 | 111 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.09.2026 | Klubbkøpp #9 | CD | 43.58 | 4 /4 | 5.03 | 25.39 | 2.57 | 19.53 | 2.23 | |
| 10.09.2026 | Klubbkøpp #8 | CD | 1.06.47 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2026 | Klubbkøpp #7 | CD | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2026 | Klubbkøpp #6 | CD | 49.12 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2026 | Klubbkøpp #5 | CD | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2026 | Øst Mjøsa CUP #4 | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | Klubbkøpp #3 | N-Å | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Klubbkøpp #2 | CD | 34.03 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | Klubbkøpp #1 | CD | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2026 | Mjøs-o-cup 1 | D13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2025 | Lucialøpet | K | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2025 | Klubbmesterskap | D 13-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2025 | Klubbkøpp #10 | CD | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2025 | Klubbkøpp #9 | CD | 47.35 | 2 /2 | 10.52 | 23.48 | 5.26 | 20.05 | 2.39 | |
| 03.09.2025 | Øst Mjøsa CUP #5 | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2025 | Klubbkøpp #7 | CD | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2025 | Klubbkøpp #6 | CD | 50.13 | 2 /4 | 3.04 | 20.28 | 1.15 | 19.55 | 2.17 | |
| 29.05.2025 | Klubbkøpp #3 | CD | 1.04.34 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | Klubbkøpp #2 | CD | 44.59 | 3 /3 | 10.33 | 22.50 | 5.21 | 19.50 | 2.45 | |
| 14.05.2025 | Mjøs-o-cup 2 | D13-14 | 29.54 | 14 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Gjøviksprinten | B-åpen | 34.36 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | Mjøs-o-cup 1 | D13-14 | 34.22 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2024 | Ringreven individuelt | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2024 | Klubbkøpp #11 | N-Å | 18.56 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Mjøs-o-cup 5 | D11-12 | 50.59 | 19 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2024 | Klubbkøpp #10 | CD | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Mjøs-o-cup 4 | D11-12 | 35.58 | 14 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Øst Mjøsa CUP #5 | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Klubbkøpp #8 | CD | 39.48 | 4 /6 | 5.44 | 24.07 | 3.28 | 19.56 | 2.05 | |
| 18.07.2024 | Klubbkøpp#7 | N-Å | 54.43 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2024 | Klubbkøpp #6 | CD | 1.25.41 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2024 | Klubbkøpp #5 | CD | 1.08.21 | 3 /3 | 12.57 | 24.04 | 4.34 | 18.59 | 2.07 | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 11-12 | 42.42 | 53 /55 | 3.21 | 20.02 | 1.34 | 18.39 | 1.31 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 11-12 | 41.19 | 49 /57 | 5.55 | 22.23 | 3.12 | 18.39 | 1.31 | |
| 29.05.2024 | Mjøs-o-cup 3 | D11-12 | 26.09 | 13 /18 | 2.32 | 20.52 | 2.01 | 17.25 | 1.14 | – |
| 23.05.2024 | Klubbkøpp#2 | CD | 34.55 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | D11-12 | 43.32 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Klubbkøpp #1 | CD | 1.30.08 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | C | 1.09.00 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Mjøs-o-cup 1 | D11-12 | 22.11 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | D 11-12 | 28.19 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.12.2023 | NisseO-løp | Smånisse | 1.26.37 | 22 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Løten Mølles Høstløp 2023 | Gørlett | 28.32 | 6 /7 | 0.55 | 15.41 | 0.30 | – | – | – |
| 08.10.2023 | Klubbmesterskap Løten o-lag | D 11-12 | 42.15 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2023 | Klubbkøpp #8 | Rå | 17.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | Klubbkøpp #7 | Rå | 44.59 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Klubbkøpp #6 | Rå | 22.20 | 4 /5 | 0.01 | 19.06 | 0.01 | – | – | – |
| 17.08.2023 | Klubbkøpp #5 | N-Å | 24.35 | 6 /9 | 0.35 | 12.43 | 0.18 | – | – | – |
| 01.06.2023 | Klubbkøpp #3 | Rå | 27.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | Klubbkøpp #1 | Rå | 30.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2023 | Lucialøpet - februar edition! | N | 44.56 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2022 | EM-løpet/klubbkøpp #4 | Rå | 39.29 | 2 /9 | 2.31 | 13.19 | 0.51 | – | – | – |