Løperprofil

Åsta Marie Alstad Forfot

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

15.0018.0021.0024.0027.0020252026Skøynarkarusell 5 og O-sjuer 05.06.2024: 29.06O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 17.02O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 19.30O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena 21.05.2025: 22.01Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord 26.08.2026: 20.09

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.26
Løpskapasitet
13.18
O-evne
1.08
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
2.31
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
77 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1621
fartMuRaa (evne før krymping)0,8452
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1611
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,03
evidensVekt (sikkerheten)0,47
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0791
bomVekt3,06
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3483
bomStorSigma0,7382
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0748
havariVekt0,11
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3538,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3840
beregnet07.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
19.13
Løpskapasitet
16.50
O-evne
2.23
Jevnhet ±
11,6 %
Usikkerhet ±
1.00
Sikkerhet
3
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
94 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 26.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2746
fartMuRaa (evne før krymping)0,3887
fartSigma (dagsform-spredning)0,1163
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0503
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,29
evidensVekt (sikkerheten)3,21
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1577
bomVekt28,04
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5408
bomStorSigma0,9523
antallBom18
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0529
havariVekt2,34
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0032
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3974,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4537,6
beregnet07.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.59
Løpskapasitet
13.21
O-evne
2.39
Jevnhet ±
9,0 %
Usikkerhet ±
1.46
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
127 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 27.09.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0573
fartMuRaa (evne før krymping)0,1893
fartSigma (dagsform-spredning)0,0899
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1053
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,29
evidensVekt (sikkerheten)2,24
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9458
bomVekt12,13
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,8451
bomStorSigma1,0135
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0443
havariVekt0,87
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0011
fartSesongSin0,0033
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3189,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3821,4
beregnet07.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (203 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 5 26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord, bom 2.42 54 –
Bom over fem minutter 75 11.09.2024 O7-10 Røstad, disk 75 –
Bom over ti minutter 75 11.09.2024 O7-10 Røstad, disk 88 –

Løp

19 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord C2 59.38 20 3.57 20.09 1.20 18.48 2.20
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole B3 33.29 22 – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad B3 42.46 18 – – – – – –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena C2 1.00.43 26 0.24 22.01 0.09 17.43 2.22
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen C2 37.25 12 7.48 19.30 4.04 17.46 2.54
27.09.2024 SK10 - Spøkelsesløpet N 43.40 – 7.18 22.05 3.42 19.43 3.16
11.09.2024 O7-10 Røstad C5 1.02.10 DSQ – – – – – –
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) C5 55.42 4 3.39 17.02 1.07 19.14 2.58
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen N1 1.00.43 20 25.53 (28.03) 11.57 18.30 3.43
09.06.2024 Vårløpet D 11-12 1.09.04 12 /12 30.06 (39.08) 17.03 25.15 6.09 –
05.06.2024 Skøynarkarusell 5 og O-sjuer C2 1.02.43 13 8.30 29.06 3.57 25.15 6.09 –
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 C 2 25.20 13 /22 – – – – – –
15.09.2023 Treningsløp natt, Staupsmarka N 34.16 – – – – – – –
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen N1 38.50 DSQ – – – – – –
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu N1 37.01 6 0.08 18.53 0.04 16.31 0.47 –
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen N1 40.36 8 1.33 19.42 0.45 – – –
26.04.2023 Bygdakamp 1 1,5N 35.59 – 1.41 26.43 1.15 – – –
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen N1 21.00 24 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad N1 27.07 35 – – – – – –

Løp per år

2023: 7 løp720232024: 7 løp720242025: 3 løp320252026: 2 løp22026