Løperprofil
Helge Øglænd
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
33 løp
Sprintrankingen
12 løp
Skogsrankingen
nr. 1568 av 3557
Nr. 1568 av 3557 blant menn i Norge · nr. 138 av 267 i klassen H45–49 · nr. 24 av 42 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 11.19
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 24
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 15.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1262 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1275 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0712 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0181 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 23,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4281 |
| bomVekt | 366,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3219 |
| bomStorSigma | 0,6311 |
| antallBom | 104 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0341 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1063 |
| havariVekt | 17,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0407 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3759 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0074 |
| fartSesongSin | 0,0076 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2650,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3011,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 898 av 1659
Nr. 898 av 1659 blant menn i Norge · nr. 80 av 127 i klassen H45–49 · nr. 11 av 20 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 7.40
- Løpskapasitet
- 7.23
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 28.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0928 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0921 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0647 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,021 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3663 |
| bomVekt | 136,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,266 |
| bomStorSigma | 0,6559 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0566 |
| havariVekt | 6,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0065 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3021 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0056 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2740 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2846,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 49 | 26.08.2026 Bedriftsløp - Sørmarka - R14, bom 3.25 | 123 | nr. 1672 |
| Bom over fem minutter | 333 | 25.10.2025 HARDHAUSEN, bom 12.13 | 357 | nr. 998 |
| Bom over ti minutter | 333 | 25.10.2025 HARDHAUSEN, bom 12.13 | 575 | nr. 2846 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.09.2026 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Sandved | H17- | 25.48 | 7 /9 | 0.59 | 7.31 | 0.17 | 7.41 | 0.17 | |
| 25.09.2026 | KM Natt | H 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | H 17-59 | 39.17 | 14 /21 | 4.51 | 11.33 | 1.26 | 11.19 | 1.21 | |
| 07.09.2026 | Åpent klubbløp Bogafjell - Plassatjern | Herrer - lang løype | 36.32 | 3 /11 | 2.52 | 9.32 | 0.45 | 11.19 | 1.21 | |
| 26.08.2026 | Bedriftsløp - Sørmarka - R14 | H40 | 47.40 | 1 /21 | 4.18 | 11.21 | 1.01 | 11.30 | 1.27 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 45- | 27.56 | 13 /15 | 7.50 | (11.27) | 3.13 | 7.49 | 0.20 | |
| 15.06.2026 | Åpent klubbløp Øksnevadskogen | Herrer - lang løype | 17.36 | 2 /9 | 0.30 | 9.43 | 0.17 | 11.31 | 1.31 | |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 17- | 31.03 | 13 /76 | 0.21 | 7.20 | 0.05 | 7.27 | 0.15 | |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 17- | 6.36 | 18 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 17- | 53.17 | 19 /76 | 5.19 | 12.02 | 1.12 | 11.31 | 1.31 | |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | H 17-59 | 45.08 | 13 /16 | 5.02 | 11.28 | 1.17 | 11.27 | 1.32 | |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | HB | 47.26 | 16 /22 | 3.31 | 10.19 | 0.46 | 11.27 | 1.32 | |
| 18.05.2026 | Åpent klubbløp Vagleskogen | Herrer - lang løype | 28.23 | 7 /11 | 1.38 | 9.42 | 0.34 | 11.27 | 1.32 | |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | H 17- | 1.11.21 | 10 /10 | 10.32 | 12.20 | 1.50 | 11.27 | 1.32 | |
| 27.04.2026 | Åpent klubbløp Ganddal | Herrer - lang løype | 25.28 | 2 /10 | 0.14 | 6.53 | 0.04 | 7.18 | 0.16 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | HB | 26.23 | 16 /19 | 0.52 | 7.30 | 0.15 | 7.18 | 0.16 | |
| 04.02.2026 | Nattløp løp nr 7 Neseskogen | Herrer - lang løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2026 | Nattløp Sandnes IL *Melshei* | HL | 1.03.07 | 13 /18 | 8.16 | 11.27 | 1.30 | 11.40 | 1.34 | |
| 10.01.2026 | Vinterkarusell 3 Njåskogen | Herrer - lang løype | 1.09.24 | 21 /30 | 8.11 | 11.57 | 1.25 | 11.40 | 1.34 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Herrer - lang løype | 1.08.09 | 27 /35 | 3.45 | 11.04 | 0.37 | 11.34 | 1.30 | |
| 19.11.2025 | Nattløp Hålandskogen | HL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | H 17- | 4.01.10 | 19 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2025 | Klubbmesterskap Ganddal IL Vagleskogen | H17- | 31.19 | 8 /15 | 4.09 | 11.19 | 1.30 | 11.37 | 1.35 | |
| 08.09.2025 | Klubbløp Grudaskogen | Herrer - lang A løype | 19.19 | 5 /24 | 1.16 | 6.39 | 0.26 | 7.14 | 0.17 | |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | HA | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | O-karusell nr. 4: Solås Barnehage | Herrer - lang løype | 30.50 | 7 /7 | 4.14 | 13.41 | 1.53 | 11.39 | 1.35 | |
| 25.08.2025 | Klubbløp Ganddal skole | Herrer - lang A løype | 28.40 | 6 /13 | 0.53 | 9.58 | 0.18 | 11.39 | 1.35 | |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | H 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | 1.14.14 | 12 /43 | 18.20 | 13.49 | 3.25 | 11.39 | 1.36 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | 47.48 | 13 /15 | 8.04 | 11.51 | 2.00 | 11.39 | 1.36 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | 50.08 | 13 /43 | 4.45 | 11.42 | 1.07 | 11.39 | 1.36 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2025 | Kretsløp lang (publikumsløp JWOC-uttak), Hjelmeland | H 40- | 1.30.42 | 8 /15 | 5.55 | 10.21 | 0.41 | 11.12 | 1.26 | |
| 31.05.2025 | Kretsløp mellom (publikumsløp JWOC-uttak), Hjelmeland | H 17- | 44.02 | 11 /17 | 8.19 | 10.57 | 2.04 | 11.13 | 1.28 | |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | H40 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2025 | Klubbløp Lundehaugen skole | Herrer - lang A løype | 26.44 | 11 /16 | 5.25 | 8.29 | 1.43 | 7.29 | 0.20 | |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Herrer - lang løype | 46.56 | 26 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2025 | Nattløp -Gausel | HL | 6.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2025 | Vinterkarusell - Eltravåg | HAL | 1.10.15 | 9 /15 | 7.24 | 10.24 | 1.06 | 11.24 | 1.25 | |
| 05.02.2025 | Nattløp Ganddal IL Njåskogen | Herrer - lang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.01.2025 | Vinterkarusell Melsvatnet | GL | 42.04 | 23 /33 | 3.27 | 10.21 | 0.51 | 11.34 | 1.27 | |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | HL | 1.04.34 | 22 /34 | 6.26 | 11.14 | 1.07 | 11.38 | 1.26 | |
| 07.12.2024 | Høstkarusellen løp 3 - Kvernevik | HAL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.11.2024 | Høstkarusell løp 2 - Ulsnes | HAL | 48.09 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2024 | Nattløp Hålandskogen | HL | 1.04.06 | 17 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2024 | Nattløp Øksnevadskogen | Herrer - lang løype | 49.31 | 6 /13 | 6.33 | 11.23 | 1.30 | 11.40 | 1.27 | |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | H 17- | 2.46.45 | 24 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | H17- | 35.05 | 8 /14 | 5.09 | 10.13 | 1.30 | 11.51 | 1.35 | |
| 10.09.2024 | Nærløp med ungdomscup | H 17-59 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2024 | Nærløp-Ungdomscup - Alsvik | H 17-59 | 49.06 | 9 /12 | 1.45 | 10.10 | 0.22 | 12.07 | 1.34 | |
| 26.08.2024 | Klubbløp Ganddal skole | Herrer - lang A løype | 31.00 | 8 /12 | 3.46 | 8.06 | 0.59 | 7.43 | 0.17 | |
| 25.08.2024 | KM Stafett Bogafjell - Individuelle løyper | A-åpen | 39.54 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AM-åpen | 18.18 | 12 /157 | 1.10 | 8.29 | 0.32 | 7.55 | 0.17 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AM-åpen | 44.59 | 18 /157 | 3.00 | 11.16 | 0.45 | 12.32 | 1.46 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AM-åpen | 46.50 | 21 /38 | 9.25 | 12.50 | 2.35 | 12.32 | 1.46 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AM-åpen | 1.22.08 | 36 /157 | 12.48 | 14.37 | 2.17 | 12.32 | 1.46 | |
| 17.06.2024 | Klubbløp Vagleskogen | Herrer - lang A løype | 24.18 | 4 /13 | 0.39 | 9.57 | 0.16 | 12.32 | 1.46 | |
| 14.05.2024 | Nærløp m/ungdomscup | H 17-59 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2024 | Klubbløp Øksnevadskogen | Herrer - lang A løype | 40.36 | 11 /16 | 6.46 | 12.50 | 2.08 | 12.33 | 1.49 | |
| 07.05.2024 | Ungdomscup/nærløp Lundehaugen | A-åpen | 22.09 | 3 /4 | 4.15 | 9.33 | 1.50 | 7.47 | 0.17 | |
| 02.05.2024 | O-karusell nr. 1: Solås | Herrer - lang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2024 | Kretsløp Nedrebø | H 17- | 1.01.58 | 12 /13 | 8.48 | 13.05 | 1.51 | 12.23 | 1.32 | – |
| 27.04.2024 | KM Sprint | AL-åpen | 24.25 | 4 /4 | 6.01 | 9.57 | 2.27 | 7.33 | 0.14 | – |
| 22.04.2024 | Åpent innendørs klubbmesterskap | Herrer - Vanskelig | 37.28 | 8 /26 | 4.29 | 7.41 | 0.55 | 7.33 | 0.14 | – |
| 16.03.2024 | Vinterkarusell Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | Karusell 4, Solås (Solås Barnehage) | Herrer - lang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Ungdomscup 5 Austrått | H 17-59 | 18.14 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Karusell 3, Hålandskogen | Herrer - lang løype | 33.49 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2014 | NM Flytrekamp - Orientering | Orientering | 49.59 | 9 | 1.01 | 10.25 | 0.13 | 10.38 | 0.38 | – |
| 26.09.2012 | Skolemesterskap | Orientering | 53.53 | 3 | 3.26 | 9.23 | 0.36 | – | – | – |