Løperprofil
Hedda C Sandøy
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.32
- Løpskapasitet
- 12.28
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0975 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2762 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0838 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8347 |
| bomVekt | 4,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4694 |
| bomStorSigma | 0,8314 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0716 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3317,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3600,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 11.29
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.01.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3486 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5371 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0611 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0465 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4877 |
| bomVekt | 22,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2521 |
| bomStorSigma | 0,6355 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 1,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4259,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4371,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 252 av 336
Nr. 252 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 89 av 97 i klassen D13–14 · nr. 49 av 53 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 18.34
- Løpskapasitet
- 15.00
- O-evne
- 3.35
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1592 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1932 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0778 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0356 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0799 |
| bomVekt | 54,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8003 |
| bomStorSigma | 1,0943 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0376 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0651 |
| havariVekt | 6,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1261 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | −0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3528,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4369,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.21
- Løpskapasitet
- 12.46
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 20.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0004 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0577 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0962 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0689 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2054 |
| bomVekt | 18,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2747 |
| bomStorSigma | 0,7251 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0415 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0512 |
| havariVekt | 3,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0053 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8829 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3015 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3386,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.04
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1971 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1013 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1192 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1357 |
| bomVekt | 6,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,448 |
| bomStorSigma | 0,7629 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0307 |
| havariVekt | 0,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2474,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2882,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 8.36 | 106 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 8.36 | 225 | – |
| Bom over ti minutter | 162 | 28.09.2025 Høsttreffet, bom 12.56 | 303 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | Loffelunken | D14 | 55.54 | 26 /31 | 9.42 | 19.29 | 3.23 | 18.35 | 3.34 | |
| 09.09.2026 | Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig | D 13-14 | 43.27 | 4 /9 | 0.10 | 14.41 | 0.03 | 18.35 | 3.34 | |
| 03.09.2026 | STOK ungdomsløp 8 | D 13-14 | 20.02 | 8 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | STOK ungdomsløp 7 | D 13-14 | 57.52 | 9 /11 | 17.56 | 22.07 | 6.51 | 19.00 | 4.30 | |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | D 13-14 | 1.03.58 | 13 /13 | 14.24 | 18.30 | 4.10 | 19.00 | 4.30 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 13-14 | 17.27 | 20 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | D14 | 23.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | D14 | 52.43 | 30 /37 | 3.49 | 16.17 | 1.11 | 19.00 | 4.30 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 10-16 | 1.10.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | C-åpen 10-16 | 22.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 14 | 21.57 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2026 | STOK Ungdomsløp 4 - Skogskarene | D 13-14 | 43.19 | 8 /10 | 3.28 | 16.30 | 1.19 | 19.47 | 5.17 | – |
| 28.05.2026 | Ungdomsløp 3 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Vårsleppet mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 32.24 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Vårsleppet sprint | C-åpen 10-16 | 23.35 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | D 13-14 | 18.16 | 19 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2026 | HLP STOK Kveldssamling #2, Åsvang skole | Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2026 | HLP kveldssamling 1 - innendørsorientering | D13-16 C | 15.51 | 5 /13 | 1.08 | 14.14 | 1.01 | 12.44 | 0.20 | |
| 28.09.2025 | Høsttreffet | B-åpen | 1.47.23 | 6 /8 | 52.18 | 35.36 | 17.20 | – | – | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Gul 2,5 | 32.13 | 4 /23 | 4.36 | 15.38 | 2.14 | 15.36 | 1.33 | |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | C-åpen | 32.09 | 1 /2 | 2.06 | 17.17 | 1.08 | 15.36 | 1.33 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | D 13-14 | 13.23 | 10 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | D 13-14 | 30.27 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | Cåpen | 15.30 | 1 /5 | 0.07 | 14.31 | 0.07 | – | – | – |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | C-åpen 10-16 | 32.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2025 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | C-åpen 13-20 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | D 13-14 | 21.00 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | C-åpen 13-20 | 26.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 4 | D 13-14 | 22.56 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2025 | Vårsleppet mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 50.41 | 1 /3 | 5.20 | 19.27 | 2.03 | 16.19 | 1.42 | – |
| 26.04.2025 | Vårsleppet sprint | C-åpen 10-16 | 39.42 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 3 | D 13-14 | 24.54 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | 24.51 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 1 | C-åpen | 16.52 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2025 | HLP Kveldssamling #2, Camp Åsvang | D 13-16 | 1.01.45 | 10 /12 | 7.44 | 19.02 | 2.23 | 14.03 | 0.28 | – |
| 07.02.2025 | Student NM innendørs-O, Publikumsløp | Publikum damer | 51.56 | 22 /24 | 7.32 | 17.11 | 2.30 | 14.03 | 0.28 | – |
| 16.01.2025 | HLP kveldssamling 1 3D-orientering | D13-16 | 27.42 | 11 /16 | 6.19 | 17.36 | 4.01 | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 33.48 | 10 /17 | 2.36 | 15.40 | 1.12 | – | – | – |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | N2-åpen 9-20 | 19.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | N2åpen | 31.33 | – | 7.56 | 19.41 | 4.57 | 15.12 | 1.55 | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | N2-åpen 9-16 | 9.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | D 11-12 | 27.09 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | D 11-12 | 16.47 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | C-åpen | 26.15 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | N2-åpen 10-20 | 15.22 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | N1-åpen | 18.50 | 8 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | N-åpen | 31.56 | 13 /20 | 3.16 | 19.39 | 2.01 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | DHDH | Nord-Trøndelag / Sør-Trøndelag 5 | 1 | 21.45 | 46 | 40 |