Løperprofil
Miks Dzintars
Løten
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.28
- Løpskapasitet
- 11.56
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 12.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0534 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3444 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0907 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0969 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1275 |
| bomVekt | 20,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5588 |
| bomStorSigma | 0,8038 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0647 |
| havariVekt | 1,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3177,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3585,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.58
- Løpskapasitet
- 9.50
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,263 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2603 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,187 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0025 |
| bomVekt | 1,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6198 |
| bomStorSigma | 0,8198 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0823 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2315,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2816,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.59
- Løpskapasitet
- 10.26
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 29.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2016 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1727 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0961 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1117 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8347 |
| bomVekt | 19,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5696 |
| bomStorSigma | 0,7955 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0445 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0619 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6949 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2463,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2827,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.03
- Løpskapasitet
- 7.43
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4914 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5324 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1615 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,015 |
| bomVekt | 2,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3164 |
| bomStorSigma | 0,7649 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0491 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1844,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2164,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 12.09.2024 Klubbkøpp #10, bom 2.24 | 59 | – |
| Bom over fem minutter | 63 | 04.07.2024 Klubbkøpp #6, bom 8.34 | 77 | – |
| Bom over ti minutter | 189 | 10.12.2023 NisseO-løp, bom 26.18 | 189 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.06.2025 | Klubbkøpp #5 | CH | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | Huldertrampen | Mini gutter | 1.07.46 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Mjøs-o-cup 5 | H11-12 | 34.07 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2024 | Klubbkøpp #10 | CH | 48.31 | 3 /3 | 3.00 | 22.39 | 1.24 | 16.20 | 1.51 | |
| 21.08.2024 | Øst Mjøsa CUP #5 | B | 43.10 | 24 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Klubbkøpp #8 | BH | 38.03 | 8 /10 | 5.10 | 15.17 | 2.05 | 16.21 | 2.10 | |
| 04.07.2024 | Klubbkøpp #6 | BH | 1.30.18 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2024 | Klubbkøpp #5 | BH | 47.13 | 12 /12 | 5.29 | 18.59 | 2.12 | 17.19 | 2.12 | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #4 | B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2024 | Klubbkøpp #4 | BH | 27.59 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #3 | B | 52.52 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2024 | Klubbkøpp #3 | BH | 1.00.48 | 5 /7 | 14.27 | 20.35 | 4.54 | 17.19 | 2.12 | – |
| 29.05.2024 | Mjøs-o-cup 3 | H11-12 | 16.35 | 6 /12 | 0.17 | 13.23 | 0.14 | 15.14 | 1.48 | |
| 23.05.2024 | Klubbkøpp#2 | BH | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2024 | Løvspretten | H 11-12 | 41.00 | 5 /8 | 9.45 | 18.57 | 4.30 | 15.14 | 1.48 | |
| 19.05.2024 | Elgdilten | H 11-12 | 37.04 | 5 /10 | 4.48 | 15.01 | 1.57 | 15.14 | 1.48 | |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | H11-12 | 25.20 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Klubbkøpp #1 | BH | 57.14 | 7 /11 | 11.47 | 18.40 | 3.51 | – | – | – |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | C | 29.31 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 11-12 | 13.09 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2024 | Myrsprinten | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.12.2023 | NisseO-løp | Smånisse | 1.26.10 | 20 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2023 | Løten nattcup #1 | N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2023 | Klubbkøpp #8 | Rå | 13.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | Klubbkøpp #7 | Rå | 22.58 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Klubbkøpp #6 | Rå | 16.48 | 3 /5 | 1.07 | 14.22 | 0.57 | 15.29 | 1.36 | |
| 23.08.2023 | Nammocup 4 | C-åpen | 26.59 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Klubbkøpp #5 | N-Å | 16.49 | 1 /9 | 0.47 | 8.42 | 0.24 | – | – | – |
| 01.06.2023 | Klubbkøpp #3 | Rå | 17.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Løvspretten | C-åpen 10-16 | 33.30 | 2 /11 | 1.46 | 16.04 | 0.51 | 16.18 | 1.41 | – |
| 28.05.2023 | Elgdilten | C-åpen 10-16 | 36.19 | 5 /11 | 6.01 | 19.54 | 3.18 | 16.18 | 1.41 | – |
| 18.05.2023 | Klubbkøpp #2 | Rå | 15.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | Klubbkøpp #1 | Rå | 14.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2023 | Vang OL vintecup 1 | N | 47.07 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2022 | EM-løpet/klubbkøpp #4 | Rå | 41.03 | 4 /9 | 3.44 | 13.50 | 1.16 | – | – | – |
| 16.06.2022 | Klubbkøpp #2 | Rå | – | – | – | – | – | – | – | – |