Løperprofil
Marie Dymbe
Gneist
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
24 løp
Sprintrankingen
20 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.18
- Løpskapasitet
- 15.49
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.07
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 07.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3346 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4066 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0905 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2135 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0958 |
| bomVekt | 5,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5319 |
| bomStorSigma | 0,8366 |
| antallBom | 69 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,075 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4209,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4606,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.29
- Løpskapasitet
- 9.15
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.02
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 01.02.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,132 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1456 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0575 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1939 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,386 |
| bomVekt | 14,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1046 |
| bomStorSigma | 0,5782 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7009 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3428,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3516,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.22
- Løpskapasitet
- 13.09
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 12.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.08.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0272 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0371 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5848 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0059 |
| bomVekt | 0,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5972 |
| bomStorSigma | 0,8903 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3094,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3617,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.15
- Løpskapasitet
- 13.19
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 11.06
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 31.08.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0424 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2241 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5468 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9951 |
| bomVekt | 0,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3143,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3601,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.09
- Løpskapasitet
- 14.38
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 12.48
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.10.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1493 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1244 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5837 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,999 |
| bomVekt | 0,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3500,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3861,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 51 | 14.09.2021 sprintcup 5 Bergen, bom 2.05 | 74 | – |
| Bom over fem minutter | 114 | 02.11.2019 Klubbmesterskapet 2019, bom 8.19 | 171 | – |
| Bom over ti minutter | 383 | 19.08.2014 Pokalkamp 6 Bergen, bom 15.50 | 405 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | D 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | Blåveissprinten | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2022 | Vintercup 2 Fana | D 17- | 45.18 | 5 /7 | 4.16 | 11.07 | 1.03 | 9.45 | 0.21 | |
| 28.09.2021 | sprintcupfinale Bergen | D19- | 31.06 | 6 /7 | 2.05 | 10.02 | 0.40 | 9.28 | 0.20 | |
| 21.09.2021 | pokalkampfinale Bergen | Åpen B | 44.05 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | sprintcup 5 Bergen | D19- | 28.32 | 11 /15 | 4.56 | 10.55 | 1.53 | 9.28 | 0.20 | |
| 07.09.2021 | pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | 58.18 | 2 /5 | 3.53 | 17.12 | 1.09 | 17.13 | 1.46 | |
| 31.08.2021 | sprintcup 4 Bergen | D19- | 24.08 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2021 | KM Sprint | D19- | 19.56 | 10 /13 | 2.08 | 9.30 | 1.01 | 8.57 | 0.16 | |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 17-B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 17-B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2020 | Coron-O #2 - Treningsløp for IL Gneist | Kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2020 | Nattcup 4 Bergen | DC | 40.06 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Klubbmesterskapet 2019 | KM | 23.37 | 8 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2019 | DM Lang | B-åpen | 54.14 | 14 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | DM mellom | B-åpen | 38.33 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | D17- | 1.06.20 | 6 /9 | 14.13 | 16.58 | 3.38 | 15.34 | 2.03 | |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | D19- | 30.31 | 14 /19 | 2.21 | 9.53 | 0.46 | 9.18 | 0.16 | |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | OpenA2 | 27.28 | 12 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Sprintcup 2 Bergen | D19- | 34.52 | 10 /13 | 1.20 | 9.09 | 0.21 | 9.06 | 0.15 | |
| 09.04.2019 | Pokalkamp 1 Bergen | Åpen B | 33.45 | 17 /34 | 3.50 | 15.56 | 1.49 | 15.34 | 1.42 | |
| 03.11.2018 | Klubbmesterskapet 2018 | KM | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2018 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen B | 55.54 | 8 /12 | 11.51 | (21.43) | 4.36 | 14.18 | 1.49 | |
| 15.05.2018 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen C | 25.15 | 3 /24 | 3.50 | 12.09 | 1.51 | 14.18 | 1.49 | |
| 24.04.2018 | Sprintcup 2 Bergen | D19- | 24.10 | 9 /18 | 0.18 | 8.20 | 0.06 | 9.02 | 0.18 | |
| 10.04.2018 | Sprintcup 1 Bergen | D19- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | Klubbmesterskap IL Gneist | 13-99 år | 31.05 | 14 /28 | 0.46 | 12.26 | 0.18 | 16.04 | 1.36 | |
| 12.09.2017 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen N | 12.02 | 1 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2017 | Sprintcup 5 Bergen | D19- | 31.21 | 11 /12 | 2.47 | 10.33 | 0.56 | 10.04 | 0.21 | |
| 22.08.2017 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen B | 50.11 | 10 /22 | 6.43 | 17.17 | 2.19 | 17.49 | 1.40 | |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | D17-AK | 57.10 | 8 /8 | 3.59 | 20.06 | 1.24 | 19.22 | 1.49 | |
| 06.09.2016 | Sprintcup 4 Bergen | D19- | 40.58 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2016 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 33.23 | 9 /23 | 1.20 | 15.42 | 0.38 | 17.13 | 2.04 | |
| 14.07.2015 | Midtsommergaloppen, Dag 2 | D | 38.48 | 9 /10 | 8.41 | 14.03 | 3.09 | 10.51 | 0.24 | |
| 19.05.2015 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen B | 32.38 | 8 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2014 | Urb-O Cup #1. Sesong 2014-2015. | D17- | 40.04 | 6 /10 | 2.11 | 11.17 | 0.37 | 10.25 | 0.20 | |
| 16.09.2014 | Sprintcup 5 Bergen | D19- | 29.06 | 6 /9 | 4.42 | 12.22 | 2.00 | 10.06 | 0.22 | |
| 19.08.2014 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen C | 1.22.01 | 15 /17 | 25.15 | 24.28 | 7.32 | 17.26 | 2.32 | |
| 27.05.2014 | Pokalkamp 3 Bergen | D17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2014 | Pokalkamp 2 Bergen | D17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2013 | Nattsprint | B | 37.08 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2013 | Klubbmesterskap 2013 - IL Gneist | L | 50.59 | 34 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2013 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2013 | KM lang Hordaland (HOK-rankingløp 6) | C-åpen | 22.48 | 2 | 0.36 | 16.06 | 0.25 | – | – | – |
| 27.08.2013 | Sprintcup 4 Bergen | D19- | 54.41 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2013 | "Sensommergaloppen" treningsløp IL Gneist | G | 41.10 | 7 | 2.37 | 14.30 | 0.55 | 16.26 | 2.15 | |
| 23.08.2013 | "Sensommergaloppen" treningsløp IL Gneist | G | 56.19 | 12 | 11.33 | 21.46 | 4.28 | 16.26 | 2.15 | |
| 23.08.2013 | "Sensommergaloppen" treningsløp IL Gneist | G | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2013 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen AK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2013 | Sprintcup 3 Bergen | D19- | 21.40 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2013 | HOK-rankingløp 2 | D17-AK | 53.48 | 2 /5 | 8.34 | 16.02 | 2.33 | 16.08 | 2.03 | |
| 11.05.2013 | KM sprint Hordaland, med innlagt NorgesCup sprint | D 19-20 | 27.49 | 4 /4 | 1.46 | 9.37 | 0.37 | 9.41 | 0.19 | |
| 14.04.2013 | GNEIST 2-DAGERS | D19- | 1.17.34 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2013 | GNEIST 2-DAGERS | D19- | 59.25 | 7 | 15.22 | 20.53 | 5.24 | 16.20 | 1.59 | |
| 07.04.2013 | Kristtornløpet (HOK-rankingløp 1) | D17AK | 1.17.36 | 8 /8 | 16.20 | 19.48 | 4.10 | 16.20 | 1.59 | |
| 06.04.2013 | Kristtornspretten | D17-39 | 57.01 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 13.02.2013 | Nattcup 5 Bergen | DC | 24.46 | 3 /12 | 2.01 | 13.23 | 1.05 | 14.34 | 1.20 | |
| 03.02.2013 | Bergen Sprint Camp | D19-20 | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2013 | Bergen Sprint Camp | D19-20 | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.12.2012 | Urb-o Cup # 3 | D17- | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2012 | Urb-o Cup # 2 | D17- | 26.03 | 6 | 3.59 | 9.43 | 1.29 | 9.46 | 0.21 | |
| 14.11.2012 | Nattcup 2 Bergen | DB | 44.24 | 13 /19 | 0.46 | 15.18 | 0.16 | 15.26 | 1.24 | |
| 27.10.2012 | Testløp N-nivå | N | 15.56 | 8 /16 | 0.00 | 12.45 | 0.00 | – | – | – |
| 27.10.2012 | Testløp A-nivå | A | 45.45 | 14 /20 | 6.37 | 18.35 | 2.41 | 14.58 | 1.38 | |
| 20.10.2012 | Klubbmesterskap IL Gneist | D1769 | 56.13 | 23 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2012 | sprintcupfinale Bergen | D16-18 | 22.23 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2012 | pokalkampfinale Bergen | Åpen B | 51.55 | 11 /17 | 9.22 | (20.27) | 3.41 | 14.18 | 1.25 | |
| 18.09.2012 | sprintcup 5 Bergen | D16-18 | 21.44 | 5 /7 | 3.26 | 10.49 | 1.42 | 10.08 | 0.22 | |
| 28.08.2012 | pokalkamp 5 Bergen | B-Åpen 2.5 | 44.55 | 8 /13 | 7.42 | 18.42 | 3.12 | – | – | – |
| 12.06.2012 | pokalkamp 4 Bergen | Åpen B | 1.10.28 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2012 | HOK-rankingløp | D 17-C | 33.18 | 1 /4 | 6.56 | 17.01 | 3.33 | 13.38 | 1.04 | |
| 05.06.2012 | pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 45.35 | 2 /18 | 4.07 | 13.07 | 1.11 | 13.38 | 1.04 | |
| 29.05.2012 | sprintcup 3 Bergen | D16-18 | 22.43 | 3 /6 | 1.42 | 9.08 | 0.41 | 10.05 | 0.22 | |
| 22.05.2012 | Sprintcup 2 Bergen | D16-18 | 26.11 | 8 /8 | 5.19 | 11.56 | 2.25 | 10.05 | 0.22 | |
| 19.05.2012 | Hamla Grand Prix (HOK-ranking) | D 17-C | 22.54 | 2 /5 | 1.34 | 12.28 | 0.51 | 12.26 | 0.36 | |
| 13.05.2012 | KM mellomdistanse Hordaland | D 17-C | 20.39 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2012 | KM sprint, med innlagt Norgescup sprint og HOK-ranking | D 17-18 | 20.37 | 6 /6 | 1.43 | 10.57 | 0.55 | 10.05 | 0.22 | |
| 08.05.2012 | pokalkamp 2 Bergen | Åpen C | 25.43 | 4 /18 | 1.25 | 12.53 | 0.43 | 12.26 | 0.36 | |
| 17.04.2012 | sprintcup 1 Bergen | D16-18 | 31.40 | 4 /6 | 3.06 | 11.52 | 1.10 | 11.03 | 0.18 | |
| 15.04.2012 | Kristtornløpet (HOK-ranking) | D17C | 25.12 | 1 /4 | 1.36 | 12.12 | 0.47 | 12.47 | 0.49 | – |
| 06.03.2012 | Urb-o cup #9 | D17- | 26.55 | 4 /4 | 3.29 | 12.12 | 1.35 | 11.35 | 0.17 | |
| 07.02.2012 | Urb-O Cup #7 | D17- | 49.01 | 7 /7 | 2.52 | 14.05 | 0.49 | 12.19 | 0.13 | – |
| 24.01.2012 | Urb-O Cup #6 | D17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2011 | Pokalkamp 7 | Åpen C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2011 | Vestlands mesterskap | C-Åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2011 | Pokalkamp 5 | Åpen C | 36.55 | 8 /16 | 1.41 | 15.30 | 0.42 | – | – | – |
| 24.05.2011 | Sprintcup 4 Bergen | D16-18 | 30.42 | 4 /4 | 1.38 | 13.42 | 0.44 | – | – | – |