Løperprofil
Ludvig Bjerke-Narud
Geno
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
25 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 3153 av 3557
Nr. 3153 av 3557 blant menn i Norge · nr. 32 av 119 i klassen H80–84 · nr. 12 av 34 i 1946-kullet
- Forventet kmtid
- 16.57
- Løpskapasitet
- 15.59
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3467 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3363 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0777 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0278 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9035 |
| bomVekt | 68,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4043 |
| bomStorSigma | 0,6871 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0414 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0993 |
| havariVekt | 7,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3184 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4255,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4512,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.57
- Løpskapasitet
- 13.45
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5287 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3023 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0592 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2557 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9711 |
| bomVekt | 1,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2392 |
| bomStorSigma | 0,714 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5099,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5175,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.54
- Løpskapasitet
- 18.53
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3892 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3686 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2801 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0065 |
| bomVekt | 1,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5466 |
| bomStorSigma | 0,835 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4444,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4918,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.37
- Løpskapasitet
- 16.55
- O-evne
- 4.42
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 186 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2817 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2995 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0848 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2706 |
| bomVekt | 6,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2254 |
| bomStorSigma | 0,8423 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0616 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3992,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5102,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 15.09.2026 Innlandet BO løp 18, bom 2.39 | 84 | nr. 4624 |
| Bom over fem minutter | 35 | 03.09.2026 Øst Mjøsa CUP #6, bom 6.30 | 160 | nr. 4910 |
| Bom over ti minutter | 36 | 03.09.2026 Øst Mjøsa CUP #6, bom 13.28 | 603 | nr. 6660 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Innlandet BO løp 19 | H2.5 | 40.08 | 14 /28 | 3.21 | 16.21 | 1.22 | 16.54 | 0.58 | |
| 15.09.2026 | Innlandet BO løp 18 | H2.5 | 30.45 | 13 /20 | 2.41 | 16.44 | 1.28 | 16.54 | 0.58 | |
| 08.09.2026 | Innlandet BO løp 17 | H2.5 | 1.03.28 | 15 /28 | 1.25 | 18.45 | 0.25 | 16.54 | 0.58 | |
| 03.09.2026 | Øst Mjøsa CUP #6 | C | 58.41 | 17 /18 | 24.25 | 26.55 | 11.12 | – | – | – |
| 18.08.2026 | Innlandet BO løp 14 | H2.5 | 46.24 | 16 /25 | 1.10 | 16.50 | 0.25 | 17.19 | 1.02 | |
| 11.08.2026 | Innlandet BO løp 13 | H2.5 | 44.02 | 14 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Innlandet BO løp 10 | H2.5 | 48.22 | 28 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Innlandet BO løp 9 | H2.5 | 43.27 | 11 /30 | 0.55 | 15.50 | 0.20 | 17.18 | 1.04 | |
| 19.05.2026 | Innlandet BO løp 6 | H2.5 | 43.52 | 22 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Innlandet BO løp 5 | H2.5 | 41.04 | 20 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Innlandet BO løp 4 | H2.5 | 38.23 | 18 /42 | 2.04 | 16.15 | 0.53 | 18.10 | 1.21 | |
| 28.04.2026 | Innlandet BO løp 3 | H2.5 | 41.02 | 31 /40 | 2.09 | 18.31 | 0.59 | 19.04 | 1.26 | |
| 21.04.2026 | Innlandet BO løp 2 | H2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 70- | 19.09 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Myrtrampen / KM lang Innlandet | H70 | 1.11.56 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 70- | 19.53 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2023 | Huldertrampen | Mini herrer | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2023 | Klubbmesterskap mel. for ROK, Vang OL og Hamar OK | H 75- | 52.22 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2022 | Huldertrampen | Mini herrer | 59.03 | 18 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2022 | Løten Mølles Høstløp 2022 | Stutt H | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Myrtrampen - KM-Lang | H75 | 1.13.02 | 4 /6 | 14.03 | 19.09 | 3.41 | 16.28 | 1.46 | |
| 18.08.2022 | Klubbmesterskap for ROK, Vang OL og Hamar OK | H 75- | 53.19 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2021 | Huldertrampen | Mini herrer | 44.16 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Myrtrampen | H70 | 1.10.28 | 4 /5 | 8.50 | 16.32 | 2.04 | 15.18 | 1.19 | |
| 06.12.2020 | NisseO-løp | Mellomnisse | 1.17.53 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 28.11.2020 | Tøffen/Tøffelen | H-Tøffelen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | Løten Mølles Høstløp 2020 | Stutt H | 49.35 | 2 /13 | 6.52 | 15.16 | 2.07 | 14.40 | 1.08 | |
| 30.08.2020 | KM stafett | Løype: B3 | 1.00.58 | 3 | 2.42 | 14.05 | 0.37 | 14.40 | 1.10 | |
| 29.08.2020 | KM Lang / Fjelldilten | H70 | 55.09 | 8 /13 | 10.26 | 16.22 | 3.06 | 14.40 | 1.10 | |
| 20.08.2020 | Klubbmesterskap Sprint Hamar OK | H 70- | 21.12 | 2 /6 | 0.01 | 9.32 | 0.00 | 9.57 | 0.12 | |
| 16.08.2020 | Myrtrampen | H70 | 1.00.24 | 8 /17 | 3.28 | 14.07 | 0.49 | 14.40 | 1.10 | |
| 24.06.2020 | Forkortet mellomdistanse i Furuberget | B | 34.31 | 7 /15 | 4.23 | 16.14 | 2.04 | – | – | – |
| 30.11.2019 | Tøffen og tøffelen | H-Tøffelen | 57.36 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM-Lang Hedmark og Oppland - Myrtrampen | H 70- | 44.59 | 5 /12 | 1.29 | 13.14 | 0.26 | 14.31 | 1.03 | |
| 26.05.2019 | Glåmdalsløpet | H 65- | 1.00.03 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | Huldertrampen | MH | 50.27 | 5 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2018 | Myrtrampen | H 70- | 55.29 | 5 /14 | 1.00 | 13.31 | 0.15 | 15.01 | 1.13 | |
| 07.06.2018 | Klubbmesterskap Sprint | H 65- | 21.29 | 3 /3 | 1.44 | 10.39 | 0.52 | 10.19 | 0.16 | |
| 25.11.2017 | Tøffen/Tøffelen Hamar | H-Tøffelen | 1.02.10 | 9 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2017 | Fjelldilten | H 70 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2017 | KM langdistanse Hedmark og Oppland | H 70- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2017 | Myrtrampen | H 70- | 1.01.10 | 5 /9 | 5.52 | 16.39 | 1.36 | 15.38 | 1.33 | |
| 13.05.2017 | Våronnløpet | H70 | 44.51 | 4 /11 | 3.45 | 14.25 | 1.12 | 15.15 | 1.34 | |
| 29.10.2016 | Huldertrampen | MH | 1.03.16 | 13 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2016 | Myrsprinten - KM Sprint Hedmark og Oppland | H 65- | 27.06 | 10 /12 | 7.54 | 13.39 | 3.59 | 10.34 | 0.24 | |
| 29.05.2016 | Glåmdalsløpet | H 70- | 1.02.24 | 10 /13 | 12.09 | 18.12 | 3.33 | 15.18 | 1.45 | |
| 30.04.2016 | Nærløp OL Vallset/Stange | H 65- | 40.50 | 7 /11 | 5.41 | 14.52 | 2.04 | 14.37 | 1.20 | |
| 28.11.2015 | Tøffen/Tøffelen 2015 | H-Tøffelen | 1.00.40 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2015 | Veteranmesterskapet mellom | H 65- | 47.44 | 36 /48 | 6.25 | 15.51 | 2.08 | 14.45 | 1.17 | |
| 12.09.2015 | Veteranmesterskapet lang | H 65- | 56.22 | 37 /47 | 2.23 | 14.07 | 0.36 | 14.45 | 1.17 | |
| 06.06.2015 | KM mellom Hedmark og Oppland, Gjø-Vard-løpet | H 65- | 36.15 | 10 /15 | 1.40 | 13.31 | 0.37 | 14.17 | 1.07 | |
| 22.11.2014 | Tøffen og Tøffelen 2014 | H-Tøffelen | 56.31 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2014 | Huldertrampen | PH | 1.48.30 | 34 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2014 | Veteranmesterskapet sprint | H65 | 19.52 | 34 | 2.33 | 11.09 | 1.26 | 10.19 | 0.15 | – |
| 06.09.2014 | Veteranmesterskapet langdistanse | H65 | 1.14.45 | 42 | 11.53 | 15.25 | 2.27 | 14.29 | 1.23 | |
| 28.08.2014 | Klubbmesterskap Vallset/Stange - Vang - Hamar | H 65 | 44.45 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2014 | KM-langdistanse Hedmark og Oppland | H 65- | 1.02.32 | 5 /5 | 3.36 | 14.00 | 0.48 | 13.54 | 0.54 | – |
| 16.08.2014 | Myrtrampen | H 60- | 54.16 | 12 /15 | 3.30 | 13.12 | 0.51 | 13.54 | 0.54 | – |
| 24.05.2014 | Myrsprinten | H 60- | 30.15 | 13 /13 | 1.38 | 11.23 | 0.37 | – | – | – |
| 23.11.2013 | Tøffen/Tøffelen 2013 | H-Tøffelen | 56.55 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2013 | Veteranmesterskapet, mellomdistanse | H 65- | 42.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2013 | Klubbmesterskap | H 65 | 44.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |