Løperprofil
Sonja Elisabeth Hansen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 11.21
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0042 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0217 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0746 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0792 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0917 |
| bomVekt | 6,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3894 |
| bomStorSigma | 0,8134 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0695 |
| havariVekt | 0,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3021 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3357,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.41
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2594 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3596 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0876 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0532 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7929 |
| bomVekt | 19,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2343 |
| bomStorSigma | 0,6483 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 1,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3903,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3962,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.49
- Løpskapasitet
- 13.22
- O-evne
- 2.27
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 128 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 19.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0442 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,03 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0827 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0719 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7007 |
| bomVekt | 16,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8522 |
| bomStorSigma | 1,0951 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0548 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0778 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0836 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3146,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3721,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.20
- Løpskapasitet
- 14.19
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.48
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,115 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1727 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2094 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1505 |
| bomVekt | 1,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4917 |
| bomStorSigma | 0,828 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3379,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3856,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 34 | 26.08.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst, bom 3.30 | 57 | nr. 2384 |
| Bom over fem minutter | 92 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 11.36 | 92 | nr. 2904 |
| Bom over ti minutter | 92 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 11.36 | 92 | nr. 5190 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | ÅK | 15.25 | 3 /8 | 0.30 | 12.33 | 0.25 | 10.55 | 0.09 | – |
| 11.01.2026 | Ski-o-treff (med HL sprint) | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2026 | Ski-o-treff (med NM og HL Langdistanse) | B-åpen 17- | 44.16 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | – | – | 4.39 | 13.50 | 1.59 | 12.54 | 1.18 | – |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | B-Åpen | 52.19 | 1 /5 | 1.45 | 15.10 | 0.30 | 16.25 | 2.19 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D17- | 25.10 | 82 /104 | 1.25 | 8.52 | 0.30 | – | – | – |
| 17.08.2024 | Vaadaldilten | Dilteklasse | 26.40 | 13 | 0.07 | 10.53 | 0.03 | – | – | – |
| 19.08.2023 | KM - mellomdistanse | B-åpen 17- | 35.36 | 2 /3 | 2.02 | 14.54 | 0.51 | 16.54 | 3.42 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Medelsvår 3,3 | 55.45 | 30 /117 | 11.30 | 14.31 | 3.00 | 16.44 | 3.58 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Medelsvår 3,3 | 40.21 | 47 /117 | 4.48 | 16.07 | 1.55 | 16.44 | 3.58 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Medelsvår 3,3 | 1.14.54 | 101 /147 | 28.48 | 21.40 | 8.20 | 16.44 | 3.58 | – |
| 28.05.2022 | Trondheim Open, dag 2 | C-åpen 17- | 45.20 | 2 /2 | 6.14 | 21.30 | 2.57 | – | – | – |