Løperprofil
Torleif Weydahl
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
8 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.26
- Løpskapasitet
- 12.59
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,139 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1842 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0777 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1161 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0759 |
| bomVekt | 8,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5841 |
| bomStorSigma | 0,745 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0703 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4436 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3457,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3839,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.29
- Løpskapasitet
- 8.19
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 11.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0253 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0206 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0543 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0653 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0024 |
| bomVekt | 70,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0896 |
| bomStorSigma | 0,6648 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1003 |
| havariVekt | 2,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9694 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3081,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3147,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.22
- Løpskapasitet
- 10.05
- O-evne
- 2.16
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2374 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2896 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0789 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1835 |
| bomVekt | 24,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4732 |
| bomStorSigma | 0,8725 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0548 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0734 |
| havariVekt | 1,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0034 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,186 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | 0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2373,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2908,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 29 | 01.11.2025 Grankvistløpet (68. utgave), bom 2.46 | 151 | nr. 2736 |
| Bom over fem minutter | 53 | 17.08.2025 Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup, bom 5.21 | 175 | nr. 4046 |
| Bom over ti minutter | 250 | 25.04.2024 Østmarka Open løp 1, bom 10.09 | 250 | nr. 3354 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.11.2025 | Østmarka Open løp 5 Skogssprint | B-åpen 17- | 29.51 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2025 | Grankvistløpet (68. utgave) | Herrer - mellomlang løype | 1.57.37 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 50.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Romeriksløpet 2025 med KM lang og Trimtex cup | B-åpen 17- | 48.25 | 2 /14 | 3.08 | 12.01 | 0.47 | 12.44 | 1.41 | |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 40.13 | 2 /17 | 6.06 | 12.23 | 1.53 | 12.44 | 1.41 | |
| 12.06.2025 | Klubbmesterskap sprint, Østmarka | H 50- | 33.47 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 50- | 46.35 | 26 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | A-åpen | 25.46 | 13 /28 | 0.28 | 7.49 | 0.09 | 8.20 | 0.11 | |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H50 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H50- | 24.49 | 38 /59 | 0.59 | 8.16 | 0.20 | 8.26 | 0.12 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 50- | 22.08 | 46 /59 | 0.56 | 8.28 | 0.21 | 8.26 | 0.12 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H50- | 25.29 | 71 /89 | 1.32 | 9.04 | 0.33 | 8.26 | 0.12 | |
| 28.01.2025 | Klubbmesterskap innendørs natt | 17- | 27.30 | 19 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | Grankvistløpet (67.utgave) | B-åpen 17- | 55.24 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 50- | 1.37.49 | 66 /76 | 9.34 | 14.09 | 1.23 | 14.24 | 1.35 | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | AK-åpen | 44.46 | 21 /36 | 4.19 | 15.31 | 1.30 | 14.24 | 1.35 | – |
| 25.04.2024 | Østmarka Open løp 1 | B-åpen 17- | 45.21 | 5 /8 | 9.57 | 13.50 | 3.02 | 13.03 | 1.57 | |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H50 | 23.51 | 48 /68 | 0.50 | 8.18 | 0.17 | 8.13 | 0.14 | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H50- | 20.19 | 38 /62 | 0.50 | 7.58 | 0.20 | 8.13 | 0.14 | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 50- | 34.47 | 53 /72 | 5.00 | 9.33 | 1.22 | 8.13 | 0.14 | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 50- | 19.22 | 55 /83 | 0.13 | 7.53 | 0.05 | 8.13 | 0.14 | – |
| 10.03.2024 | Hallandspremiären, lång | Medelsvår 3 km | 26.02 | 2 /61 | 0.29 | 10.31 | 0.12 | 12.10 | 0.54 | – |
| 09.03.2024 | Hallandspremiären, medel | Medelsvår 5 km | 49.11 | 4 /17 | 2.32 | 11.49 | 0.36 | 12.10 | 0.54 | – |
| 28.10.2023 | GRANKVISTLØPET (66. utgave) | Herrer - kort løype | 1.12.59 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | B-åpen 17- | 48.00 | 6 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | Østmarka Open løp 9 | Åpen-B | 42.02 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | Østmarka Open løp 7 | Åpen-B | 33.00 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Østmarka Open løp 6 | Åpen-B | 43.48 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |