Løperprofil
Eirin Owren Sveine
NOTEAM
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.31
- Løpskapasitet
- 16.36
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3841 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4785 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0596 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3668 |
| bomVekt | 14,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4822 |
| bomStorSigma | 0,9303 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0672 |
| havariVekt | 1,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0068 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4419,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4930,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.02
- Løpskapasitet
- 10.39
- O-evne
- 0.23
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2698 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3163 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0948 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0405 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,8386 |
| bomVekt | 53,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2771 |
| bomStorSigma | 0,6529 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0631 |
| havariVekt | 2,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0229 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3946,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4090,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.47
- Løpskapasitet
- 12.55
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0129 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0073 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0845 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0711 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0768 |
| bomVekt | 21,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4263 |
| bomStorSigma | 0,891 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0429 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0648 |
| havariVekt | 1,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9409 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0028 |
| fartSesongSin | −0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3049,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3490,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.28
- Løpskapasitet
- 10.27
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1878 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2572 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,102 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,136 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9138 |
| bomVekt | 5,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4945 |
| bomStorSigma | 1,118 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0329 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8671 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2499,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2979,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 05.05.2026 Oslo City Cup - Finale, bom 2.12 | 53 | nr. 3513 |
| Bom over fem minutter | 33 | 02.05.2026 Østtrøkkeren , bom 11.18 | 139 | nr. 4979 |
| Bom over ti minutter | 33 | 02.05.2026 Østtrøkkeren , bom 11.18 | 139 | nr. 6735 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D17- | 1.27.31 | 69 /81 | 3.13 | (17.30) | 0.39 | 11.14 | 0.29 | |
| 02.05.2026 | Østtrøkkeren | Mellom | 57.15 | 19 /21 | 14.32 | 25.03 | 6.27 | 18.52 | 2.08 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 17- | 34.33 | 70 /77 | 4.01 | 11.29 | 1.20 | 10.48 | 0.27 | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 17- | 29.23 | 68 /87 | 1.40 | 11.08 | 0.38 | 10.48 | 0.27 | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D17- | 36.21 | 119 /131 | 6.00 | 13.56 | 2.19 | 10.48 | 0.27 | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | C-åpen 17- | 1.04.40 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2025 | NM mellom finaler + Hadelandsløpet | B-åpen 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Romeriksløpet 2025 med KM lang og Trimtex cup | C-åpen 17- | 33.57 | 2 /10 | 2.06 | 15.06 | 0.56 | 15.14 | 1.50 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | C-åpen 17- | 1.01.37 | 2 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 42.55 | 27 /72 | 5.50 | 16.18 | 2.13 | 15.28 | 2.17 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 17- | 37.15 | 19 /59 | 4.23 | 15.30 | 1.49 | 15.28 | 2.17 | |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 45.42 | 13 /18 | 24.26 | (28.41) | 15.20 | 17.00 | 4.18 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 38.29 | 8 /32 | 2.04 | 13.37 | 0.44 | 17.00 | 4.18 | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | N2-åpen 17- | 19.59 | 1 /5 | 1.25 | 9.11 | 0.39 | 11.12 | 2.10 | – |
| 15.10.2023 | Lillomarka Nord Sør | D4km | 57.47 | 6 /16 | 3.47 | 16.39 | 1.05 | 15.32 | 0.53 | – |
| 23.09.2023 | Kraftløpet | K-sprint | 42.16 | 8 /17 | 0.13 | 15.39 | 0.05 | – | – | – |
| 09.07.2023 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | DC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2023 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | DC | 42.14 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.46.41 | 14 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | N2-åpen 17-/Mycket lätt 2 km | 34.00 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | N2-åpen 17-/Mycket lätt 2 km | 1.17.22 | 4 /9 | 25.43 | 17.37 | 5.51 | – | – | – |