Løperprofil
Emil Olsson
Tynset
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
4 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.49
- Løpskapasitet
- 11.13
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0126 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1239 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1517 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1465 |
| bomVekt | 5,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5786 |
| bomStorSigma | 0,8168 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0886 |
| havariVekt | 0,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0031 |
| fartSesongSin | −0,007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2985,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3413,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.05
- Løpskapasitet
- 7.48
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0375 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1308 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0576 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,112 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3021 |
| bomVekt | 14,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2816 |
| bomStorSigma | 0,6557 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0734 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2894,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2997,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.22
- Løpskapasitet
- 14.23
- O-evne
- 6.59
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 169 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1711 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0926 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0445 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1634 |
| bomVekt | 44,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1296 |
| bomStorSigma | 1,315 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0398 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 3,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2587 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0089 |
| fartSesongSin | −0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3384 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5027,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.33
- Løpskapasitet
- 7.46
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4877 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4553 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1218 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1465 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0687 |
| bomVekt | 11,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5837 |
| bomStorSigma | 0,7199 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0323 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7975 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1855,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2282 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 21.55 | 37 | nr. 4172 |
| Bom over fem minutter | 15 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 21.55 | 79 | nr. 6365 |
| Bom over ti minutter | 15 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 21.55 | 125 | nr. 7511 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 6,0 | 1.17.03 | 103 /122 | 26.08 | 21.42 | 7.22 | 21.43 | 7.23 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Orange 4,0 | 2.10.07 | 105 /118 | 55.14 | 29.51 | 12.40 | 21.43 | 7.23 | |
| 29.03.2026 | Vårdubbeln, lång | Orange 5,0 | 1.44.37 | 10 /10 | 28.59 | 21.19 | 5.54 | 17.50 | 4.09 | |
| 27.02.2026 | Sverigepremiären, natt | Orange 3 km | 56.46 | 31 /43 | 16.31 | 20.23 | 5.56 | 15.49 | 2.49 | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 35.47 | 95 /328 | 2.14 | 14.43 | 0.55 | – | – | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Orange (Medelsvår) | 1.12.34 | 168 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 31.48 | 79 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2024 | NØK Sprintcup, løp 3 | H15-16 (2.5-3.0 km) | 26.26 | 1 /1 | 4.10 | 10.15 | 1.37 | 8.46 | 0.23 | – |
| 17.04.2024 | NØK Sprintcup, løp 1 | H15-16 (2.5-3.0 km) | 26.57 | 1 /1 | 3.24 | 10.20 | 1.18 | 8.46 | 0.23 | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | H15 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | H14-16C | 53.58 | 3 /3 | 6.52 | 21.24 | 2.43 | 16.12 | 2.05 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | U2 | 38.32 | 70 /125 | 8.03 | 15.54 | 3.19 | 13.16 | 2.01 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | U2 | 32.17 | 65 /125 | 10.02 | 15.08 | 4.42 | 13.16 | 2.01 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | U2 | 21.48 | 29 /125 | 2.01 | 11.29 | 1.04 | 13.16 | 2.01 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | U2 | 42.49 | 53 /125 | 1.39 | 14.11 | 0.33 | 13.16 | 2.01 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | U2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | C-åpen 10-16 | 28.51 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | NØK-karusell, løp 2 | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Mycket lätt 2 km | 33.20 | 27 /51 | 1.58 | 15.45 | 0.56 | – | – | – |
| 19.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 4, sprint (Young Guns World Series, World Masters Series) | Öppen Kort | 16.53 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 2, medel (World Masters Series) | Öppen Kort | 50.28 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 15.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 1, medel | Öppen Kort | 45.31 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2022 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medel | Öppen Kort | 55.27 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2022 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, sprint | Öppen Kort | 32.48 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | H21 | 51.36 | 13 /18 | 10.16 | 11.24 | 2.16 | – | – | – |