Løperprofil
Eirik Davik Nicolaysen
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.12
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,105 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2117 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0762 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1739 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8038 |
| bomVekt | 3,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4694 |
| bomStorSigma | 0,8314 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0745 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2708,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2981 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.30
- Løpskapasitet
- 9.54
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 24.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2567 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3265 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1157 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1019 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8497 |
| bomVekt | 24,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6518 |
| bomStorSigma | 0,7159 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,098 |
| havariVekt | 1,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8044 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2336,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2715,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.25
- Løpskapasitet
- 8.15
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4263 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6152 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1403 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,89 |
| bomVekt | 11,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4158 |
| bomStorSigma | 0,629 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0304 |
| havariVekt | 0,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4862 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1970 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2252,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 89 | 01.04.2025 Oslo City Cup løp 1, bom 2.08 | 89 | – |
| Bom over fem minutter | 183 | 09.04.2024 Oslo City Cup løp nr 2, bom 7.07 | 183 | – |
| Bom over ti minutter | 269 | hele karrieren siden 2021 | 269 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 7. løp høst | h13-14 | 23.16 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | h11-12 | 31.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H11-12 | 35.41 | 12 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H11-12 | 27.56 | 4 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | H11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H12-12 | 34.33 | 15 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | h11-12 | 31.43 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 11-12 | 29.25 | 12 /22 | 4.21 | 13.04 | 1.56 | 13.15 | 1.30 | |
| 25.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 8 | h11-12 | 34.38 | 6 /9 | 7.24 | 15.43 | 3.22 | 13.12 | 1.29 | – |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | h11-12 | 29.30 | 3 /3 | 2.45 | 11.16 | 1.03 | 13.12 | 1.29 | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 11-12 | 27.26 | 9 /23 | 6.31 | 12.19 | 2.56 | 13.12 | 1.29 | – |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | H 11-12 | 50.46 | 7 /11 | 2.52 | 14.48 | 0.50 | 13.12 | 1.29 | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | H11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H11-12 | 35.32 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 11-12 | 1.30.23 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 11-12 | 34.24 | 12 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H 9-10 | 29.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst løp9 | n-åpen | 16.30 | – | 4.34 | 10.30 | 2.54 | 10.48 | 1.18 | |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | n-åpen | 25.35 | – | 3.19 | 14.24 | 1.52 | 11.35 | 1.10 | – |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | H -10 | 16.40 | – | 2.38 | 10.28 | 1.39 | 11.35 | 1.10 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | N2-åpen 9-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | N2-åpen 9-16 | 11.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | n-åpen | 23.07 | – | 1.51 | 7.11 | 0.35 | – | – | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 12.07 | – | 0.44 | 9.58 | 0.36 | 11.11 | 0.43 | – |
| 01.09.2022 | Kolls klubbmesterskap | C-åpen | 42.32 | 6 /18 | 6.26 | 21.26 | 3.15 | – | – | – |
| 21.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 5 - og gull-BARNELØPET | Nybegynner | – | 6 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 5 - og gull-BARNELØPET | Nybegynner | 25.47 | 15 /49 | 3.27 | 12.00 | 1.36 | – | – | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | 14.36 | – | 0.25 | 9.48 | 0.17 | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Trolloween | – | 52 /130 | – | – | – | – | – | – |