Løperprofil
Lise Kjenseth
Heming
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
21 løp
N-rankingen
6 løp
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 28.53
- Løpskapasitet
- 27.13
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,7549 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7756 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1113 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0279 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,279 |
| bomVekt | 103,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2954 |
| bomStorSigma | 0,7043 |
| antallBom | 58 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0356 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 9,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8572 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6422,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6818,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.02
- Løpskapasitet
- 17.14
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 21.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3119 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3491 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1033 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0785 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1584 |
| bomVekt | 20,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3788 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0309 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0297 |
| havariVekt | 1,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8004 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0095 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4120,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4549,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 3.31 | 47 | nr. 3224 |
| Bom over fem minutter | 70 | 25.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 4, bom 6.03 | 79 | nr. 3462 |
| Bom over ti minutter | 236 | 14.04.2024 Halden O-Meeting Lang, bom 21.41 | 236 | nr. 3450 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Gul 2,5 | 1.00.25 | 53 /76 | 4.23 | 26.55 | 1.57 | 28.34 | 1.36 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Gul 2,5 | 52.34 | 59 /76 | 1.39 | 28.27 | 0.54 | 28.34 | 1.36 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Gul 2,5 | 1.03.55 | 69 /76 | 10.21 | 37.38 | 6.06 | 28.34 | 1.36 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Gul 2,5 | 1.53.58 | 59 /75 | 1.41 | 34.38 | 0.31 | 28.34 | 1.36 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Gul 2,5 | 1.11.32 | 55 /75 | 4.05 | 28.28 | 1.38 | 28.34 | 1.36 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | N2-åpen 17- | 18.48 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Gul 2,5 | 49.26 | 62 /103 | 0.03 | 26.41 | 0.02 | 28.03 | 1.43 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Gul 2,5 | 1.31.20 | 63 /103 | 11.00 | 31.02 | 3.44 | 28.03 | 1.43 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Gul 2,5 | 50.43 | 68 /104 | 3.13 | 27.29 | 1.45 | 28.03 | 1.43 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Gul 2,5 | 1.01.35 | 52 /105 | 2.36 | 23.21 | 1.04 | 28.03 | 1.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 1.07.44 | 38 /44 | 0.55 | 27.23 | 0.22 | 28.03 | 1.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 1.03.56 | 43 /145 | 2.37 | 28.36 | 1.10 | 28.03 | 1.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 1.36.13 | 48 /145 | 7.45 | 33.53 | 2.44 | 28.03 | 1.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | N2-åpen 17- | 55.44 | 7 /9 | 2.08 | 22.39 | 0.52 | 21.20 | 1.41 | |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | N2-åpen 17- | 37.51 | 1 /1 | 1.29 | 20.03 | 0.47 | 21.18 | 2.34 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Lätt 2,5 | 1.12.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Lätt 2,5 | 1.35.12 | 93 /109 | 17.29 | 38.11 | 7.14 | 29.05 | 2.08 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Lätt 2,5 | 53.32 | 75 /113 | 1.51 | 23.30 | 0.49 | 29.05 | 2.08 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Lätt 2,5 | 1.13.25 | 89 /113 | 4.33 | 29.11 | 1.48 | 29.05 | 2.08 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Lätt 2,5 | 45.54 | 80 /94 | 1.25 | 25.20 | 0.47 | 29.05 | 2.08 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 50.23 | 54 /56 | 0.35 | 28.31 | 0.20 | 29.13 | 2.02 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 1.41.20 | 54 /230 | 10.03 | 32.07 | 3.11 | 29.13 | 2.02 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 1.15.32 | 60 /230 | 5.37 | 31.30 | 2.21 | 29.13 | 2.02 | |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 51.21 | 15 /18 | 1.42 | 32.15 | 1.04 | 29.04 | 2.43 | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 1.03.15 | 16 /20 | 8.54 | 34.26 | 4.51 | 29.04 | 2.43 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | N2-åpen 17- | 1.08.40 | 6 /6 | 23.48 | 29.29 | 10.13 | 22.22 | 3.35 | |
| 10.09.2023 | Folloløpet med Trimtex-Cup | N2-åpen 17- | 40.54 | 1 /1 | 3.05 | 23.44 | 1.47 | 20.30 | 1.12 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Lätt 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Lätt 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Lätt 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Lätt 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Lätt 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 17- | 46.23 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 17- | 27.43 | 2 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 17- | 33.37 | 4 /20 | 1.08 | 19.39 | 0.40 | 19.01 | 1.00 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 17- | 38.57 | 6 /20 | 2.07 | 20.22 | 1.06 | 19.01 | 1.00 | – |