Løperprofil
Haakon Schwartz Samuelsen
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
14 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.08
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 10.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1068 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0259 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0896 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0622 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1985 |
| bomVekt | 26,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6525 |
| bomStorSigma | 0,9085 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0942 |
| havariVekt | 2,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2706,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3228,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 128 av 304
Nr. 128 av 304 blant menn i Norge · nr. 61 av 109 i klassen H13–14 · nr. 24 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 10.50
- O-evne
- 3.05
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1696 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1343 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1182 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2772 |
| bomVekt | 54,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7329 |
| bomStorSigma | 0,8362 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0911 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0612 |
| havariVekt | 8,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0053 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1834 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0028 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2549,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3274,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.01
- Løpskapasitet
- 9.04
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3435 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3487 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1034 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0595 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0715 |
| bomVekt | 69,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4701 |
| bomStorSigma | 0,8969 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0323 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1257 |
| havariVekt | 6,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0033 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9056 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,006 |
| fartSesongSin | −0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2139,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2600,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.33
- Løpskapasitet
- 7.07
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 14,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5781 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,619 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1415 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1405 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0772 |
| bomVekt | 11,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,344 |
| bomStorSigma | 0,7358 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0342 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0451 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4569 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0047 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1699,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2041,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 2.38 | 112 | – |
| Bom over fem minutter | 38 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 9.36 | 170 | – |
| Bom over ti minutter | 67 | 31.05.2026 Gromløpet, bom 11.35 | 241 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | H 13-14 | 42.00 | 17 /21 | 7.54 | 14.21 | 2.42 | 14.14 | 2.59 | |
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | h13-14 | 33.17 | 2 /4 | 3.39 | 11.57 | 1.19 | 14.14 | 2.59 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H13 | 43.42 | 44 /154 | 3.11 | 11.15 | 0.49 | 14.47 | 3.11 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H13 | 1.01.58 | 123 /154 | 23.53 | (21.08) | 8.09 | 14.47 | 3.11 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H13 | 34.13 | 102 /154 | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H13 | 52.05 | 79 /154 | 5.28 | 13.07 | 1.23 | 14.47 | 3.11 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H13 | 50.26 | 99 /154 | 8.19 | 13.26 | 2.13 | 14.47 | 3.11 | |
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | h13-14 | 31.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Gromløpet | H 13-14 | 59.15 | 12 /14 | 16.19 | (22.32) | 6.12 | 15.37 | 3.03 | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | H 13-14 | 9.59 | 5 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | H 13-14 J | 22.26 | 5 /22 | 0.06 | (8.22) | 0.02 | 15.37 | 3.03 | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H13-14 | 1.19.46 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 13-14 | 23.15 | 12 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H13-14 | 26.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 17.13 | 3 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H13-14 | 17.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2025 | Sjusjørennet 2025 mellom | H 13-14 | 25.25 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Sjusjørennet 2025 sprint | H 13-14 | 15.04 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 10.12.2025 | VBIL Nattløp Rikshospitalet | Kort | 24.33 | 8 | 3.13 | 11.21 | 1.29 | 12.00 | 1.32 | |
| 12.11.2025 | VBIL Natt-o Sognsvann Vest | Kort | 41.31 | 14 /34 | 7.02 | 13.53 | 2.21 | 11.44 | 1.38 | – |
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | lang | 19.04 | 1 /76 | 0.56 | 8.43 | 0.26 | 11.44 | 1.38 | – |
| 23.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 7. løp høst | h13-14 | 23.21 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | h11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H12 | 26.25 | 60 /125 | 1.26 | 10.35 | 0.34 | 11.52 | 1.44 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H12 | 47.41 | 106 /125 | 16.21 | (18.02) | 6.11 | 11.52 | 1.44 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H12 | 19.16 | 44 /125 | 0.37 | 9.33 | 0.18 | 11.52 | 1.44 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H12 | 52.40 | 94 /125 | 18.07 | 15.06 | 5.12 | 11.51 | 1.44 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | h mellom | 30.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 11-12 | 22.15 | 20 /42 | 2.21 | 11.19 | 1.12 | 11.38 | 1.26 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 11-12 | 22.33 | 17 /42 | 3.52 | 12.52 | 2.12 | 11.38 | 1.26 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 11-12 | 7.21 | 4 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Huldersprinten - Langdistanse | H 11-12 | 32.17 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 11-12 | 29.17 | 12 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | H 11-12 | 13.21 | 2 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | H 11-12 | 11.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | H 11-12 | 23.11 | 5 /21 | 1.09 | 10.05 | 0.30 | 11.48 | 1.32 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H11-12 | 30.18 | 6 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 11-12 | 23.14 | 5 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | H11-12 | 25.23 | 10 /21 | 4.32 | 11.59 | 2.08 | 11.48 | 1.32 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | H 11-12 | 37.30 | 25 /34 | 13.51 | (17.56) | 6.37 | 11.48 | 1.32 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H12-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2025 | Ski-O-treff mellom | H 11-12 | 13.18 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2025 | Ski-O-treff sprint/mellom | H 11-12 | 13.32 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | Gaustadskogen jubileumsløp 1974-2024 | kort | 52.31 | 14 /23 | 19.49 | 22.18 | 8.25 | 16.49 | 2.53 | – |
| 02.11.2024 | OBOS Trollnatta og OBOS Natt-o-toget | lang | 46.00 | 45 /51 | 15.26 | 22.33 | 7.34 | 16.49 | 2.53 | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | h11-12 | 30.50 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | h11-12 | 17.44 | 3 /6 | 1.05 | 10.57 | 0.40 | 11.35 | 0.57 | |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | h11-12 | 6.59 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | H 11-12 | 21.50 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | h11-12 | 20.36 | 3 /9 | 1.32 | 12.17 | 0.55 | 12.05 | 1.01 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 11-12 | 26.35 | 8 /22 | 1.53 | 11.48 | 0.50 | 12.05 | 1.01 | |
| 25.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 8 | h11-12 | 19.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 11-12 | 24.26 | 4 /23 | 3.48 | 10.59 | 1.42 | 12.08 | 1.17 | – |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | H 11-12 | 52.31 | 8 /11 | 3.44 | 15.18 | 1.05 | 12.08 | 1.17 | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | H11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset inviduell fellesstart | DH10-12 | 12.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 1 | 11.52 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H12 | 21.19 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | H 11-12 | 7.33 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H11-12 | 30.21 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H11-12 | 27.06 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | H 11-12 | 30.08 | 9 /38 | 2.11 | 11.20 | 0.49 | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 11-12 | 1.28.49 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 11-12 | 24.48 | 5 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst løp9 | n-åpen | 16.35 | – | 4.35 | 10.33 | 2.55 | 10.24 | 1.30 | |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | n-åpen | 17.17 | – | 2.18 | 9.43 | 1.18 | 10.45 | 1.26 | |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | H 9-10 | 16.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | H -10 | 13.21 | – | 2.29 | 8.23 | 1.34 | 10.45 | 1.26 | |
| 04.09.2023 | DØPELØPE | Mygg | 38.00 | 2 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | H 9-10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | H 9-10 | 28.19 | 36 /42 | 6.59 | 17.42 | 4.22 | 14.49 | 2.18 | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | HRekrutt | 12.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 57.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2022 | Kolls klubbmesterskap | N-åpen | 27.22 | – | 2.40 | 17.26 | 1.42 | – | – | – |