Løperprofil
Markus Osaland Fjelde
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.22
- Løpskapasitet
- 10.46
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 01.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0497 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,043 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0865 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0484 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3524 |
| bomVekt | 82,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7067 |
| bomStorSigma | 1,0232 |
| antallBom | 47 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0414 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0803 |
| havariVekt | 6,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0058 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2273 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0087 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2865,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3559,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.14
- Løpskapasitet
- 7.05
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,135 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0898 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,083 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9434 |
| bomVekt | 4,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0753 |
| bomStorSigma | 0,6106 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2625,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2684,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.04
- Løpskapasitet
- 9.13
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.03
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3242 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6095 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1705 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0192 |
| bomVekt | 2,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5471 |
| bomStorSigma | 0,7975 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2178,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2613,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.03 | 39 | nr. 7337 |
| Bom over fem minutter | 11 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 6.33 | 75 | nr. 6736 |
| Bom over ti minutter | 15 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 15.20 | 75 | nr. 7511 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H-åpen | 2.26.46 | 33 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Herrer - kort løype | 1.21.40 | 36 /77 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 22 | Mellom | 1.02.11 | 19 /42 | 11.47 | 12.40 | 2.24 | 13.20 | 2.37 | |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | AK-åpen (åpen 3) | 42.21 | 5 /7 | 4.45 | 11.51 | 1.20 | 13.23 | 2.33 | |
| 06.08.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 11 | Mellom | 52.23 | 15 /52 | 5.06 | 10.58 | 1.04 | 13.23 | 2.33 | |
| 02.07.2025 | VBIL Sommerløp Solemskogen | Kort | 29.06 | 2 | 3.43 | 12.04 | 1.32 | 14.00 | 2.53 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AK-åpen | 1.06.54 | 149 /176 | 24.31 | 18.08 | 6.39 | 14.21 | 3.07 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AM-åpen | 55.28 | 53 /77 | 10.04 | 15.43 | 2.51 | 14.21 | 3.07 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | B-åpen 17- | 15.49 | 6 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | AK-åpen | 40.33 | 6 /40 | 2.07 | 7.36 | 0.24 | – | – | – |
| 21.05.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 5 | Kort | 31.23 | 19 /34 | 14.17 | 18.15 | 8.19 | 13.09 | 2.38 | |
| 23.04.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 1 | Kort | 33.42 | 10 /33 | 3.55 | 14.48 | 1.43 | 13.05 | 2.15 | |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | AK-åpen | 52.28 | 14 /44 | 4.32 | 10.37 | 0.55 | 13.03 | 2.31 | |
| 18.08.2024 | Publikumsløp NM ultralang | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 9 | Kort | 30.09 | 3 /26 | 2.52 | 11.17 | 1.04 | 13.03 | 2.31 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | AK-åpen | 1.41.31 | 131 /155 | 54.19 | (24.32) | 13.08 | 14.22 | 3.29 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | AM-åpen | 1.00.09 | 69 /102 | 17.22 | 15.44 | 4.33 | 14.22 | 3.29 | |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | H 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 1 | Kort | 25.44 | 1 /26 | 2.13 | 10.30 | 0.54 | 11.36 | 1.03 | |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | H lang | 33.16 | 16 /44 | 3.05 | 10.45 | 1.00 | 11.36 | 1.03 | |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | AK-åpen | 54.17 | 32 /50 | 3.51 | 14.18 | 1.01 | 13.04 | 1.14 | – |
| 31.12.2023 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - mellomlang løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2023 | OSI/GeoForm Rankingløp 22 | Kort | 37.25 | 3 /18 | 3.45 | 12.57 | 1.18 | – | – | – |
| 11.11.2023 | Langløpet - Høst i Østmarka23 | Herrer - mellomlang løype | 3.03.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 9 | B-åpen | 44.30 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 25.57 | 1 /48 | 2.24 | 9.44 | 0.54 | – | – | – |