Løperprofil
Pernille Malm Jensen
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.12
- Løpskapasitet
- 17.28
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4318 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,535 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,112 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0552 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7674 |
| bomVekt | 15,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2583 |
| bomStorSigma | 0,7495 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 3,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5944 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4649,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4846,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.11
- Løpskapasitet
- 15.00
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i februar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6147 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7771 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0689 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0445 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1305 |
| bomVekt | 18,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1039 |
| bomStorSigma | 0,5643 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0717 |
| havariVekt | 2,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0052 |
| fartSesongSin | −0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5560,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5631,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 183 av 204
Nr. 183 av 204 blant menn i Norge · nr. 1 av 1 i klassen H40–44 · nr. 1 av 1 i 1982-kullet
- Forventet kmtid
- 18.23
- Løpskapasitet
- 17.00
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2865 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3165 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1025 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,043 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9046 |
| bomVekt | 29,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3785 |
| bomStorSigma | 0,7856 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0438 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0452 |
| havariVekt | 4,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0085 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2965 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0043 |
| fartSesongSin | −0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4016,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4339,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.47
- Løpskapasitet
- 14.34
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1988 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1277 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0879 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0719 |
| bomVekt | 6,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2552 |
| bomStorSigma | 0,6429 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,028 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3482,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3774,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 4.21 | 64 | nr. 5590 |
| Bom over fem minutter | 184 | hele karrieren siden 2022 | 184 | nr. 1728 |
| Bom over ti minutter | 184 | hele karrieren siden 2022 | 184 | nr. 3939 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | NC Pre-O | A | 3.41 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | NC Pre-O | A | 1.57 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2026 | Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap | N 15- | 26.34 | 1 /1 | 0.54 | 15.17 | 0.31 | 15.51 | 1.12 | – |
| 27.08.2026 | O-karusell 11 Klubbmesterskap | Lett | 38.34 | 2 /10 | 4.16 | 20.10 | 2.14 | 18.31 | 1.15 | |
| 19.08.2026 | BKOK-KARUSELLEN #11 | AK-åpen | 35.24 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Treningsløp PreO sprint | Åpen | 27.34 | 20 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2026 | O-Karusell 10 / motionsorientering | Lett | 23.10 | 3 /14 | 1.08 | 16.38 | 0.49 | 18.31 | 1.15 | |
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C15- | 42.17 | 15 /17 | 1.22 | 20.27 | 0.40 | 18.31 | 1.15 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 40AK- | 32.04 | 6 /6 | 2.28 | 20.00 | 1.32 | 15.28 | 0.14 | – |
| 10.06.2026 | BKOK-KARUSELLEN #7 | C | 44.23 | 5 /9 | 1.58 | 19.46 | 0.53 | 18.20 | 1.08 | |
| 04.06.2026 | O-karusell 6 Klubbmesterskap | Mellom | 29.13 | 7 /10 | 1.21 | 21.56 | 1.01 | 18.06 | 1.09 | |
| 28.05.2026 | O-karusell 5 | Kort | 22.28 | 7 /17 | 0.01 | 15.14 | 0.01 | 15.05 | 1.20 | |
| 30.04.2026 | O-karusell 2 | Lett | 36.49 | 6 /21 | 1.22 | 19.02 | 0.50 | 17.55 | 1.10 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | A-åpen | 38.45 | 81 /89 | 3.18 | 16.53 | 1.26 | – | – | – |
| 15.10.2025 | Nattjakta - #3 - Eidskog OL | LETTA | 18.10 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2025 | Sprintløp Bø i Telemark | Nybegynnar | 10.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2025 | Nattjakta - #2 - Kongsvinger | DH-LETTA NATTEN | 26.15 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2025 | O-karusell 10 | Lett | 9.30 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | N15- | 27.16 | 3 /7 | 1.11 | 34.41 | 1.30 | – | – | – |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | C-åpen-17- | 22.39 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2024 | O-trening | O-trening | 37.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | O-karusell 2 | KORT | 51.03 | 6 /12 | 1.14 | 24.44 | 0.36 | 23.19 | 1.41 | |
| 22.06.2023 | O-karusell 6 | Lett | 9.34 | 6 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | O-Karusell 4 | Mellom | 1.49.25 | 8 /8 | 19.09 | 33.13 | 5.49 | 24.54 | 2.20 | – |
| 27.04.2023 | O-Karusell 1 | Lett | 34.52 | 5 /13 | 0.39 | 13.25 | 0.17 | 13.53 | 0.52 | – |
| 30.10.2022 | Langtur`n 2022 | RA | 1.06.07 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2022 | Nattjakta 4 (Finale) | Letta Banan H | 36.17 | 5 /6 | 3.54 | 26.22 | 2.50 | – | – | – |
| 01.09.2022 | O-karusell 8 | Lett | 13.05 | 5 /14 | 0.40 | 14.09 | 0.43 | – | – | – |