Løperprofil
Åse Tukkensæter
Fredrikstad
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
17 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
nr. 1805 av 2062
Nr. 1805 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 130 av 132 i klassen D40–44 · nr. 27 av 27 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 19.13
- Løpskapasitet
- 16.49
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3937 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4016 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,113 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,023 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,337 |
| bomVekt | 128,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,778 |
| bomStorSigma | 0,8752 |
| antallBom | 60 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0225 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0627 |
| havariVekt | 11,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0296 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2802 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0095 |
| fartSesongSin | −0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4476 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5116,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 11.26
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 12,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3377 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3586 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1289 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3056 |
| bomVekt | 81,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4658 |
| bomStorSigma | 0,7488 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 2,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0208 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6866 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0116 |
| fartSesongSin | −0,0106 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4240,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4372,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 241 av 335
Nr. 241 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 18 av 27 i klassen D40–44 · nr. 5 av 7 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 18.20
- Løpskapasitet
- 15.07
- O-evne
- 3.12
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 131 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 27.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1671 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1689 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0865 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,994 |
| bomVekt | 72,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8763 |
| bomStorSigma | 0,9965 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0513 |
| havariVekt | 7,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0119 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0397 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | −0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3559,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4313,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.41
- Løpskapasitet
- 13.59
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.55
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0916 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1242 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1705 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9417 |
| bomVekt | 2,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5512 |
| bomStorSigma | 0,7904 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3301,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3703 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 27.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 6.49 | 39 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 6 | 27.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 6.49 | 66 | nr. 7314 |
| Bom over ti minutter | 65 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 11.03 | 183 | nr. 5764 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Klubbmesterskap natt | B-åpen 17- | 1.31.02 | 2 /3 | 8.07 | 22.09 | 1.58 | 18.20 | 3.12 | |
| 26.09.2026 | Furugampen | A-åpen | 1.46.35 | 10 /13 | 14.39 | 21.46 | 2.59 | 19.12 | 2.24 | |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | B-åpen 17- | 29.05 | 7 /9 | 5.52 | 19.40 | 3.58 | 18.01 | 3.12 | |
| 23.08.2026 | KM Langdistanse - Ertemarka | B-åpen 17- | 45.21 | 6 /11 | 3.01 | 16.13 | 1.05 | 18.01 | 3.12 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D35 Motion | 1.10.38 | 43 /67 | 9.58 | 16.59 | 2.24 | 18.45 | 2.37 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D35 Motion | 1.18.44 | 59 /67 | 23.25 | 23.25 | 6.58 | 18.45 | 2.37 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D35 Motion | 38.35 | 43 /67 | 6.12 | 17.25 | 2.48 | 18.45 | 2.37 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D35 Motion | 1.12.49 | 44 /68 | 11.36 | 16.58 | 2.42 | 18.45 | 2.37 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D35 Motion | 1.11.22 | 48 /68 | 4.09 | 17.59 | 1.03 | 18.45 | 2.37 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 1.03.22 | 41 /66 | 15.38 | 19.07 | 4.43 | 18.12 | 3.34 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | AK-åpen | 1.21.51 | 45 /56 | 7.01 | 22.35 | 1.56 | 19.39 | 2.29 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | AK-åpen | 46.41 | 81 /85 | 15.55 | (21.27) | 7.19 | 11.38 | 0.24 | |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | AK-åpen | 57.42 | 23 /38 | 9.30 | 16.34 | 2.44 | 19.39 | 2.29 | |
| 11.06.2026 | Slevikmila | 1/3 mil | 55.19 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | Klubbmesterskap | B-åpen | 44.56 | 4 /5 | 10.59 | 18.50 | 4.44 | 17.51 | 3.08 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 33.13 | 18 /51 | 0.45 | 15.16 | 0.21 | 17.49 | 2.40 | |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | D40 | 1.00.09 | 6 /13 | 11.08 | 11.41 | 2.10 | 9.55 | 0.18 | |
| 28.10.2025 | Klubbmesterskap natt | B-åpen 17- | 34.48 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM Mellom | AK-åpen | 58.52 | 10 /12 | 13.36 | 24.35 | 5.41 | 20.10 | 3.00 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D40 Motion | 1.02.38 | 48 /58 | 6.30 | 19.24 | 2.01 | 19.38 | 2.46 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D40 Motion | 1.08.15 | 43 /58 | 10.00 | 19.08 | 2.48 | 19.38 | 2.46 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D40 Motion | 1.18.09 | 54 /58 | 19.12 | 22.34 | 5.33 | 19.38 | 2.46 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D40 Motion | 1.02.50 | 44 /58 | 5.03 | 18.04 | 1.27 | 19.38 | 2.46 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AK-åpen | 1.05.13 | 146 /176 | 8.30 | 17.40 | 2.18 | 19.30 | 2.33 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AK-åpen | 59.40 | 83 /103 | 7.33 | 21.05 | 2.40 | 19.30 | 2.33 | |
| 18.05.2025 | KM sprint | A-åpen | 24.17 | 12 /20 | 1.39 | 10.07 | 0.41 | 10.02 | 0.18 | |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | AK-åpen | 58.53 | 53 /61 | 3.40 | 18.12 | 1.08 | 19.49 | 2.48 | – |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | AK-åpen | 1.39.44 | 52 /61 | 15.37 | 21.46 | 3.24 | 19.49 | 2.48 | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | AK Åpen | 1.16.37 | 68 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 4# Fredrik II avd. Cicignon | D40 | 31.50 | 7 /18 | 1.52 | 9.02 | 0.32 | 10.17 | 0.18 | |
| 26.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 2# Spetalen skole | D40 | 1.24.29 | 6 /9 | 13.18 | 13.21 | 2.06 | 11.08 | 0.21 | |
| 19.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #1 Malakoff VGS | B-åpen | 20.01 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #1 Malakoff VGS | B-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2024 | Klubbmesterkap Natt | B-åpen 17- | 46.21 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2024 | Ringreven individuelt | Åpen A | 57.23 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Etatsmesterskap for Statens vegvesen - mellomdistanse | D35 | 1.43.21 | 2 /2 | 23.20 | 24.43 | 5.35 | – | – | – |
| 13.09.2024 | Etatsmesterskap for Statens vegvesen - sprint | D35 | 47.46 | 2 /3 | 10.39 | 14.28 | 3.13 | 10.46 | 0.21 | – |
| 01.09.2024 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 1.05.34 | 7 /9 | 5.14 | 18.10 | 1.27 | 19.40 | 3.35 | |
| 25.08.2024 | KM stafett. Østfold og Akershus og Oslo individuelle klasser | B-åpen | 1.36.03 | 14 /17 | 43.27 | 26.48 | 12.07 | 19.42 | 3.55 | |
| 24.08.2024 | KM Mellom | B-åpen 17- | 31.30 | 5 /8 | 4.02 | 18.26 | 2.22 | 19.42 | 3.55 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.30.40 | 65 /101 | 15.49 | 20.01 | 3.30 | 18.44 | 2.34 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 1.01.02 | 78 /128 | 9.06 | 19.34 | 2.55 | 18.44 | 2.34 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 45.46 | 19 /49 | 5.29 | 16.02 | 1.55 | 17.30 | 1.51 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.19.22 | 37 /54 | 3.35 | 18.54 | 0.51 | 17.30 | 1.51 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 46.06 | 17 /48 | 3.38 | 17.18 | 1.22 | – | – | – |
| 20.11.2022 | Kråkecup´n #2 | Enkel kort Bedrift | 35.38 | 5 | 1.49 | 9.01 | 0.28 | – | – | – |
| 10.09.2022 | Internt løp 2 | D 35- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2022 | Internt løp | D 35- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |