Løperprofil
Ingela Mattsson
PWT-Urheilumatkat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.13
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 0.25
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 09.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0452 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0859 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0955 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,4848 |
| bomVekt | 38,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2102 |
| bomStorSigma | 0,6599 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0402 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5448 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | 0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2876,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2987,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.12
- Løpskapasitet
- 8.03
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0058 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0578 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0541 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0988 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8926 |
| bomVekt | 19,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0799 |
| bomStorSigma | 0,6323 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8264 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2987,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3043,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 194 | 14.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio, bom 4.40 | 194 | – |
| Bom over fem minutter | 223 | hele karrieren siden 2021 | 223 | – |
| Bom over ti minutter | 223 | hele karrieren siden 2021 | 223 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W50A | 59.13 | 9 /74 | 1.00 | 9.44 | 0.10 | 10.23 | 0.19 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W50A | 32.17 | 13 /78 | 0.54 | 9.41 | 0.16 | 10.23 | 0.19 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W50-2 | 53.54 | 4 /76 | 1.51 | 9.38 | 0.20 | 10.23 | 0.19 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W50A | 15.37 | 25 /73 | 0.29 | 7.29 | 0.14 | 7.46 | 0.08 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W50-1 | 15.53 | 10 /69 | 0.16 | 7.29 | 0.08 | 7.46 | 0.08 | |
| 20.04.2024 | Ankkurirastit | D50 | 51.06 | 8 /25 | 0.40 | 12.09 | 0.10 | 11.23 | 0.26 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D50 | 30.40 | 2 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D50 | 44.01 | 6 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D50 | 48.02 | 4 /18 | 2.59 | 10.40 | 0.40 | 10.41 | 0.28 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D50 | 36.41 | 2 /18 | 0.02 | 10.44 | 0.01 | 10.41 | 0.28 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W50-A | 41.05 | 4 /62 | 2.08 | 9.10 | 0.29 | 9.54 | 0.26 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W50-A | 30.25 | 5 /62 | 0.20 | 9.19 | 0.06 | 9.54 | 0.26 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W50-1 | 40.14 | 6 /62 | 1.45 | 9.56 | 0.26 | 9.54 | 0.26 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W50-A | 17.11 | 21 /60 | 1.00 | 7.58 | 0.28 | 7.44 | 0.09 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W50-2 | 14.34 | 6 /59 | 0.00 | 7.02 | 0.00 | 7.44 | 0.09 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D45A | 46.38 | 4 /34 | 0.26 | 9.27 | 0.05 | 10.39 | 0.34 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D45A | 29.39 | 8 /34 | 1.02 | 10.30 | 0.22 | 10.39 | 0.34 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D45A | 33.29 | 14 /36 | 4.19 | 11.07 | 1.26 | 10.39 | 0.34 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D45A | 43.02 | 6 /33 | 0.07 | 10.06 | 0.02 | 10.39 | 0.34 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D45A | 35.32 | 3 /35 | 1.23 | 9.55 | 0.23 | 10.39 | 0.34 | – |