Løperprofil
Yvonne Gunell
PWT-Urheilumatkat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
21 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.07
- Løpskapasitet
- 8.39
- O-evne
- 0.28
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2684 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2868 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0279 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6659 |
| bomVekt | 101,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0724 |
| bomStorSigma | 0,5485 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0404 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 6,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0421 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2639 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2302,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2427,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.43
- Løpskapasitet
- 6.34
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,21 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,301 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0544 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0989 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9024 |
| bomVekt | 20,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0869 |
| bomStorSigma | 0,6185 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,836 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2435,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2492,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.20 | 170 | – |
| Bom over fem minutter | 329 | hele karrieren siden 2022 | 329 | – |
| Bom over ti minutter | 329 | hele karrieren siden 2022 | 329 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D50A | 29.33 | 1 /34 | 2.59 | 8.58 | 0.54 | 9.11 | 0.30 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D50A | 21.05 | 3 /35 | 1.22 | 10.04 | 0.39 | 9.11 | 0.30 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D50A | 25.48 | 1 /36 | 0.51 | 8.37 | 0.17 | 9.11 | 0.30 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D50A | 27.38 | 1 /35 | 1.39 | 9.25 | 0.34 | 9.11 | 0.30 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D50A | 34.30 | 1 /35 | 0.54 | 8.22 | 0.13 | 9.11 | 0.30 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W50A | 42.32 | 1 /74 | 0.20 | 7.00 | 0.03 | 8.08 | 0.29 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W50A | 23.49 | 1 /78 | 0.37 | 7.09 | 0.11 | 8.08 | 0.29 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W50-2 | 40.58 | 1 /76 | 1.59 | 7.19 | 0.21 | 8.08 | 0.29 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W50A | 12.38 | 1 /73 | 0.31 | 6.03 | 0.15 | 6.12 | 0.08 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W50-1 | 12.00 | 1 /69 | 0.00 | 5.39 | 0.00 | 6.12 | 0.08 | |
| 20.04.2024 | Ankkurirastit | D21A | 1.04.28 | 1 /7 | 0.53 | 7.49 | 0.06 | 8.50 | 0.39 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | W21-2 | 37.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | W21 | 1.53.59 | 61 /93 | 13.42 | 9.51 | 1.11 | 8.58 | 0.42 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 50.41 | 10 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 1.31.19 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 1.41.55 | 4 /21 | 1.31 | 8.43 | 0.08 | 8.30 | 0.25 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 43.04 | 8 /22 | 2.57 | 9.01 | 0.37 | 8.30 | 0.25 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Women21-2 | 30.38 | 4 /100 | 0.34 | 7.58 | 0.09 | 8.13 | 0.25 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D45 | 37.31 | 5 /162 | 1.35 | 8.18 | 0.21 | 7.54 | 0.24 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D45 | 22.12 | 2 /162 | 0.40 | 7.03 | 0.13 | 7.54 | 0.24 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D45 | 37.20 | 2 /162 | 2.25 | 7.34 | 0.29 | 7.54 | 0.24 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D45 | 35.21 | 1 /162 | 0.39 | 7.22 | 0.08 | 7.54 | 0.24 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D45 | 30.35 | 2 /162 | 2.14 | 7.24 | 0.32 | 7.54 | 0.24 | – |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W45-A | 37.09 | 1 /36 | 1.19 | 7.09 | 0.15 | 7.54 | 0.24 | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W45-A | 27.14 | 1 /36 | 1.11 | 7.55 | 0.21 | 7.54 | 0.24 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W45-1 | 34.04 | 2 /71 | 1.46 | 7.49 | 0.24 | 7.54 | 0.24 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W45-A | 16.01 | 5 /36 | 0.47 | 6.34 | 0.19 | 6.47 | 0.09 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W45-1 | 13.31 | 2 /72 | 0.07 | 6.08 | 0.03 | 6.47 | 0.09 | – |
| 20.10.2018 | Blodslitet Elite | D 21-E | 2.32.23 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2013 | Blodslitet, eliteklasser, junior og senior | D21 | 2.09.05 | 10 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet, Norges-Cup | D21 | 2.05.30 | 9 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2011 | NM-ultralang (Blodslitet) | D21 | 2.23.18 | 20 /39 | – | – | – | – | – | – |