Løperprofil
Vidar Johansson
NOTEAM
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.45
- Løpskapasitet
- 13.01
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1376 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2018 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1088 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1594 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1125 |
| bomVekt | 7,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5481 |
| bomStorSigma | 0,9705 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0484 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0706 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0362 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3462,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3925,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.13
- Løpskapasitet
- 9.44
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i august (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2751 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3038 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1074 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0688 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0502 |
| bomVekt | 29,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,707 |
| bomStorSigma | 0,8401 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 1,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,095 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2291,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2874,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.34
- Løpskapasitet
- 16.02
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 12.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2282 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2749 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0964 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0898 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2245 |
| bomVekt | 11,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2404 |
| bomStorSigma | 0,7235 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0435 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8286 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0062 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3786,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4150,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.02
- Løpskapasitet
- 11.54
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 10.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0591 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0767 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1136 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1142 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8639 |
| bomVekt | 13,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3498 |
| bomStorSigma | 0,7102 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0326 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4582 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2846,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3116,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 26.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 5, bom 2.42 | 94 | – |
| Bom over fem minutter | 15 | 25.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 4, bom 6.06 | 94 | – |
| Bom over ti minutter | 193 | 04.05.2023 Østmarka Open løp 1, bom 15.14 | 193 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.05.2026 | DM, sprint, Västergötland | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Röd 5,0 | 44.45 | 9 /81 | 4.49 | 10.28 | 1.08 | 12.06 | 2.23 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Röd 5,0 | 46.11 | 19 /88 | 9.33 | 11.07 | 2.18 | 12.06 | 2.23 | |
| 08.06.2025 | Sommarlandssprinten | H11 | 17.18 | 38 /75 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | Medelsvår 3 km | 27.12 | 1 /16 | 3.10 | 10.57 | 1.16 | 12.58 | 2.20 | |
| 07.06.2025 | Kinnekullesprinten, etapp 1 | H12 | 28.46 | 50 /65 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2025 | Kinnekullesprinten, etapp 2 | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2025 | Läckömedeln | H12 | 37.27 | 9 /13 | 3.09 | 19.15 | 1.37 | 18.12 | 1.12 | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | U3 (Medelsvår) | 26.11 | 18 /47 | 0.52 | 13.36 | 0.27 | 14.16 | 1.02 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H10 | 22.40 | 72 /110 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Lätt 2,5 | 54.14 | 80 /133 | 8.20 | 21.32 | 3.19 | – | – | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Lätt 2,5 | 35.35 | 95 /141 | 1.55 | 19.37 | 1.03 | – | – | – |
| 09.06.2024 | Sommarlandssprinten | H10 | 18.33 | 66 /84 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Østmarka Open løp 1 | B-åpen 17- | 1.07.46 | 6 /8 | 1.07 | 20.39 | 0.20 | 16.03 | 2.51 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Inskolning | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | U2 | 18.30 | 22 /63 | 2.29 | 15.29 | 2.05 | 15.35 | 1.22 | – |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H10 | 20.28 | 87 /118 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | Østmarka Open løp 7 | Åpen-C | 40.00 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | Østmarka Open løp 5 | Åpen-C | 26.04 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2023 | Østmarka Open løp 4 | Åpen-C | 37.53 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | Østmarka Open løp 2 | Åpen-C | 1.02.52 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2023 | Østmarka Open løp 1 | Åpen-C | 51.18 | 3 /6 | 19.15 | 18.37 | 6.59 | 15.15 | 2.08 | – |
| 16.04.2023 | Enenracet | Svår 3 km | 49.55 | 98 /119 | 5.16 | 17.27 | 1.51 | – | – | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | Inskolning | 42.59 | 157 /249 | 5.35 | 25.24 | 3.18 | – | – | – |
| 18.09.2022 | BVSOK/MSOK, medel | Medelsvår 3 km | 58.57 | 22 /51 | 20.25 | 19.02 | 6.36 | 13.56 | 3.36 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Medelsvår 5,0 | 50.03 | 4 /46 | 4.22 | 10.01 | 0.52 | 12.44 | 3.00 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Medelsvår 5,0 | 57.20 | 14 /46 | 20.52 | 14.31 | 5.17 | 12.44 | 3.00 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Medelsvår 5,0 | 1.05.13 | 8 /46 | 9.35 | 11.20 | 1.40 | 12.44 | 3.00 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Medelsvår 5,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Medelsvår 5,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |