Løperprofil
Sven Olov Nilsson
Vittjärvs IK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.04
- Løpskapasitet
- 18.59
- O-evne
- 6.05
- Jevnhet ±
- 13,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 21
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 203 s
- Disk/brutt
- 28 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±2,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 33 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,512 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5073 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1347 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0226 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 20,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5623 |
| bomVekt | 184,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,3127 |
| bomStorSigma | 1,1137 |
| antallBom | 116 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,2797 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0746 |
| havariVekt | 21,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0356 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1095 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0218 |
| fartSesongSin | −0,0118 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5051,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6670 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.50
- Løpskapasitet
- 14.57
- O-evne
- 0.53
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 189 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6106 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6232 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0999 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,7405 |
| bomVekt | 14,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2436 |
| bomStorSigma | 0,4979 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1179 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7099 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5542,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5870,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu, bom 5.34 | 15 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu, bom 5.34 | 30 | – |
| Bom over ti minutter | 32 | 06.06.2026 Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång, bom 10.31 | 50 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Helg utan älg, etapp 2, medel | H75 | 1.42.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Helg utan älg, etapp 1, lång | H75 | 1.35.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H75 | 1.31.08 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H75 | 39.36 | 24 /26 | 11.04 | 24.43 | 6.54 | 24.54 | 6.21 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H75 | 59.54 | 26 /28 | 8.50 | 27.03 | 3.59 | 24.54 | 6.21 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H75 | 2.11.49 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H75 | 1.32.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | H75 | 43.01 | 3 /11 | 4.54 | (16.33) | 1.53 | 24.44 | 6.34 | |
| 06.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H75 | 1.50.31 | 8 /8 | 22.19 | 28.29 | 5.45 | 24.44 | 6.34 | |
| 05.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | H75 | 1.15.44 | 11 /12 | 27.03 | 30.26 | 10.52 | 24.44 | 6.34 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M75 | 59.27 | 29 /64 | 4.01 | (16.52) | 1.08 | 24.26 | 6.52 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M75 | 42.48 | 41 /64 | 9.48 | 20.20 | 4.39 | 24.26 | 6.52 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M75 | 2.01.27 | 53 /64 | 56.54 | 33.23 | 15.39 | 24.26 | 6.52 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M75 | 58.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M75 | 53.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Helg utan älg, etapp 1, lång | H75 | 1.24.04 | 33 /37 | 24.41 | 24.39 | 7.14 | 25.04 | 6.59 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H75 | 1.18.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H75 | 56.29 | 88 /136 | 11.55 | 19.19 | 4.05 | 25.08 | 7.03 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H75 | 1.29.41 | 122 /137 | 38.09 | 34.40 | 14.45 | 25.08 | 7.03 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H75 | 2.00.04 | 120 /137 | 52.07 | 31.41 | 13.45 | 25.08 | 7.03 | |
| 08.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | H75 | 1.03.05 | 3 /5 | 7.43 | 22.38 | 2.46 | 24.44 | 6.13 | |
| 07.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H75 | 1.07.07 | 2 /4 | 11.54 | 19.36 | 3.29 | 24.44 | 6.13 | |
| 06.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | H75 | 1.24.24 | 4 /5 | 10.37 | 27.03 | 3.38 | 24.44 | 6.13 | |
| 01.06.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, lång | H75 | 1.02.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, medel | H75 | 32.07 | 7 /7 | 0.37 | (16.34) | 0.19 | 24.54 | 6.53 | |
| 25.05.2025 | BAIK:s vårtävling, lång | H75 | 1.46.10 | 5 /7 | 49.08 | 35.13 | 16.18 | 24.54 | 6.53 | |
| 24.05.2025 | BAIK:s vårtävling, medel | H75 | 1.04.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | 1.05.22 | 72 /106 | 13.40 | 21.21 | 4.28 | 24.30 | 6.34 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 58.12 | 77 /108 | 17.45 | 23.58 | 7.19 | 24.30 | 6.34 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 1.14.20 | 71 /107 | 19.52 | 20.55 | 5.35 | 24.30 | 6.34 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 1.22.44 | 96 /109 | 40.33 | 33.12 | 16.16 | 24.30 | 6.34 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M70E | 1.42.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M70-1 | 2.02.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M70C | 56.12 | 59 /64 | 22.52 | (29.33) | 12.02 | 16.26 | 1.20 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M70-4 | 54.15 | 60 /67 | 24.47 | (28.05) | 12.50 | 16.26 | 1.20 | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H70 | 1.03.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H70 | 1.42.27 | 64 /71 | 32.41 | 31.38 | 10.06 | 27.09 | 6.58 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H70 | 2.39.21 | 70 /71 | 45.55 | 37.53 | 10.55 | 27.09 | 6.58 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H70 | 1.55.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H70 | 2.27.08 | 71 /71 | 44.17 | 37.20 | 11.14 | 27.09 | 6.58 | |
| 07.07.2024 | Renlunken, lång | H70 | 1.27.05 | 8 /9 | 17.22 | 22.00 | 4.23 | 27.09 | 6.58 | |
| 06.07.2024 | Renlunken, medel | H70 | 40.58 | 6 /8 | 0.38 | (17.34) | 0.16 | 27.09 | 6.58 | |
| 09.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel | H70 | 1.16.21 | 9 /10 | 8.47 | 27.48 | 3.12 | 23.43 | 5.16 | |
| 08.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång | H70 | 1.16.07 | 10 /11 | 23.04 | 22.33 | 6.50 | 23.43 | 5.16 | |
| 07.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint | H70 | 31.16 | 5 /5 | 12.54 | 21.47 | 8.59 | – | – | – |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M70 | 1.14.47 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M70 | 1.48.38 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M70 | 2.09.30 | 73 /77 | 23.29 | 32.05 | 5.49 | 23.39 | 5.52 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M70 | 2.11.15 | 80 /82 | 70.24 | (41.54) | 22.28 | 23.39 | 5.52 | |
| 22.10.2023 | Helg utan älg, etapp 2, medel | H70 | 51.40 | 28 /36 | 11.48 | 20.24 | 4.39 | 18.27 | 2.37 | – |
| 21.10.2023 | Helg utan älg, etapp 1, lång | H70 | 1.43.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | DM, lång, Norrbotten | H70 | 1.21.08 | 4 /5 | 5.01 | 18.26 | 1.08 | 18.00 | 2.12 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 55.00 | 22 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 1.11.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 1.23.12 | 22 /27 | 19.29 | 19.36 | 4.35 | 17.41 | 2.36 | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 54.07 | 23 /27 | 4.59 | 17.04 | 1.34 | 17.41 | 2.36 | – |