Løperprofil
Tara Kortelainen
Raja-Karjalan Suunnistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.45
- Løpskapasitet
- 10.57
- O-evne
- 0.47
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 31.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0304 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0183 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0637 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0326 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9683 |
| bomVekt | 63,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1687 |
| bomStorSigma | 0,6341 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,087 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0028 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3401 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2916,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3126,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.03
- Løpskapasitet
- 6.53
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1643 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0623 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,109 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8721 |
| bomVekt | 4,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2549,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2617 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.19
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2933 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3328 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1321 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8975 |
| bomVekt | 2,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5404 |
| bomStorSigma | 0,8251 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0559 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2246 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2662,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.41
- Løpskapasitet
- 8.09
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4483 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5909 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,088 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1545 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9116 |
| bomVekt | 5,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4606 |
| bomStorSigma | 0,8159 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1923,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2286 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu, bom 3.12 | 59 | – |
| Bom over fem minutter | 170 | hele karrieren siden 2021 | 170 | – |
| Bom over ti minutter | 170 | hele karrieren siden 2021 | 170 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20 4 gemensamma kontroller | 56.26 | 39 /71 | 1.42 | 10.59 | 0.20 | 11.59 | 0.49 | |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20, 4 | 56.26 | 39 /71 | 1.42 | 10.59 | 0.20 | 11.59 | 0.49 | |
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D16E | 44.34 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D16E | 23.03 | 20 /34 | 0.28 | 11.21 | 0.14 | 11.59 | 0.49 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D16E | 44.39 | 29 /32 | 6.25 | 13.18 | 1.55 | 11.59 | 0.49 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D16E | 35.54 | 22 /32 | 0.35 | 11.32 | 0.11 | 11.59 | 0.49 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D16E | 1.00.38 | 19 /34 | 4.06 | 11.57 | 0.48 | 11.59 | 0.49 | |
| 04.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 2 | D13 | 13.13 | 11 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | FIN5 Orienteering Week | D13 | 15.51 | 11 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2024 | Sprintcup 4/24 (Bergen City Summer Sprint) | D13-15 | 15.17 | 2 /5 | 0.03 | 7.31 | 0.01 | – | – | – |
| 20.04.2024 | Ankkurirastit | D13 | 26.59 | 9 /19 | 1.21 | 11.25 | 0.34 | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D12 | 25.37 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D12 | 32.12 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D12 | 27.39 | 1 /5 | 3.36 | 11.05 | 1.27 | 11.20 | 1.13 | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D12 | 24.10 | 1 /5 | 1.29 | 9.34 | 0.35 | 11.20 | 1.13 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 32.07 | 14 /25 | 1.29 | 12.17 | 0.34 | 13.01 | 0.49 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 29.44 | 11 /25 | 0.45 | 11.05 | 0.17 | 13.00 | 0.49 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 23.49 | 12 /28 | 0.12 | 11.31 | 0.06 | 13.01 | 0.49 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 20.34 | 15 /28 | 0.49 | 12.06 | 0.29 | 13.01 | 0.49 | – |