Løperprofil
Veera Kiuru
Raja-Karjalan Suunnistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.48
- Løpskapasitet
- 9.47
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.38
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 28.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,145 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2034 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0844 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1406 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8264 |
| bomVekt | 22,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4812 |
| bomStorSigma | 0,7778 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5134 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2604,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2875,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.10
- Løpskapasitet
- 7.02
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1422 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1819 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0505 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0972 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9116 |
| bomVekt | 26,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0276 |
| bomStorSigma | 0,5989 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9827 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2605,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2659,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 46 | 28.06.2023 Midnattsolgaloppen, bom 3.45 | 76 | – |
| Bom over fem minutter | 94 | 14.07.2022 WMOC 2022 Middle Final, bom 7.00 | 98 | – |
| Bom over ti minutter | 206 | hele karrieren siden 2021 | 206 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W40A | 15.51 | 7 /40 | 0.27 | 6.24 | 0.11 | 6.53 | 0.07 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W40-1 | 14.07 | 14 /74 | 0.25 | 6.47 | 0.12 | 6.53 | 0.07 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2024 | Sprintcup 4/24 (Bergen City Summer Sprint) | D40- | 14.35 | 1 /19 | 0.37 | 7.10 | 0.18 | 7.16 | 0.08 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 36.52 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 53.26 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 45.31 | 4 /11 | 5.16 | 9.55 | 1.09 | 10.16 | 0.57 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 42.08 | 7 /11 | 3.37 | 10.53 | 0.56 | 10.16 | 0.57 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W40-A | 1.01.07 | 6 /26 | 0.27 | 9.08 | 0.04 | 9.50 | 0.57 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W40-A | 53.36 | 14 /26 | 8.54 | 10.56 | 1.49 | 9.50 | 0.57 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W40-1 | 50.51 | 9 /51 | 7.32 | 9.20 | 1.23 | 9.50 | 0.57 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W40-A | 15.35 | 4 /23 | 0.03 | 6.23 | 0.01 | 6.57 | 0.09 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W40-1 | 16.10 | 6 /45 | 0.00 | 6.34 | 0.00 | 6.57 | 0.09 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 46.41 | 5 /26 | 0.55 | 9.11 | 0.11 | 9.17 | 0.24 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 28.56 | 2 /25 | 1.05 | 7.54 | 0.18 | 9.17 | 0.24 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 25.48 | 1 /27 | 0.05 | 8.52 | 0.02 | 9.17 | 0.24 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 43.14 | 2 /28 | 3.41 | 8.57 | 0.46 | 9.17 | 0.24 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 33.27 | 3 /29 | 0.17 | 9.10 | 0.05 | 9.17 | 0.24 | – |