Løperprofil
Hanna Mononen
Kalevan Rasti
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.34
- Løpskapasitet
- 8.42
- O-evne
- 0.52
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 01.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,261 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2873 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0643 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0656 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7251 |
| bomVekt | 94,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4278 |
| bomStorSigma | 0,8153 |
| antallBom | 52 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0352 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 3,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5525 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0076 |
| fartSesongSin | −0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2315,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2548,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.26
- Løpskapasitet
- 7.10
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,122 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,177 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,061 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1049 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0059 |
| bomVekt | 19,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5029 |
| bomStorSigma | 0,6372 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0552 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9683 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0033 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2660,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2758,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 29 | 30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024, bom 2.17 | 45 | – |
| Bom over fem minutter | 95 | 13.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4, bom 13.30 | 205 | – |
| Bom over ti minutter | 95 | 13.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4, bom 13.30 | 298 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | D40 | 30.10 | 1 /19 | 0.17 | 8.32 | 0.05 | 9.31 | 0.49 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 21 | 37.07 | 2 /12 | 0.53 | 9.15 | 0.13 | 9.45 | 0.53 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 21 | 45.39 | 6 /49 | 3.30 | 10.06 | 0.46 | 9.45 | 0.53 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 21 | 1.15.07 | 7 /49 | 4.53 | 10.05 | 0.39 | 9.45 | 0.53 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 21 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival elite + 15-16 1 | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival elite + 15-16 1 | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 40- | 15.55 | 1 /25 | 0.02 | 6.31 | 0.01 | 7.23 | 0.20 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | W40 | 1.53.03 | 1 /17 | 26.08 | 11.16 | 2.36 | 9.24 | 0.54 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | W40 | 39.56 | 1 /17 | 2.20 | 9.03 | 0.32 | 9.24 | 0.54 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | W40 | 1.05.40 | 1 /18 | 0.59 | 8.20 | 0.07 | 9.24 | 0.54 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | W40 | 40.39 | 1 /19 | 7.20 | 9.37 | 1.44 | 9.24 | 0.54 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | W40 | 21.57 | 8 /17 | 7.15 | 10.43 | 3.32 | 7.45 | 0.23 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 54.08 | 14 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 1.22.23 | 5 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 1.43.05 | 5 /21 | 4.47 | 8.49 | 0.25 | 9.24 | 0.46 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 41.40 | 6 /22 | 2.43 | 8.44 | 0.34 | 9.24 | 0.46 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | W40 | 48.53 | 2 /29 | 2.25 | 8.51 | 0.26 | 9.24 | 0.47 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | W40 | 26.51 | 2 /29 | 0.08 | 8.33 | 0.03 | 9.24 | 0.47 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | W40 | 54.31 | 3 /30 | 8.47 | 9.28 | 1.32 | 9.24 | 0.47 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | W40 | 13.10 | 1 /23 | 0.05 | 6.37 | 0.03 | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | W40 | 31.18 | 2 /32 | 5.01 | 9.23 | 1.30 | 9.24 | 0.47 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D40 | 42.48 | 6 /68 | 1.04 | 9.00 | 0.13 | 9.49 | 0.53 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D40 | 42.38 | 34 /68 | 12.06 | 12.48 | 3.38 | 9.49 | 0.53 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D40 | 43.45 | 4 /68 | 2.55 | 8.45 | 0.35 | 9.49 | 0.53 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D40 | 46.55 | 5 /68 | 0.18 | 8.31 | 0.03 | 9.49 | 0.53 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D40 | 49.30 | 18 /68 | 6.49 | 10.23 | 1.26 | 9.49 | 0.53 | |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 45.44 | 3 /26 | 2.15 | 9.00 | 0.27 | 9.39 | 0.21 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 33.02 | 5 /25 | 0.44 | 9.01 | 0.12 | 9.39 | 0.21 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 26.52 | 3 /27 | 0.05 | 9.14 | 0.02 | 9.39 | 0.21 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 45.08 | 5 /28 | 0.38 | 9.20 | 0.08 | 9.39 | 0.21 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D40A | 33.57 | 4 /29 | 0.43 | 9.18 | 0.12 | 9.39 | 0.21 | – |